Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Пенсио моя...

Мнение от kapitanovn »

Здравейте съфорумци!
Имам един въпрос (не че ми е належащо ама аз да си питам :D ), как аджеба стои въпроса с пенсионирането? Примерно, трепеш се двайсет години в БГ-то, после още 20 в Кебек-а и накрая какво - където и да решиш да се доизживяваш нямаш стаж за пенсийка. Така ли стоят нещата :shock: ?
Кое си требе, оно си сака!
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Re: Ïåíñèî ìîÿ...

Мнение от heat »

kapitanovn написа:Çäðàâåéòå ñúôîðóìöè!
Èìàì åäèí âúïðîñ (íå ÷å ìè å íàëåæàùî àìà àç äà ñè ïèòàì :D ), êàê àäæåáà ñòîè âúïðîñà ñ ïåíñèîíèðàíåòî? Ïðèìåðíî, òðåïåø ñå äâàéñåò ãîäèíè â ÁÃ-òî, ïîñëå îùå 20 â Êåáåê-à è íàêðàÿ êàêâî - êúäåòî è äà ðåøèø äà ñå äîèçæèâÿâàø íÿìàø ñòàæ çà ïåíñèéêà. Òàêà ëè ñòîÿò íåùàòà :shock: ?
Aáå æèâåé ñè æèâîòà äîêàòî ñè ìëàä, òî êàòî ñå ïåíñèîíèðàø åäèí æèâîò ùå å ...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ха, точно днес един кебекуа ми разправяше, че когато жена му го напуснала първия път му отнесла 34 хилядарки от пенсионния фонд, а като го напуснала и втория път (действието се развива след 18 г.) още 78 хилядарки :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl: + къщата за 315 хил. Днес е на 65 г. и продължава да работи (каза още 2 години), за да спести някой долар да "поживее" с пенсията си :roll:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

с пенсия 900д. и режийни /наем,ток,тел.транспорт/800 то е един живот.заради това яко гърбене и каширане и какви са тия глезотии почивки дето Иво в другата тема ни ги разправя ,щот като станеш на 70 да не ти се налага да ровиш по контейнерите. :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Те са прости канадците- и да имат пари не знаят какво да ги правят. Лично съм свидетел как старци-милионери продават къщите си за милиони и сключват контракт с частен старчески дом за 10-15 год. (толкова, за колкото им стигнат парите от къщата). Ако случайно се случи че живеят по-дълго от контракта, дупе да им е яко... :lol: Остават бездомни на улицата. :lol: Месец в някои от старческите домове стува към 2-3 хилядарки. :shock:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Пенсио моя...

Мнение от Ivan1007 »

kapitanovn написа:Здравейте съфорумци!
Имам един въпрос (не че ми е належащо ама аз да си питам :D ), как аджеба стои въпроса с пенсионирането? Примерно, трепеш се двайсет години в БГ-то, после още 20 в Кебек-а и накрая какво - където и да решиш да се доизживяваш нямаш стаж за пенсийка. Така ли стоят нещата :shock: ?
Ако разчиташ на задължителното песионно осигуряване си се жив умрял - и в БГ, и в Canada, и с 20, и с 40 години трудов стаж. А това че няма спогодба между БГ и Canada е верно де.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Това е положението- който се е решил да дойде по канадско, мислено трябва да се е сбогувал с пенсийката. :wink: Ще живеете на това което сте успяли да си посъберете (ако сте успяли изобщо).
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ако секне притока на свежа работна ръка от странство и задължителното им пенсионно осигуряване е на кино.идва революцията
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:ако секне притока на свежа работна ръка от странство и задължителното им пенсионно осигуряване е на кино.идва революцията
Ми млъкни тогава или ша та глобявам половин хотел.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:D :beer:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Joy написа:Те са прости канадците- и да имат пари не знаят какво да ги правят. Лично съм свидетел как старци-милионери продават къщите си за милиони и сключват контракт с частен старчески дом за 10-15 год. (толкова, за колкото им стигнат парите от къщата). Ако случайно се случи че живеят по-дълго от контракта, дупе да им е яко... :lol: Остават бездомни на улицата. :lol: Месец в някои от старческите домове стува към 2-3 хилядарки. :shock:

Пълна глупост. Нямаш и идея как работи живота в Канада :idea: То това не е като да нагъваш Рикотта и всякакъв друг ефтин боклук :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

казва се евтин, сладък :wink:

Джой, направи проста сметка: колко му трябва на един милионер да плати - по твои данни 3 хил на месец - колко години му трябват, за да си изхарчи 1 милион 8)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

krimon написа:казва се евтин, сладък :wink:

Джой, направи проста сметка: колко му трябва на един милионер да плати - по твои данни 3 хил на месец - колко години му трябват, за да си изхарчи 1 милион 8)

Да бе, ама се пише ефтин :D А за милионера ако не гушне букетчето, 30 години с лекота. Та пълни глупости както скромно казах :? Хората си плащат месец за месец, както навсякъде където се живее под рента
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Sugarplum написа:Да бе, ама се пише ефтин :D
и що така :shock:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

krimon написа:
Sugarplum написа:Да бе, ама се пише ефтин :D
и що така :shock:

Щото даскало по граматика спи вече и току виж минало и ефтин :D
Заключено