Има ли нелегални имигранти в Canada?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Има ли нелегални имигранти в Canada?

Аз съм нелегален
6
16%
Аз съм легален, но познавам нелегални
5
14%
Няма
5
14%
Чувал съм само че има
21
57%
 
Общо гласове: 37
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Има ли нелегални имигранти в Canada?

Мнение от Ivan1007 »

Аз не познавам нито един! А вие?

Ако някой знае как става далаверата да ми пише на лична. Да знам поне дали има смисъл да се ядосвам, че съм се трепал да уча в БГ, да работя 11 години по специалността си, да напусна работата си за да дойда в Canada, да започна от нулата и пак да работя това дето мога и съм учил.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

В Монреал нелегални с лопата да ги ринеш.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Какво разбирате под нелегални имигранти? Аз познавам няколко човека, приземили се с парашут, някои вече си оправиха документите след съответните дела, други още са в процес. Ама това какво общо има с ученето и специалностите? :shock:
Let it go...
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: Има ли нелегални имигранти в Canada?

Мнение от mouse »

Ivan1007 написа:Аз не познавам нито един! А вие?

Ако някой знае как става далаверата да ми пише на лична. Да знам поне дали има смисъл да се ядосвам, че съм се трепал да уча в БГ, да работя 11 години по специалността си, да напусна работата си за да дойда в Canada, да започна от нулата и пак да работя това дето мога и съм учил.
Ако не си доволен от легалното си пребиваване, ами излез и се върни нелегално и току виж че си се "оправил".
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Има ли нелегални имигранти в Canada?

Мнение от 7George »

Ivan1007 написа:Аз не познавам нито един! А вие?

Ако някой знае как става далаверата да ми пише на лична. Да знам поне дали има смисъл да се ядосвам, че съм се трепал да уча в БГ, да работя 11 години по специалността си, да напусна работата си за да дойда в Canada, да започна от нулата и пак да работя това дето мога и съм учил.
Просто Иване, ти си в Калгари и затова не познаваш, тука в Албърта те просто не виреят, и аз не съм срещал. Там , в по-източните провинции има повече. Понеже по-лесно се намира работа на черно. А след подаването на документи въобще няма гаранция за узаконяване. Купуват ти билет за родината, ако кажеш, че и пари нямаш, това е далаверата. Едни руснаци (израелски) познавах, тя работи, той има бизнес, къща си бяха купили и син студент - депортираха ги след разглеждане на документите...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На тия руснаци щом им разглегдат някакви документи как ще са нелегални? Вие май бъркате бежанците с нелегални имигранти. Аз не съм чула тук да има нелегални, виж бежанци има.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

IRA написа:На тия руснаци щом им разглегдат някакви документи как ще са нелегални? Вие май бъркате бежанците с нелегални имигранти. Аз не съм чула тук да има нелегални, виж бежанци има.
IRA, може да не са нито едно от двете-нито нелегални, нито бежанци. Нещо средно. Пример миналата година с едни португалци- те по принцип нямат нужда от виза, и си бяха останали тука с години, работеха си, кола си имаха и т.н. Тях не знам в каква категория бих ги сложил.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами нелегални са. Те имат някакъв срок за който нямат нужда от виза, май 6 месеца беше. Ако останат по дълго стават нелегални. А и по време на тоя престой нямат правот да работя т.е работят нелегално. Бежанците имат право на работа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

7Георге и аз мисля че това са хора които се опитват да останат като бежанци. Всеки достигнал Канадска територия може да го направи и да точи дела в продължение на няколко години.
Въпроса ми беше дали има такива дето са дошли примерно като туристи и са останали нелегално. Както в една заключена тема едно дете се опитваше да се вреди вместо да седне и да учи нещо например та да си дойде легално като толкоз се е влюбил в Canada.
Опитвам се да разбера какъв е този зор след като в 10 страни от ES mozhe da работиш квото ти душа поиска, а в другите има всякави вратички да стоиш нелегално и да работиш.
Та засега няма нито един да ми е писал как се остава нелегално в Canada, как се изкарва шофьорска книжка. как се живее само с разнасяне на пица нелегално. Ако пък някой ми обясни защо си заслужава всичко това може и да разбера.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Не познавам, но съм сигурен, че има много нелегални.

Пристига се с лодка (джонка от Китай, сал от Русия, кану от Дания-Гренландия), пеша (през северният полюс или USA) или с плуване (от Френският остров до източният бряг).

Живееш само сред своята общност (китайци, араби, руснаци, румънци и др.) и даваш всичките си заработени пари, за да погасиш заемите с които си се натоварил за да дойдеш.

Знам за много българи дошли като бежанци, през Гандер. Нямам идея, какво са ги посъветвали адвокатите да казват, за да им признаят този статут. Само съм чувал, че е добре да се предствиш за циганин и като репресирано малцинство получаваш убежище.

