Мнения за зъБолекар

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

напоследък зъболечението, зъбните застраховки, зъболекарите са много на мода във форума :lol:

какво става бе хора, да не ви изпопадаха зъбите от имиграцията 8)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Hullman написа:С други думи след много внимателен анализ избрахме нещо за което платихме повече от колкото ако бяхме избрали да работим за себе си или да получим цялата заплата без бенефити и ние да се застаховаме където намерим за добре или да платим кеш на зъболекрая.:)

Парите са само едно от важните неща в този живот, но не са всичко. Има и други важни неща, които определят качеството на живот, които и да ти обяснявам, няма да разбереш. Междувпрочем, може да не живея срещу премиера, но съм доста по-близко до него в йерархичен план от теб. :lol:

На захарната слива явно изобщо не ни е ясно за какво говоря, така че няма да коментирам.

Poumpy, аз не съм в Квебек.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ами като плащам едни бесни цифри за застраховка ( за имплант) нещо ми се обезмислят нещата - плащам си направо импланта и ми излиза доста по-тънко.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

За по-скъпи процедури внимателно трябва да си пресметнеш бенефита наистина :). Защото ако от поддръжка суичнеш на план, който покрива по-хардуерни работи, после 2 години поне трябва да си на скъпия план, не може догодина като оправиш зъбките да се върнеш на евтиния план. Поне при нас е така, тези Дежардин големи гадове излезоха, от $22 на чек тази година ми скочи на $44 на чек, фамилна застраховка :evil:. Ползвали сме неща разбира се, но далеч не лимита, а и те платиха само 50% от мостове, корони и т.н.
Циганите - на Сатурн !
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Аз от финансии не разбирам, затова съм оставила други да се грижат за тях.
Междувпрочем, това тук не е професионален форум, а форум за взаимопомощ. Споделих много лични неща, което обикновено не правя, с най-добро намерение да бъда полезна на някого. Използвах езика на лаик, какъвто съм. И surprise, surprise, веднага се намериха поне трима души да ме "сложат на мястото ми". Именно заради този типичен маниер на българина да се подиграе, да покаже колко е велик за сметка на другите, рядко общувам с българи. Хайде сега, изяжте ме!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

mama_kenga написа:Ами като плащам едни бесни цифри за застраховка ( за имплант) нещо ми се обезмислят нещата - плащам си направо импланта и ми излиза доста по-тънко.
Абе специално за имплант бих поспорила....
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

s.b. написа:да не си стоматолог, че така умело уценяваш професионализма и
е това е проблема на нашто племе-дай ни да критикуваме, ама в градивен план НУЛА.
Не трябва да е стоматолог, за да оцени некадърността на един човек. Все едно трябва да си фаянсаджия за да оцениш кьоравата работа като видиш падащите плочки след първото пускане на водата!
Юлиана Петров - СЪКЗ! Личен опит! Никога повече няма да й посетя кабинета.
За сметка на това мога да кажа, че съм много, дори изключително доволен от Д-р Александър Димитровски. Кабинета му е в ЛАВАЛ. Има го във Вики.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

heat написа:
s.b. написа:
имах в предвид като работа и професионализъм. Това за 30-40 е просто инфо за сроковете
Като работа и професионализъм и давам 2 по десетобалната система.

Личен опит. Никога няма да отида там повече.

0 по десетобалната!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

iliana написа:
s.b. написа: На жена ми и се случи същото-90 кинта, час след 30-40 дни
Доволна е.
Леле мале, 30-40 дни с отворен зъб :shock: :shock: :shock:
На мен ми падна пломба около обяд, до 6 часа вечерта на същия ден вече си имах нова.
Обаче зъболекаря е в Отава, затова не ви давам координати (питането беше за Монтреал).
При Юлияна бях 3 месеца без 3 дни с отворен зъб...липса на часове ... Мхммм... Сега тоз зъб го няма... Ноу комънт!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

AnnaR написа:Аз съм много доволна от Александър Димитровски.
wiki.bgcanada.com
Абсолютно!!!
flash**
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:16 am

Мнение от flash** »

balbi написа:
При Юлияна бях 3 месеца без 3 дни с отворен зъб...липса на часове ... Мхммм... Сега тоз зъб го няма... Ноу комънт!
Mдаа, и аз бях така, даже по-зле. Започна ми зъба март и го завърши на 23 октомври.. Следващите посещения ще са при друг зъболекар.
В началото ( 2001 г) когато отидох при нея много добре работеше, но сега джаста- праста ... изпуска инструмети, бърза и след няколко месеца пак при нея за същия зъб или за друг правен от нея... :evil:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Oooo , загрубя работата , Юлето май ще сменя провинцията , а може и името :?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

flash** написа:
balbi написа:
При Юлияна бях 3 месеца без 3 дни с отворен зъб...липса на часове ... Мхммм... Сега тоз зъб го няма... Ноу комънт!
Mдаа, и аз бях така, даже по-зле. Започна ми зъба март и го завърши на 23 октомври.. Следващите посещения ще са при друг зъболекар.
В началото ( 2001 г) когато отидох при нея много добре работеше, но сега джаста- праста ... изпуска инструмети, бърза и след няколко месеца пак при нея за същия зъб или за друг правен от нея... :evil:
при мен беше същото в продължение на 8 месеца
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Маре, с удоволствие бих научила повече от теб за импланта - не е много спешно, все пак трябва първо да родя. :D Но понеже питах моя зъболекар и той каза, че рядко се покриват и струват доста, та затова се изказах в тази посока. И друго едно питане имам - ама трябва да се чуем или видим.

Аууу, на Кримоница 8 месеца й оправяли зъб, майчице мила, нали сме много отворени и всичко знаем - що така, бе, Миме? :evil:

нещо да попитам, ако позволите - като сте с проблем и като ви казват, че ще ви оправят зъба след 3-6-8 месеца защо се съгласявате да чакате и не се ли сещате, че зъбът ви ще отиде на кино? Въпросът ми е принципен - Юлиана не я познавам, не съм ходила да се лекувам при нея. Но нормалната реакция за мен е да се врътна и да си намеря друг зъболекар, ако чуя за такива срокове. Това направо си е чиста лудост, ама като се замисля жената не е виновна - тя казва 6 месеца и вие казвате ОК, ще чакам. Не е луд, който яде баницата.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

На някои лечението може да е било започнато от Юлияна. Лично аз когато при последното почистване ми намери 3 зъба за правене и когато сестрата й ми даде час след 4 месеца, за тези които смятах за спешни, казах че ако не ми намери час доста по-рано, ще ги правя при друг зъболекар. Направихме ги с Юлияна след 1 месец. Е, остана един за след 4 месеца, ама той търпеше отлагане. Но и аз повече нямам никакво намерение да търпя - или ми ги прави в рамките на 2-3 седмици, или отивам при друг. Защо при нея - ами защото се е справяла със сложен случай в семейството ми. Освен това моя приятелка ходи при канадец зъболекар при който не чака, но сметките й са доста по-големи. А застраховката изплаща само част и не за всичко.
Добре, да ви питам - колко струва при вашите канадски зъболекари една коронка?
Публикувай отговор