Мнения за зъБолекар

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

И аз при местния си зъболекар си плащам само моята част. Накрая на годината дава бележката за данъците, като има най-различни врътки кое кога и как да ти го пише, че да платиш и по-малко данъци. За импланта малко не ми се вярва това да е цената на коронката - моят представя всичко писмено - кое колко струва и после няма допълнителни "екстри".

Е, щом са толкова ниски цените при Юлияна явно си струва да поседи човек с отворен зъб няколко месеца, да му го извадят и после да му сложат от евтините импланти. Дерзайте! Все ми се струва, че и качеството има някакво значение все пак.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Мамо Кенга, ами на теб пръст да ти покажат, ще намериш повод да се заядеш. Имплантът ми изобщо не е евтин и не го прави Юлияна, а местен лицев хирург който специализира точно това и който преподава в МакГил. Ставаше въпрос не за имплант, а за коронката, която се свързва с импланта накрая. Тай с такива банални стоматологични манипулации не се занимава :) Ако Юлияна не се беше справила добре със сложни случаи на членове на семейството ми, със сигурност нямаше да съм при нея. И аз лично няколко месеца с отворен зъб не съм стояла :D
И какво стана сега? Сакън да не отидеш при български или изобщо имигрантски зъболекар. Ще ви падне класата и реномето :lol: Защото те тук с българските си дипломи само работят и изобщо си нямат представа горките как се работи в Канада.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Зарежи я Юлиана - кажи за импланта. :D . Как се чувстваш, стабилен ли е, цена и други такива важни подробности. След 6-7 месеца ще почвам и аз процедурата и живо ме интересува.
Не става въпрос за падане на реноме - опитах и аз веднъж да отида на емигрантски зъболекар и просто няма да повторя, защото не съм доволна. А моя зъболекар ми е на 6 минути път , ползвам го вече 2 години активно, както и цялото ми семейство. така се е случило , че са ми препоръчали местен и са добре нещата. Не съм търсила специално местен.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Засега съм на етап присадена костна тъкан, защото при мен се налагаше. На зъб струва 255 долара (аз ще имплантирам два). Самият имплант ще струва 1500 долара. Коронката идва след това. Между всяко едно от тези неща има 4-6 месеца интервал. А, а ваденето на зъба пак при този хирург струва 355 долара. Присаждането на костната тъкан се извършва непосредствено след ваденето. Всеки зъболекар си има собствени цикли и методи вероятно. И още нещо - моята застраховка не покрива импланти. Много е възможно зъболекарят да си има съвсем други тарифи ако застраховката ти покрива импланти.

За имигрантските лекари и зъболекари - лично аз предпочитам да са имигранти. И личната ми лекарка е имигрантка. Като знам през какви иглени уши трябва да минат за да получат правоспособност и тук, определено мисля че единиците, които успяват да се преборят със системата имат повече качества от местните им колеги.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

mnogo ви евтини имплантите тама у Квебешко бре :?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Направо с кеф да си извадиш всичките зъби - при тази евтиния... :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

survivor написа:Като знам през какви иглени уши трябва да минат за да получат правоспособност и тук, определено мисля че единиците, които успяват да се преборят със системата имат повече качества от местните им колеги.
:beer: :beer: :beer:
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Хора, случвало ли ви се е тук да ви казват, че вашите мостове и коронки, направени в БГ, са много дълбоки? Зъболекарят ми твърди, че всички са за смяна по тази причина. И някои били по-широки от нужното, което пък пречи на доброто почистване. :?
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Nadi a написа:Хора, случвало ли ви се е тук да ви казват, че вашите мостове и коронки, направени в БГ, са много дълбоки? Зъболекарят ми твърди, че всички са за смяна по тази причина. И някои били по-широки от нужното, което пък пречи на доброто почистване. :?
прав е зъболекаря ти - вярвай му
всяка непрагова коронка е за смяна, а в Бг са малко зъболекарите, които пилят прагово и зъботехниците, които работят прагово...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Nadi a написа:Хора, случвало ли ви се е тук да ви казват, че вашите мостове и коронки, направени в БГ, са много дълбоки? Зъболекарят ми твърди, че всички са за смяна по тази причина...
e нa мен директно ми казаха, че моста ми е менте :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Добре че нямам такива екстри от Бг. Донесох си само две бели пломби, сменихме ги и тях. Моя зъболекар е бг, трябва да го питам прангово ли пили или не ако ми се наложи :). Друго нещо ми беше интересно тук, стори ми се на едно-две места че ми е за правене зъба, за пломба, но той само ги запечата по някакъв начин :shock:. Сигурна съм че в Бг щаха да ги изджегъртат досега. Това някаква нова практика ли е?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ankzeli,
турил ти е амалгама, като ония от 70-те години :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ква амалгама бе, намаза го с нещо прозрачно, не се вижда нищо :) ...
Циганите - на Сатурн !
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

anxeli написа:Ква амалгама бе, намаза го с нещо прозрачно, не се вижда нищо :) ...
WD40 :D а прозрачното явно прозира,затова не се вижда :beer:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това не беше ли против ръжда :shock: ... Сливешки работи :roll: ...
Сериозно, изчетка ми зъбите (2-3 кътника) и ги намаза с нещо, после го пече със синята лампа. След това на прегледите снима зъбите да види какво става под запечатаното :). Нищо засега 8).
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор