Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Ал Бънди и Бекс,идвайте вие да живеете тук с 500 лв заплата,да живеете в мизерия по луиците с този прост народ,с управниците които си строят палати,с Мутрите -Бизнесмени който са Бремето на България,да живеете в мърсотия,да вземете невъзможен кредит за една кутийка а да върнете за две кутийки пари,да карате МОЖЕ би 10 годишна издишнала кола,да плащате венетки а да няма пътища,да гледа селения,за децата-БЕДЕЩИТЕ да няма БЪДЕЩЕ....
Отивайте да разправяте на други вашите МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ....
Хората които тук питат за нещо явно са сериозни,а такива като вас явно -НЕСЕРИОЗНИТЕ само си чешат езика
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

И защо си мислите че хората като вас отиват само да печелят пари?
Изобщо замисляли ли сте се,че не всичко е пари,че те само са допълнение,и че е по важна средата,културата,възпитанието и че има хора ,които точно това ги интересува.
Може и да не е Канадата тази,която ще даде на търсещите тези неща,но България ама ХИЧ НЕ Е.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Крем Карамел,приемайте само позитивни мисли,срещайте се само с позитивни хора-другите само ще Ви дърпат назад и си е пълна загуба на време.
Важното е да знаете за Вас самите какво бихте искали,защо емигрирате и малко по малко нещата ще се наредят.Щом в страната която сме родени е нужно години за да се доказваме ,не може да се очаква че още в началото всичко ще е прекрасно,но с времето нещата ще се наредят.
Успех и само напред,от поглед назад се схваща врата :D
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Не казвам,че с 12$ в час можеш да купиш кола,къща,отдавна не съм на тези пари,но позитивно гледано никак не е лесно тук,трябва много търпение и труд и пари за началото.Драго вярвам ти че в Бг не е гот,но внимавай тука нещата не са така ала-бала.И малко късмет трябва да има.Игледайте да живеете близо до работата си,да не се харчите в началото за коли, застраховки.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Пехливан,не съм казал,че Там(например) е розово,че всичко ,от което имаш нужда ти се поднася наготово и всичко е едвали не като приказка.
Живота навсякъде има свойте "премеждия" ...
Когато човек отиде на друго място,когато започне да позабравя лошите моменти от предишното място,когато нещата малко избледняват и се забравя.Забравя къде е бил,защо е ИЗБЯГАЛ и какво е искал.На човек нещо все не му стига,слава Богу не със всички е така.....
Друго ме "дразни" ,влизам във форума,виждам винаги някоя нова тема от някой бъдещ емигрант,който иска да научи ако може нещо ,което го интересува.И ...в един момент защо все се намира някой да си приказва празни приказки и да вмирисва всъщност едно нормално питане.Някой го беше казал "когато няма какво да кажеш,по-добре не казвай НИЩО".
Нали за това е форума ,за ВЗАИМОПОМОЩ? Или не е?
Забравям явно,че за Българина думичката "взаимопомощ" е чужда.....
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Dparo u TaHq написа:Ал Бънди и Бекс,идвайте вие да живеете тук с 500 лв заплата,да живеете в мизерия по луиците с този прост народуправниците които си строят палати,с Мутрите -Бизнесмени който са Бремето на България,да живеете в мърсотия,да вземете невъзможен кредит за една кутийка а да върнете за две кутийки парида карате МОЖЕ би 10 годишна издишнала кола,да плащате венеткиа да няма пътища,да гледа селения,за децата-БЕДЕЩИТЕ да няма БЪДЕЩЕ....
Отивайте да разправяте на други вашите МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ....
Хората които тук питат за нещо явно са сериозни,а такива като вас явно -НЕСЕРИОЗНИТЕ само си чешат езика


А защо си мислиш че в Канада е по-различно?

Гледам аз, като дойдохме, по автобусите - пана, по институциите диплянки с реклама за алфабетизация. Викам си боже туй за имигрантите ли е?. Оказа се че е за местните, защото 50% имат проблем с четенето, а 80 % с писането.
Та за простия народ незнам ...
Канадец не е равно на интелигент да знаете.
И това ще ви е най-големия проблем.
Когато тръгнете по интервюта и ПО-ПРОСТИ от вас ще ви оценяват и ще ви отхвърлят разбира се защото не е допустимо според тях някой чужденец даже да им говори езика. Как така те нали знаят само техния си.

И тука управниците си строят имоти - с наши пари. Къде не е така.

За мутрите какво да кажа - тук са легални те са в държавата.

Новодошлите имигранти обикновено в началото не карат по-малди коли от 10 г и по-не издишали.

По въпроса за кредитите. Може с мин. вноска че и даже без да си ''купиш'' жилище ама като го вземеш за 25, 30 или 40 год. колко пъти мислиш се изплаща?

За селянията - ами сами ще се убедите и ще се питате къде сте попаднали.

За пътищата да не говорим че май в Бг са по-добри.

И тук някои магистрали се плащат.

Знам че сте надъхани и ви е писнало но точно това ще ви причини големия шок като дойдете и не намерите очакваната картина която сте си изградили за Канада.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Dparo u TaHq написа:Ал Бънди и Бекс,идвайте вие да живеете тук с 500 лв заплата,да живеете в мизерия по луиците с този прост народ,с управниците които си строят палати,с Мутрите -Бизнесмени който са Бремето на България,да живеете в мърсотия,да вземете невъзможен кредит за една кутийка а да върнете за две кутийки пари,да карате МОЖЕ би 10 годишна издишнала кола,да плащате венетки а да няма пътища,да гледа селения,за децата-БЕДЕЩИТЕ да няма БЪДЕЩЕ....
Отивайте да разправяте на други вашите МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ....
Хората които тук питат за нещо явно са сериозни,а такива като вас явно -НЕСЕРИОЗНИТЕ само си чешат езика

:D :D :D
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Al Bundy написа:Както по-горе казаха, работа по специалността няма да почнете, това е гарантирано. По тамбура особено учители не вярвам много да се търсят. Всичко което казвам след това е лично мое мнение. Ако в БГ взимате повече от 1500 лв. месечно общо, и от тия пари разходите ви са 1100-1300 лв., не си правете труда да идвате. Не, грешка, елате, но си вземете неплатени отпуски от работа и вижте накъде отиват нещата след 3-4 мес. и решете какво да правите. Това което ви разправят по-горе, къщи, коли с 12$/ч няма да стане. Груба сметка, незнам на колко е детето но ако е под 12, някой ще трябва да го гледа, ако решите и двамата да работите. Ако е пък във възраст за детска градина, там пък ако не е субсидирана, кожи се дерат. Да речем че и двамата бачкат по 40ч/седмица. 160х12=1920+1920=3840, чисто някъде към 2700-2800. Нека речем 2800. Наем-най евтиния що годе хубав 850/мес., кола-бензин към 150+застраховка 200, ако има късмет, плюс 100 за интернет и 2 тел. при добра оферта, плюс 600 за ядене/мес, станаха 1900 и както виждате слагам по всичко от най-евтиното. Остават към 600-700$. Нямам допълнително инфо за детето иначе ще мога да добавя и други разходи, които ще са неизменни. Друг е въпроса че може да се почувствате недоуценени в уменията които имате. Жалко че човек трябва да се учи от своите грешки понякога. Играйте на супер сигурно, мен ако питате. Не си напускайте работите и като идвате насам отивайте при познати. Сами ще ви е трудно. Ако нямате никакви такива, ние живеем в Торонто, ако решите да идвате насам можем и да се запознаем.Емиграцията от БГ се видоизменя вече. Хората все по-малко имат желание да емигрират. Ако не сте я окъсали съвсем, т.е. заплата от по 400-500 лв. на човек, идването ще е безсмислено, щото системата е такава тука, че парите се печелят, ама и бирниците са много.

Още един "финансист"-онанист.Даже предлага запознанство като подкрепа :lol: :lol: :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bis написа:
Dparo u TaHq написа:Ал Бънди и Бекс,идвайте вие да живеете тук с 500 лв заплата,да живеете в мизерия по луиците с този прост народуправниците които си строят палати,с Мутрите -Бизнесмени който са Бремето на България,да живеете в мърсотия,да вземете невъзможен кредит за една кутийка а да върнете за две кутийки парида карате МОЖЕ би 10 годишна издишнала кола,да плащате венеткиа да няма пътища,да гледа селения,за децата-БЕДЕЩИТЕ да няма БЪДЕЩЕ....
Отивайте да разправяте на други вашите МИСЛИ-БЕЗСМИСЛЕНИ....
Хората които тук питат за нещо явно са сериозни,а такива като вас явно -НЕСЕРИОЗНИТЕ само си чешат езика


А защо си мислиш че в Канада е по-различно?