За нещо по-сериозно виж това
Who gets in : what's wrong with Canada's immigration program, and how to fix it / Daniel Stoffman.
Toronto : Macfarlane Walter & Ross, 2002.
ISBN: 1551990954 :

Description: ix, 205 p. ; 24 cm.

Requests: 0

Copies checked in: 12
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Адаш ,ще ти го кажа направо ,тоя Форум изигра и играе много лоша шега на мераклиите.
Това ми го каза един мой приятел който го чете от 2004г.2005 с виза за студентска бригада кацна в Щатите с единственната цел да е по близо до Канада и да дойде Тук.Е дойде,вкарахме го,кандидатства за статут като бежанец,Докато му се влачеха нещата направи фиктивен брак с една рускиня и получи статут,бачка съвсем легално ,но му писна Рая и миналата есен се Спаси.В момента е в Лондон и се чуди как може да има глупаци все още които да вярват на пишещите в този форум и да дават мило идраго само и само да се нарекат новопоканачени българи след като в пъти е по лесно да си вземеш куфарчето и да кацнеш в която си поискаш страна на ЕС.Няма смяна на шоф. книжки,признаване на дипломи,ордери,синдикати и хиляди други условности които ги има тук ,можеш ли нещо бачкаш ,единственното условие е да имаш български паспорт,канатския не ВЪРВИ. :D
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ivan1007 написа:7Георге ...
Опитвам се да разбера какъв е този зор след като в 10 страни от ES mozhe da работиш квото ти душа поиска, а в другите има всякави вратички да стоиш нелегално и да работиш.
.................
Мисля че това са хора дето не могат да дойдат в Канада по друг начин, освен нелегално. Примерно не им достигат точките за процедура. Защото не всичко и пари и работа, както ми говориш за ЕС. Там си оставаш чужденец до гроб. И батето и той с европейски паспорт, ама тука се натиска. Е, ако живееш в някоя дупка, лишаваш се от всичко и събираш пари за някъде, естествено ще ти е все едно къде го правиш...
Аз например съм в Канада за да живея, не да работя. Ландшафта дето го виждам от прозореца или планинския връх - другаде го няма. Както на който му се връща в БГ - не е заради парите и работата, други работи ще му са важни.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

bateto написа:Адаш ,ще ти го кажа направо ,тоя Форум изигра и играе много лоша шега на мераклиите.
Това ми го каза един мой приятел който го чете от 2004г.2005 с виза за студентска бригада кацна в Щатите с единственната цел да е по близо до Канада и да дойде Тук.Е дойде,вкарахме го,кандидатства за статут като бежанец,Докато му се влачеха нещата направи фиктивен брак с една рускиня и получи статут,бачка съвсем легално ,но му писна Рая и миналата есен се Спаси.В момента е в Лондон и се чуди как може да има глупаци все още които да вярват на пишещите в този форум и да дават мило идраго само и само да се нарекат новопоканачени българи след като в пъти е по лесно да си вземеш куфарчето и да кацнеш в която си поискаш страна на ЕС.Няма смяна на шоф. книжки,признаване на дипломи,ордери,синдикати и хиляди други условности които ги има тук ,можеш ли нещо бачкаш ,единственното условие е да имаш български паспорт,канатския не ВЪРВИ. :D
Аз не мога да разбера защо продължаваш с твойте глупости. Кой ти е казал, че просто си взимаш българския куфар от България и с българската си диплома отиваш в Западна Европа и работиш каквото си искаш! Да, в някои държави можеш да разнасяш пици, да береш ягоди и да работиш нелегално по строежите. Няма срамна и лоша работа, ако си изхранваш семейството, ама това с дипломите, ордерите и т.н просто не е вярно.
Повечето западноевропейски държави не са си отворили пазара за труда за българи, а дори и да е отворен много, ама много трудно ще работиш по специалността си. Ами то ако беше така в България да не е останал никой. Само медицински сестри се търсят, но там работят като санитарки, въпреки и че това е по-добро от това да стоиш в България на българска заплата.
Кой ти е казал, че с бългаска книжка можеш да караш в Европа повече от 6 месеца? Това просто не е вярно, иначе нямаше да изкарвам холандска книжка, при наличие на българска. Те просто знаят, че си ги купуваме и виждат как караме.
И като си толкова отворен и всезнаещ тарикат, защо не отидеш в някоя западноевропейска държава, а седиш и ръсиш простотии в Канада с канадското си граждансво?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Всички Прасета на мезета. :D :D :D :D :D :D :D :D :D
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Ако Батето престане да пише в този форум и да го мъти с лъжите си, лично ще му закупя билет до Лондон, да отива и да не се връща повече. Така ще избавя него от тежкото заточение в Канада, а нас от отровните му постинги.
Само да спомена, че като се прибирах към Бг-то пътувах с един английски тираджия, който се прибираше от проучващо пътуване в Калгари. Каза, че продават къщата в Англия и идват в "смотаната" Канада.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Публикувай отговор