раждане-инфо

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
natalia
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 6:32 pm
Местоположение: montreal

раждане-инфо

Мнение от natalia »

Здравейте на всички.Преди известно време ми беше попаднал списък на нещата, които трябва да носи гената за себе си и за бебето при постъпване в болница при раждане.Така или иначе точно сега , когато имам нужда от него не успях да го открия.Моля, помогнете ми, че скоро ми предстои раждане, а не знам откъде да започна, че ми е първа рожба.БЛАГОДАРЯ ВИ
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ето я темата http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... sc&start=0
Багаж за болницата
От болницата, в която сте избрали да раждате ще ви дадат списък с необходимите неща, които ще ви трябват за след раждането. По-долу съм се опитала да опиша най-важните неща, като за основа използвах списъците от 3 болници в GTA. В скобите ще споделям моят опит.
За майката:
1. Четка и паста за зъби
2. Малка хавлиена кърпа – (само за лице, големи хавлиени кърпи ще ви дадат от болницата)
3. Гребен
4. Ластик за коса (ако имате дълга такава)
5. Бельо – 2-3 бр.
6. Къси чорапи – 2 бр.
7. Дамски превръзки – нощни – (по около 8-10 на ден)
8. Нощници – 2 бр. удобни за кърмене без да се свалят (малко след като родите ви дават възможност да си облечете своя нощница. Аз лично използвах и двете, макар и да престоях в болницата само 26 часа.)
9. Жилетка – (Удобна е за над нощницата, защото не е необходимо да я събличате докато кърмите)
10. Джапанки – (задължително, тъй като няколко часа след раждането ще имате възможност да си вземете душ)
11. Пантофи – (джапанките могат да се използват и като пантофи и няма да се претрупвате с багаж)
12. Сотиен за кърмачки
13. Уокмен или дискмен с любимата ви музика – (аз носех, но така и не стигнах до него)
14. Ваша възглавница с шарена калъфка – (ако желаете, иначе има и болнични. Аз не носех, според мен това е излишен багаж)
15. Книга или списание + очила, ако ползвате – (носех книга и успях да прочета само около 10-тина стр.)
16. Малка сума пари – 10-15$
17. Дрехи, които са ви удобни – за прибирането в къщи – (аз си се прибрах с дрехите, с които пристигнах в болницата. Бях с панталон с връзки, удобен и за понамаляла талия)
18. Носни кърпи
19. Овлажнител за устни – (в резултат на дълбокото дишане устните ви ще се напукат. Овлажнител за устни се продвава във всяка една аптека.)
20. “Breast pads” – (за мен на Johnson,s са най-добри и удобни

Цитат от Снежи, но това в общи линии е и списъка , който ми дадоха в Роял Виктория.
Аз лично ползвах от списъка :
Ваша възглавница с шарена калъфка - техните бяха много плоски. :D Пък и май в самото родилно нямаха.
Четка и паста за зъби, хавлиена кърпа, гребен, джапанки ,сапун и т.н. въобще всичко за личната хигиена. Нощница си носех моя, но ползвах техните в болницата, без друго ги сменях на няколко часа. Бельо много , поне на мен ми трябваше много. Дамски превръзки също много и колкото по попиващи толкова по добре.
За бебето ползвах памперси, дрешки за изписването и столчето за кола . Докато бяхме в болницата ползвах техните камизоли и пелени.
Не знам в коя болница ще раждаш, но е добре да се запишеш в предварителната обиколка из болницата. Ориентират те в процедурите. Поне за Роял Виктория е полезно ,че там са много павилиони и коридори .
Тук в Квебек след раждането дават една книжка с напътствия за отглеждане на детето,много е полезна.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

В моята болница поне памперси за бебето и за майката (пардон, дамски превръзки :lol: ) имаше бол. На мен ми дойдоха добре мокрите кърпички за бебе, които си бях занесла. Хавлиени кърпи имаше всякакви размери. Също така пантофи. Ако бъдещият татко е обучен да масажира, някакво олио :)
А да, бяха ме посъветвали да си взема някакъв плодов сок за раждането, хем дава енергия, хем не е храна в случай че се наложи секцио. И той ми дойде добре.
Suny
Мнения: 421
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 3:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Suny »

