Помогнете моля

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Помогнете моля

Мнение от Eagle »

Решихме и ние да си купим къщурка и ще започнем да търсим от юни. Това добре, но наемодателите, при които доста години живяхме и струва ми се си плащахме доста добре, не са съгласни да сключат с нас безсрочен договор/според който предизвестието е м/у 2 и 1 месеца/. Ние имаме нужда от такъв договор защото искаме когато си намерим къщичката, да пуснем едно разумно предизвестие/аз им предложих 3 месеца/ и да се изнесем. Разбира се и наемодателите си имат своите основания и затова аз им предложих доста по-висок наем. В момента мислят, но молбата ми е..........Предполагам че има доста места с месечни наеми или по- малки срокове за наемане.С търсачката на форума намерих нещо, но моля за още инфо. Който знае нещо да помага. Ако има съфорумци, които имат собственост и могат нещо да предложат за наемане за определен срок, да помагат. Ако имате инфо за месечни наеми, помагайте също. Много дълго стана, ама как да се обясня по-кратко :lol: Мерси на всички, които прочетоха апела. :beer: :lol:
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Като си намерите къщурката и сключите договора, си обявявате апартамента за пренаемане. Обикновено така се прави. Какви са тия безсрочни договори и по-високи наеми. Ама че щуротии.
Сиренето е безплатно само в капана.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Термина "къщурка" звучи доста странно. Тука му викаме "дървено бунгало" )
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Какво значи не може безсрочен?
Тук договора се сключва за една година, след което става безсрочен, предизвестието е 2 месеца. Там всяка година ли преподписвате или е за 3-5 години :?: :? ...
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

anxeli написа:Какво значи не може безсрочен?
Тук договора се сключва за една година, след което става безсрочен, предизвестието е 2 месеца. Там всяка година ли преподписвате или е за 3-5 години :?: :? ...
подновява се ако няма възражения за същия срок
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Най-добрата помощ която можеш да получиш е като си прочетеш договора за наем в него ще намериш точка, че договора се прекратява без да платиш нищо с 3 месечно предизвестие :metro:
Хора, защо Ви мързи да четете?
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

analgin написа:Най-добрата помощ която можеш да получиш е като си прочетеш договора за наем в него ще намериш точка, че договора се прекратява без да платиш нищо с 3 месечно предизвестие :metro:
Хора, защо Ви мързи да четете?
Но само ако това са последните 3 месеца от договора :metro:
Май някой друг не е прочел :)
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Nadi a написа:
analgin написа:Най-добрата помощ която можеш да получиш е като си прочетеш договора за наем в него ще намериш точка, че договора се прекратява без да платиш нищо с 3 месечно предизвестие :metro:
Хора, защо Ви мързи да четете?
Но само ако това са последните 3 месеца от договора :metro:
Май някой друг не е прочел :)
Относно това имаше доста спорове и от адвокат знам че договорът не може да се прекратява предсрочно ако една от страните не е съгласна, т.е. ако собственикът не желае да прекрати договора той триябва да се изпълни до датата на подновяване. Някои собственици толерират 3 месечно предизвестие по всяко време на договора. Когато имаше недостиг на квартири дори и с месец ставаше ако наема е доста по-нисък от пазара в момента. Сега ситуацията е точно противоположна. Много предлагане и собствениците не са сигурни че ще намерят нови наематели за това не са съгласни.

Breaking " the lease… with no Damage Done

Contrary to popular belief, a tenant may not break his lease with a “ 3 month notice “ at any time during the lease and for any reason.

In fact there are only 3 specific situations where the lease can be cancelled during its term :

* a tenant is allocated a dwelling in lowrental housing ;
* a tenant can no longer occupy his dwelling because of a handicap ;
* an elderly person is admitted permanently to a residential and long-term care centre or to a foster home.

Other reasons : purchase of a house, divorce, disagreements between co-tenants, setting up a new household, the need for a larger dwelling, financial problems, moving for employment reasons, etc. do not allow a tenant to force the landlord to cancel the lease.

http://www.rdl.gouv.qc.ca/en/publications/ceder.asp

Възможен вариант е поднаемане но си има и рискове. Ако наемат е доста по-нисък от пазараната реалност може да се обяви за поднаемане. Една тактика е да се притисне собственика като му се каже че сте намерили наематели които не му се харесват - цветнокожи, социаладжии, семейства с малки деца или каквото работи според ситуацията. Ако откаже поднаемане, то сие ногов проблем и трябва сам да си търси наематели освен ако не предостави основателни причини за отказа - най-вече несъстоятелност на новия наемател.

Успех
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Решихме и ние да си купим къщурка и ще започнем да търсим от юни.
След като вече сте решили да купувате къща защо не почнете да търсите още сега, а трябва да чакатае до юни?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

,

Мнение от Eagle »

Много благодаря на Nadi a и delisted_2! Благодаря и на всички, които изпратиха лични съобщения, въпреки че вече персонално им отговорих и благодарих. Формата на договор, която се ползва в Кебек е придружена с много добро обяснение за предизвестията :). Договорът, ако няма предизвестие се подновява винаги за същия период/изключение е, ако е сключен за период по-голям от една година, то се подновява за една/. Това беше за anxeli :) . За mouse и analgin.....няма да си губя времето, защото раздаващите квалификации наред, не са ми интересни. За iliana,отговорът е, ще отскочим до БГ малко, пък и имаме някои други неща за уреждане. :)
Та така, желая на всички един прекрасен weekend! :lol: :beer:
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

becks написа:Термина "къщурка" звучи доста странно. Тука му викаме "дървено бунгало" )
Ей Варна, при нас е "мезон" и е два пъти по-евтин от вашето бунгало :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Аз като си купих къщата влязох във владение след 2 месеца след сделката, и то защото собственичката вече се беше пренесла при новия си съпруг. Брат ми чака почти година.
Обикновенно минават месеци от плащането до влизането. Най-много да изгорите с някой наем...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

ablood написа:...Обикновенно минават месеци от плащането до влизането....
Махни "обикновенно", премини в 1л.ед.ч и тогава ще си прав. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

ablood, не разбирам какво точно искаш да кажеш с това че си влезнал във владение на собственоста два месеца след като си платил? Може би имаш предвид,че си се нанесъл в къщата два месеца след сключване на сделката. В момента в който плащаш ставаш собственик т.е влизаш във владение на собственоста , иначе могат да те излъжат.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Пак заядливо формализиране :evil:

Сделката е готова, когато продавачът писменно одобри подписаната от теб оферта (или обратното. Разментяте се поне няколко такива). И тя е разваляема, но трудно и често скъпо. Попълва се дата за нотариус (плащане) и дата за нанасяне.
Сигурно има къщи които можеш днес да си харесаш а утре да платиш и да влезеш, но това утре мисля че трае от седмици (срещи с моргидж агент, нотариус, застраховка, заверка на чекове, строителен инспектор...) до година.
Когато срокът е толкова голям, често е упоменат в офертата.

Аз платих 1 месец след сделката. Нанесох се 3 седмици след това. Не поисках наем за тези 3 седмици, понеже сделката беше наистина добра.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор