Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Браво Данаил,аз съм тук в Торорнто от 2 години,също като теб сме ама ние си купихме къща от 2 месеца инова кола си имаме,така,че не сме само ние така има много като нас поуспяли малко.това дето се пишат разни глупости за Канада не е верно,всичко зависи от теб и от ситуацията и малко доза късмет.От 1-я ден работя,почнах на 10$,жена ми и тя на 1-та седмица почна на 7 $,бяхме на квартира от 900$ един матрак кинг и тримата с нашия син спяхме така 2 месеца,един голем кашон беше масата ни и намерихме навън 3 стола и така започна нашата Канада,икономии,събирахме пари,обзаведохме след време квартирата,върнах заемите в БГ-то(10000$) и лека полека растяхме с всеки изминал ден.И аз в БГ бехме на висок стандарт,много харчехме там,но Канада ми даде много в повече от БГ,минахме през изпитания,израснахме като личности и сега сме на добри позиции,уважавани и на добра работа и всичко това за 2 години,живея в къща за 400 000$,не се шашкайте идвайте тук и бъдете куражлии.Канада е част от Американската мечта,да знаете сбъдва се,трябва да се борите,да сте смели и търпеливи.Знаете ли още в началото един колега канадец ми каза следното"в Канада всичко става,бавно,но става" и това ми се запечата завинаги и си преследвам целите си,преследвайте ги и вие и ще стане.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Aries написа:
Странджата написа:12 CAD на час , са чисти над 1800 :shock: :shock: :shock: БРАВО
Pay period Monthly (12 pay periods a year)
Pay period ending date
Province of employment British Columbia
Federal amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,600.00)
Provincial amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,189.00)

--------------------------------------------------------------------------------
Salary or wages for the pay period 2,080.00
Total EI insurable earnings for the pay period 2,080.00
Taxable income 2,080.00
Cash income for the pay period 2,080.00
Federal tax deductions 160.59
Provincial tax deductions 53.27
Requested additional tax deduction 0.00
Total tax on income 213.86
CPP deductions 88.52
EI deductions 35.98
Amounts deducted at source 0.00
Total deductions on income 338.36
Net amount 1,741.64
Това без да отчитаме, че щом жена му си стои в къщи и няма доходи той спокойно може да клеймва и нейните необлагаеми и тогава таксите ще са под 100-ка и съответно чистите над 1,800.
Здравей Ариес ,
аз съм биолог и не претендирам да разбирам от икономика , поради тази причина те моля да ме поправиш в случай ,че греша , но както и Странджата , така и аз зяпнах от тази наглед офшорна зона Бритиш Колумбия :D , ама то /не се обиждай / наистина ,съгласно сметките които си приложил ,така излиза .
Пак ще повторя - не се и съмнявам ,че си постнал верната информация , просто сметките ,така както, аз ги изчислявам не показват същия резултат , затова те моля да ми кажеш , дали и къде греша .


Значи започвам от факта ,че 2080 долара месечно /за 4 седмици / инкама ми се получава следствие на 13 $ ,а не на 12 $ , значи аз така го смятам :
8 часа на ден умножено по 13$/час = 104$ на ден умножено по 5 работни дни = 520$ за седмица умножено по 4 седмици = 2080 $ за месец .
1. Ариес , първия ми въпрос към тебе,е :
- съгласен ли си , че става дума за 13$ на час а не за 12 $ , и при това - за пълен работен ден от 6 часа и така цели 20 дни в месеца ?

Да продължа по нататък , значи аз съм останал с впечатлението ,че сумите , които получаваме в Канада , се облагат от една страна с Федерална такса , а също така и от Провинциална такса /съгласно местоживеенето към момента на заработване на инкама /.
2. Ариес , това вярно ли е по същество ?

Ако по горното е вярно , то водейки се от това , което е обявено в този сайт :
http://www.tax-services.ca/income-tax-rates.html
,а имено :
British Columbia 5.7% on the first $34,397 of taxable income
то сумата от 2080$ трябва да бъде обложена с 5.7% данък за да видиме колко пари ще си приспадне провонция Бритиш Колумбия от месечния ти инкам , ако това е вярно ,то изчисленията ми с калкулатора са : 2080 х 5.7% = 118,56$ месечно провинция БК

Значи продължавам с Федералните такси , които както съм разбрал и ако съм разбрал , са 15% за доходи в/до размера от $37,178 or less за година , значи какво правя аз : 2080$ х 15% = 312$ месечно , които пари федералните смъкват от чистата сума ?!

По моите сметки , излиза че :от 2080 $ трябва да извадиме сумите 118,56$ и 312$ иначе казано чисто ми излиза 1649,44 $ за на месец

от тази сума ако трябва да извадя и сумите които си дал по горе ,ти самият , а имено :
CPP deductions 88.52 , EI deductions 35.98
излиза 1524,94 $ чисто за месец.

Въобще не искам и да споменавам , че от тази сума може да се наложи и ,да се приспадат тепърва, суми за/по бенефити допълнителни осигурявания , хелт застраховка , Юнион такса , храна и т.н.

За Странджата не знам , но за мене - пак ще повторя - не разбирам от материята , заради това ,те моля , - ако имаш свободно време и желание ,да ми отговориш / поправиш (ако се налага ) по това което съм изчислил по горе .

Предварително Благодаря :beer: :beer: :beer:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!!!

Мнение от alen vid »

Pehlivan написа:Браво Данаил,аз съм тук в Торорнто от 2 години,също като теб сме ама ние си купихме къща от 2 месеца инова кола си имаме,така,че не сме само ние така има много като нас поуспяли малко.това дето се пишат разни глупости за Канада не е верно,всичко зависи от теб и от ситуацията и малко доза късмет.От 1-я ден работя,почнах на 10$,жена ми и тя на 1-та седмица почна на 7 $,бяхме на квартира от 900$ един матрак кинг и тримата с нашия син спяхме така 2 месеца,един голем кашон беше масата ни и намерихме навън 3 стола и така започна нашата Канада,икономии,събирахме пари,обзаведохме след време квартирата,върнах заемите в БГ-то(10000$) и лека полека растяхме с всеки изминал ден.И аз в БГ бехме на висок стандарт,много харчехме там,но Канада ми даде много в повече от БГ,минахме през изпитания,израснахме като личности и сега сме на добри позиции,уважавани и на добра работа и всичко това за 2 години,живея в къща за 400 000$,не се шашкайте идвайте тук и бъдете куражлии.Канада е част от Американската мечта,да знаете сбъдва се,трябва да се борите,да сте смели и търпеливи.Знаете ли още в началото един колега канадец ми каза следното"в Канада всичко става,бавно,но става" и това ми се запечата завинаги и си преследвам целите си,преследвайте ги и вие и ще стане.
Привет Pehlivan ,
в един мой предишен постинг - поздравих и изразих личното си уважение ,възхищение и искрено очудване /но без завист / към/за постигнатото от Данаил и аз ! /за мое съжаление , мисля че е приел очудването ми за ирония , но както и да е / , сега с настоящото искам да поздравя и теб за успехите и финансовото благополучие ,което сте постигнали и Вие със съпругата ти ! :beer: :beer: :beer:

Предварително те умолявам да не приемеш ,последващят ми въпрос , за проява на ирония /така както Данаил го беше приел / , защото НЕ ПРОЯВЯВАМ И НЕ ИСКАМ ДА ПРОЯВЯМ НИКАКВА ИРОНИЯ , просто , хора , изумен съм от успехите , които жънете в Канада , аз самият не съм в състояние даже на йота да се похваля с подобни успехи , заради това ми се вижда чиста проба героизъм - това което споделяте за Вашите постижения - ЕВАЛА ВИ ПРАВЯ ХОРА - САМО ТАКА И ЗА НАПРЕД ВИ ЖЕЛАЯ УСПЕХИ !!!

За да видиш , че не се подигравам . ще се опитам да се изясня , кое точно считам за героизъм :
ако вярно съм разбрал , от постинга ти , .... ти и съпругата ти , в рамките на/за ДВЕ години ,сте :
- върнали заем от 10,000 $ от спечеленото в Канада ,но взето от Бг ?!
- купили къща , чиято стойност възлиза на 400 000 $ тук в Канада
- обзавели жилището си с чисто нови мебели и аплаянсис /както им викат тука :D /
- имате нова кола , нея /колата / единствено не до-разбрах - купили ли сте я или е на изплащане ?

Хора , разберете , ако тези неща сте ги купили с парите изкарани в Канада и то в рамките и за някакви си две /2/ годинки ,то тогава Вие , лично за мене сте герои и аз Ви исказвам личното си Уважение и Почит , също така Ви желая само Успехи ,Здраве и Щастие !

Инфото ,което споделяте, е невероятно ценно и окоражаващо !

Моите Уважения :beer: :beer: :beer: [/b]
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

alen vid,
ако човека е взел къща за 400к, то така е затънал в мортгиджа, че две не види в момента...Освен туй 400к в Аврора би трябвало да е палат, поне 300квадрата, е на туй се вика баровец :lol:
Брях, обаче не виждам да е споменал почивките в прословутата Куба, дето всички преуспели имигранти се засилват веднага щом съберат 600$ излишни парици :lol: Явно работата е сериозна, банката си иска своето :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: !

Мнение от Aries »

alen vid написа:
Aries написа:
Странджата написа:12 CAD на час , са чисти над 1800 :shock: :shock: :shock: БРАВО
Pay period Monthly (12 pay periods a year)
Pay period ending date
Province of employment British Columbia
Federal amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,600.00)
Provincial amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,189.00)

--------------------------------------------------------------------------------
Salary or wages for the pay period 2,080.00
Total EI insurable earnings for the pay period 2,080.00
Taxable income 2,080.00
Cash income for the pay period 2,080.00
Federal tax deductions 160.59
Provincial tax deductions 53.27
Requested additional tax deduction 0.00
Total tax on income 213.86
CPP deductions 88.52
EI deductions 35.98
Amounts deducted at source 0.00
Total deductions on income 338.36
Net amount 1,741.64
Това без да отчитаме, че щом жена му си стои в къщи и няма доходи той спокойно може да клеймва и нейните необлагаеми и тогава таксите ще са под 100-ка и съответно чистите над 1,800.
Здравей Ариес ,
аз съм биолог и не претендирам да разбирам от икономика , поради тази причина те моля да ме поправиш в случай ,че греша , но както и Странджата , така и аз зяпнах от тази наглед офшорна зона Бритиш Колумбия :D , ама то /не се обиждай / наистина ,съгласно сметките които си приложил ,така излиза .
Пак ще повторя - не се и съмнявам ,че си постнал верната информация , просто сметките ,така както, аз ги изчислявам не показват същия резултат , затова те моля да ми кажеш , дали и къде греша .


Значи започвам от факта ,че 2080 долара месечно /за 4 седмици / инкама ми се получава следствие на 13 $ ,а не на 12 $ , значи аз така го смятам :
8 часа на ден умножено по 13$/час = 104$ на ден умножено по 5 работни дни = 520$ за седмица умножено по 4 седмици = 2080 $ за месец .
1. Ариес , първия ми въпрос към тебе,е :
- съгласен ли си , че става дума за 13$ на час а не за 12 $ , и при това - за пълен работен ден от 6 часа и така цели 20 дни в месеца ?

Да продължа по нататък , значи аз съм останал с впечатлението ,че сумите , които получаваме в Канада , се облагат от една страна с Федерална такса , а също така и от Провинциална такса /съгласно местоживеенето към момента на заработване на инкама /.
2. Ариес , това вярно ли е по същество ?

Ако по горното е вярно , то водейки се от това , което е обявено в този сайт :
http://www.tax-services.ca/income-tax-rates.html
,а имено :
British Columbia 5.7% on the first $34,397 of taxable income
то сумата от 2080$ трябва да бъде обложена с 5.7% данък за да видиме колко пари ще си приспадне провонция Бритиш Колумбия от месечния ти инкам , ако това е вярно ,то изчисленията ми с калкулатора са : 2080 х 5.7% = 118,56$ месечно провинция БК

Значи продължавам с Федералните такси , които както съм разбрал и ако съм разбрал , са 15% за доходи в/до размера от $37,178 or less за година , значи какво правя аз : 2080$ х 15% = 312$ месечно , които пари федералните смъкват от чистата сума ?!

По моите сметки , излиза че :от 2080 $ трябва да извадиме сумите 118,56$ и 312$ иначе казано чисто ми излиза 1649,44 $ за на месец

от тази сума ако трябва да извадя и сумите които си дал по горе ,ти самият , а имено :
CPP deductions 88.52 , EI deductions 35.98
излиза 1524,94 $ чисто за месец.

Въобще не искам и да споменавам , че от тази сума може да се наложи и ,да се приспадат тепърва, суми за/по бенефити допълнителни осигурявания , хелт застраховка , Юнион такса , храна и т.н.

За Странджата не знам , но за мене - пак ще повторя - не разбирам от материята , заради това ,те моля , - ако имаш свободно време и желание ,да ми отговориш / поправиш (ако се налага ) по това което съм изчислил по горе .

Предварително Благодаря :beer: :beer: :beer:
Значи имаш някои дребни пропуски.
1. Размера на заплатата - така, както го изчисляваш ти се губят две плащания. Когато плащат на две седмици имаме 26 плащания на година а не 24.
Правилната сметка е: 12$*8*5*52=24,960/12 = 2,080 Иначе за две седмици имаш - 960, но пей периодите са 26 -> 24,960
2. Когато изчисляваш таксите забравяш, че има необлагаем минимум - 9,600 за федералните такси и 9,189 за провинциалните. Затова данъците не ти излизат.
Мисля, че по-точен калкулатор от ТОД (сайта на CRA) няма. Все пак пейрола се прави на негова база.
Горната сума за Онтарио изглежда така:

Pay period Monthly (12 pay periods a year)
Pay period ending date
Province of employment Ontario
Federal amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,600.00)
Provincial amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 8,681.00)

--------------------------------------------------------------------------------
Salary or wages for the pay period 2,080.00
Total EI insurable earnings for the pay period 2,080.00
Taxable income 2,080.00
Cash income for the pay period 2,080.00
Federal tax deductions 160.59
Provincial tax deductions 99.34
Requested additional tax deduction 0.00
Total tax on income 259.93
CPP deductions 88.52
EI deductions 35.98
Amounts deducted at source 0.00
Total deductions on income 384.43
Net amount 1,695.57

Ако използваме двуседмична база:
Pay period Biweekly (26 pay periods a year)
Pay period ending date
Province of employment Ontario
Federal amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,600.00)
Provincial amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 8,681.00)

--------------------------------------------------------------------------------
Salary or wages for the pay period 960.00
Total EI insurable earnings for the pay period 960.00
Taxable income 960.00
Cash income for the pay period 960.00
Federal tax deductions 74.12
Provincial tax deductions 45.85
Requested additional tax deduction 0.00
Total tax on income 119.97
CPP deductions 40.86
EI deductions 16.61
Amounts deducted at source 0.00
Total deductions on income 177.44
Net amount 782.56
Но, периодите са 26*782.56 = 20,346.56 / 12 = 1695.55
Единствено за Квебек не показва провинциалните такси.
Pay period Monthly (12 pay periods a year)
Pay period ending date
Province of employment Quebec
Federal amount from TD1 Claim Code 1 (Minimum - 9,600.00)
Provincial amount from TD1 N/A

--------------------------------------------------------------------------------
Salary or wages for the pay period 2,080.00
Total EI insurable earnings for the pay period 2,080.00
Taxable income 2,080.00
Cash income for the pay period 2,080.00
Federal tax deductions 133.80
Provincial tax deductions 0.00
Requested additional tax deduction 0.00
Total tax on income 133.80
QPP deductions 88.52
EI deductions 28.91
Amounts deducted at source 0.00
Total deductions on income 251.23
Net amount 1,828.77
Както виждаш провинциалните такси се дават като 0.00, което не означава, че те са 0.
Здравните осигуровки в ВC се плащат отделно (108$) и зависят от дохода. Юнион такси има само ако членуваш в Юнион. Бенефитите зависи от компанията в която работиш - някои нямат изобщо, някои поемат 50%, други 100%.
Храна :) е те това никога не е включено в пей-чека.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

sasho71 написа:alen vid,
ако човека е взел къща за 400к, то така е затънал в мортгиджа, че две не види в момента...Освен туй 400к в Аврора би трябвало да е палат, поне 300квадрата, е на туй се вика баровец :lol:
Брях, обаче не виждам да е споменал почивките в прословутата Куба, дето всички преуспели имигранти се засилват веднага щом съберат 600$ излишни парици :lol: Явно работата е сериозна, банката си иска своето :wink:
Не е задължително. Представи си следния сценарий - бачкаш 2 години яко, накрая си с 20-30К в джоба. Продаваш имота в БГ и ей ти ги 100К downpayment, че даже и плюс. Трябва да се вземе предвид, че и най-убитата панелка вече се продава спокойно за 50К (евро), да не говорим за някоя вила на морето, апартамент в центъра на голям град и т.н.
Остава 300 бона за плащане, при семеен доход 100К (за бавно смятащите - 2 х 50К, грубо 25$/час на човек, малко над средната заплата) не е болка за умирачка. Хай честито палат в Аврора, даже и за Куба ще остане :)
В Монреал същото трябва да е поне една четвърт по евтино, но пък двама имигранти с по 50К за 2 години е малко по-рядко заради 2-та езика.
Във Ванкувър - вадиш половин милион и си ти :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Аз само да попитам,
Какво толкова ги спрягате тези пусти доходи от 12-13 кинта/час. Това си е борба за оцеляване, ако да е във Ванкувър, Торонто или Калгари.
Целете се високо бе хора...
Айде назддраве и да пиете по една бира (желателно е да не е зелена)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

c200 написа:
sasho71 написа:alen vid,
ако човека е взел къща за 400к, то така е затънал в мортгиджа, че две не види в момента...Освен туй 400к в Аврора би трябвало да е палат, поне 300квадрата, е на туй се вика баровец :lol:
Брях, обаче не виждам да е споменал почивките в прословутата Куба, дето всички преуспели имигранти се засилват веднага щом съберат 600$ излишни парици :lol: Явно работата е сериозна, банката си иска своето :wink:
Не е задължително. Представи си следния сценарий - бачкаш 2 години яко, накрая си с 20-30К в джоба. Продаваш имота в БГ и ей ти ги 100К downpayment, че даже и плюс. :)
aaa, чекай малко, баце :D Никъде не се споменава за продаден имот, говори се даже за заем от БГ. Щото то тъй лесно, два апартамента продаваш в Сф и готова работата. :lol:
Съмнително се мълчи за Куба :D Може би почивката е на Хавай :)
И дайте да оправим малко географските понятия- Аврора е бая далече от Торонто, на 1 час път с гоу транзита на север.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: !

Мнение от alen vid »

Ариес ,
много благодаря за разясненията !

:beer: :beer: :beer:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

AlexAA написа:Аз само да попитам,
Какво толкова ги спрягате тези пусти доходи от 12-13 кинта/час. Това си е борба за оцеляване, ако да е във Ванкувър, Торонто или Калгари.
Целете се високо бе хора...
Айде назддраве и да пиете по една бира (желателно е да не е зелена)
Недей така. Те някои хора за заплата от 12 не могат да повярват ти обръщаш дебелия край...
А сериозно - 12 е допустимо единствено като стартово ниво, ако чувстваш, че можеш да се развиваш в областта. Иначе си е оцеляване (не, че 2х12 не стигат, ама то апетита с яденето идвал...)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

c200 написа:Не е задължително. Представи си следния сценарий - бачкаш 2 години яко, накрая си с 20-30К в джоба. Продаваш имота в БГ и ей ти ги 100К downpayment, че даже и плюс. Трябва да се вземе предвид, че и най-убитата панелка вече се продава спокойно за 50К (евро), да не говорим за някоя вила на морето, апартамент в центъра на голям град и т.н.
Остава 300 бона за плащане, при семеен доход 100К (за бавно смятащите - 2 х 50К, грубо 25$/час на човек, малко над средната заплата) не е болка за умирачка. Хай честито палат в Аврора, даже и за Куба ще остане :)
Хайде почна се пак с мокрите сънища - семейства нови имигранти със 100к годишно :D

Median Total Family income /2005/

Ontario - 64500CAD
BC - 58500CAD

http://www40.statcan.ca/l01/cst01/famil108a.htm
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

парите се събират стига да искаш,на почивка в куба не съм ходил,никъде,за къщата съм дал 5% вноска,за БГ участвах в стрителство и хванах по евтина гарсониера за 16000евро,не е в София.В Аврора къщите не са евтини виж в млс.ка,така че не се и вие самоиронирате,бачкам си за моргийджа и си живея,не е толкова страшно.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

вижте какво съм ви написал в другия форум в темата за 2000те долара :D и стига сте баламосвали кандидат имигрантите как рука къщите и колите ги раздават само за присъствие. :D
това по повод на много преуспелите само за 2 години. :D
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:вижте какво съм ви написал в другия форум в темата за 2000те долара :D и стига сте баламосвали кандидат имигрантите как рука къщите и колите ги раздават само за присъствие. :D
това по повод на много преуспелите само за 2 години. :D


Абе излиза,че и ти си парт-тайм"финансист" :D :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

е няма само отварячките да са напред с материала ,ние да не сме по прости :D
Заключено