При мен единствените неща което ми дадоха ,бяха нощници и обилна храна.Памперси за бебчето ,дрешки аз си носих,пеленки имаше там.Списъка на Снежи ще ти е полезен .Зависи в коя болница ще раждаш,някъде ти осигуряват неща както survivor е посочила.Аз раждах в Джуишката болница.Успех и леко раждане :wink: !
"Global Warming: Point of No Return?".............
http://www.youtube.com/watch?v=7FVZSUsT ... ed&search=
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не се притеснявай, повечето от тези неща няма да ти трябват. Аз носех нощници, но те настояваха да ползвам техните. Обикновени превръзки също не стават за първите няколко дена, те ти дават едни специални, хеви дюти :). Върху превръзката ни даваха да обуем само едни мрежести много разтегливи боксерки, като от мрежичките за лук :lol:. Бебето - като първо, първите 1-2 дена ще те учат как да се грижиш за него, с техни памперси, дрешки и кърпички. После може да си го обличаш ти като се научиш да го сменяш.
Носи си повече пари, на мен ми се наложи да наемам от болницата моторче за помпичка за кърма, но това е друга тема, дано да не стигаш дотам.
Каквото нямаш, мъжа ти ще ти го донесе :D.
Циганите - на Сатурн !
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

С памперси зареждат креватчетата редовно, шампоанчета, кремчета и подобни козметики също. Дамски превръзки си искайте ако са ви пропуснали, такава в магазините едва ли ще намерите. А бебчо от самото раждане може да си го облечете във ваши дрешки, не е нужно да са болнични.
Аз пращах един татко за хубави компреси за гърдите от Уолмарт, но дано не ви се налага.

За самото раждане може да си приготвите всичко което би могло да ви успокоява -книжки, картинки, релаксираща музика...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Брей, то явно в всяка болница различно. За памперсите аз не съм питала, ни за превръзките. Не се сетих, направо си извадих моите. Нямаше заредени в леглото. Не даваха да ползваме мокри кърпички, а ни връчиха едно легенче за вода и еднократни кърпички, топиш и бършеш. Помпата за кърма на мен ми я връчиха и не съм плащала за нея.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ех, върнах се почти 3 години назад, когато и аз стягах багаж за болницата :D
Всяка болница си има нейни изисквания. Горният списък е много обобщен.
В болницата, в която раждах нямаше нито превръзки, нито памперси, не ми е хрумвало и да искам, след като фигурираха в списъка като изискване за носене. Дадоха ми едиствено пласмасово шишенце (подобно на шишетата от веро) - много удобно за поливане при ходене до тоалетна. Благодарение на него установих, колко болкоуспокояващо действа топлата вода.
natalia, леко раждане и здраво бебче ти желая!
Изображение
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Принципно зареждат само в началото с няколко бройки памперси, после като правило майките си ползват свои. Но ако майката няма, ще и зареждат с болнични къде ще ходят. Има бедни жени които нямат.
Превръзките са грамадни и неудобни за ходене, но са много добре за след излизане от родилното когато кървенето е най-силно. В родилната зала би трябвало да са сложили такава превръзка, а в отделението при прегледа за свиване на матката, при първото ставане, би трябвало да дадат за смяна. После ако си поискате няма да откажат. Не се притеснявайте да питате и да искате. Чаршафите и нощници за смята, както и кърпи би трябвало да са на достъпно за всички място в коридора, сменявай колкото искаш.
natalia
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 6:32 pm
Местоположение: montreal

Мнение от natalia »

Mnogo blagodaria na vsichki :)
Bingi Bingi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 4:57 am
Местоположение: Монреал, Канада

Мнение от Bingi Bingi »

Раждах преди три години в болница St.Mary, Монреал. Дадоха ми списък с необходимите неща при постъпване за раждане.
За майката:
-бельо-широко и удобно
-дамски превръзки- 24-48 бр. MAXI MATERNITE. Но при нужда могат да ви дадат и от самата болница.
-пластмасова бутилка за промивки на перинеума- продава се в регистратурата на родилното и струваше 1 САD
-сапун
-шампоан
-тоалетни принадлежности
-тоалетна хартия
-мокри кърпички
-чехли
-нощница
-кърпа за баня
-химикалка
-часовник
-допълнителна възглавница+калъфка
-сутиен за кърмене
-синята карта на болницата
-здравна карта
-досие
-карта за телефон
-шнола за коса
За детето:
-памперси за новородено-минимум 24 бр. Под бебешките креватчета има шкафче, което е заредено с дрежки, пелени, няколко бройки памперси, малък пакет мокри кърпички, малка кутийка с вазелин и мини помпичка за теглене на сополки, малко бебешко сапунче, шапчица. В началото ги използвахме, но след това си ползвахме нашите неща.
-дрехи за изписване
-кошница за кола- задължителна е. Без нея не изписват бебето.
-гребенче
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Доста пъти съм си задавал въпроса - ами ако майката и бащата на детето нямат кола и са с автобус/метро? Пак ли изискват кошче? :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Като нямаш кола ще си поръчаш такси и пак ще ти трябва седалка за бебето.Не мога да си представя бебе на 2 дни и майка му родила преди два дни да се качат на метро и автобус,но може и да има такива случай.
Съединението прави силата!
Публикувай отговор