Гледам аз, като дойдохме, по автобусите - пана, по институциите диплянки с реклама за алфабетизация. Викам си боже туй за имигрантите ли е?. Оказа се че е за местните, защото 50% имат проблем с четенето, а 80 % с писането.
Та за простия народ незнам ...
Канадец не е равно на интелигент да знаете.
И това ще ви е най-големия проблем.
Когато тръгнете по интервюта и ПО-ПРОСТИ от вас ще ви оценяват и ще ви отхвърлят разбира се защото не е допустимо според тях някой чужденец даже да им говори езика. Как така те нали знаят само техния си.

И тука управниците си строят имоти - с наши пари. Къде не е така.

За мутрите какво да кажа - тук са легални те са в държавата.

Новодошлите имигранти обикновено в началото не карат по-малди коли от 10 г и по-не издишали.

По въпроса за кредитите. Може с мин. вноска че и даже без да си ''купиш'' жилище ама като го вземеш за 25, 30 или 40 год. колко пъти мислиш се изплаща?

За селянията - ами сами ще се убедите и ще се питате къде сте попаднали.

За пътищата да не говорим че май в Бг са по-добри.

И тук някои магистрали се плащат.

Знам че сте надъхани и ви е писнало но точно това ще ви причини големия шок като дойдете и не намерите очакваната картина която сте си изградили за Канада.

:lol: :lol: :lol: :roll:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bis написа:[Гледам аз, като дойдохме, по автобусите - пана, по институциите диплянки с реклама за алфабетизация. Викам си боже туй за имигрантите ли е?. Оказа се че е за местните, защото 50% имат проблем с четенето, а 80 % с писането.
Та за простия народ незнам ...
Да бе, добре че сме ние, останалите 20% емигранти, че да им запълни статистиката на грамотно пишещ народ :shock: То с такова самочуствие естествено че не ни приличат 10-годишни коли, най-малкото Бенц 2009-та модел ни трябва :evil: Естествено остава въпроса като сме голямата работа за кво сме се довлякли в Табарнакленд, където почти никой не знае да пише, но това май е въпрос без отговор...
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

miteto написа:
bis написа:[Гледам аз, като дойдохме, по автобусите - пана, по институциите диплянки с реклама за алфабетизация. Викам си боже туй за имигрантите ли е?. Оказа се че е за местните, защото 50% имат проблем с четенето, а 80 % с писането.
Та за простия народ незнам ...
Да бе, добре че сме ние, останалите 20% емигранти, че да им запълни статистиката на грамотно пишещ народ :shock: То с такова самочуствие естествено че не ни приличат 10-годишни коли, най-малкото Бенц 2009-та модел ни трябва :evil: Естествено остава въпроса като сме голямата работа за кво сме се довлякли в Табарнакленд, където почти никой не знае да пише, но това май е въпрос без отговор...
Това са официални статистики, не съм си ги измислила аз.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
zita
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 9:11 am

Мнение от zita »

Dparo u TaHq написа:Ал Бънди и Бекс,идвайте вие да живеете тук с 500 лв заплата.....
Aл Бънди каза точно това: ''....Ако не сте я окъсали съвсем, т.е. заплата от по 400-500 лв. на човек, идването ще е безсмислено''

т.е. ако вземате по 400-500 лв. на човек заплата в БГ си струва да дойдете в Канада, така че по-добре четете по-внимателно, преди да нападате!
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Зита никой не напада ,а и ние сме от бъдещите емигранти дето не можем да четем и пишем и ще ни трябват по-големи пана с по-големи букви :D
Извинявам се ако не съм прочел някъде правилно казаното от Бънди,но повечето мисля добре съм прочел.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bis написа:Това са официални статистики, не съм си ги измислила аз.
Пусни линк към тази статистика да фърлим по едно око.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

miteto написа:
bis написа:Това са официални статистики, не съм си ги измислила аз.
Пусни линк към тази статистика да фърлим по едно око.
Казаха го онзи ден по радио канада, а съм чела на много места.

А в днешния Soleil пише "800 000 québécois sont ANALPHABÈTES''
а като погледнем дефиницията за ANALPHABÈTE виждаме:

Définition :
Qui ne sait ni lire ni écrire suffisamment sa langue maternelle ou la langue de son pays d'adoption pour faire face aux exigences de la vie adulte.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Заключено