интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
TAMIGA
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 7:40 am
Местоположение: KARLOVO

интервю

Мнение от TAMIGA »

Скъпи съфорумци, нашето интервю мина - отказаха ни с "Няма да се адаптирате в Квебек ". Аз съм МАТ. Незная какво значи това. Помогнете да смеля отговора. Къде згрешихме, или са прави когато казват ,че селекцията сее превърнала в бизнес за посолството. :oops:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Естествено, че е бизнес! За кое посолство не е?
Кажете как мина за да можем да предположим къде евентуално сте 'сбъркали'. Със сигурност ви е трудно сега, но ще го преживеете и много бързо нещата ще се променят във ваша полза...зависи само от вас (ех, не само, ама да речем - предимно)

На мен веднъж ми отказаха УСА виза, след 2 седмици опитах пак, след още 2 вече работех в УСА, а след още 2 взеха и да плащат...Ю нева ноу;)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: интервю

Мнение от Linko »

TAMIGA написа:Скъпи съфорумци, нашето интервю мина - отказаха ни с "Няма да се адаптирате в Квебек ". Аз съм МАТ. Незная какво значи това. Помогнете да смеля отговора. Къде згрешихме, или са прави когато казват ,че селекцията сее превърнала в бизнес за посолството. :oops:
Това означава, че сте събрали около минимума по всички други фактори (от 1 до 9) и ви е трябвал максимума от 8 т., които дава интервюиращият по фактор 10 Adaptabilité за да съберете необходимите 68 т. за да ви издадат сертификати за селекция. А да разчиташ на всичките 8 т. от него е меко казано безразсъдно. Най-много 5 или 6 т.
Отделен е въпроса защо събирате толкова точки. Основно издънките се получават около доказването на нивата на владеене на езиците, доказването на трудовия стаж и на това, че професията ни е търсена. Вие най-добре си знаете при вас как е.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
anilevi
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 4:58 am

Re: интервю

Мнение от anilevi »

TAMIGA написа:Скъпи съфорумци, нашето интервю мина - отказаха ни с "Няма да се адаптирате в Квебек ". Аз съм МАТ. Незная какво значи това. Помогнете да смеля отговора. Къде згрешихме, или са прави когато казват ,че селекцията сее превърнала в бизнес за посолството. :oops:
здравей
не се ядосвай..такъв е живота
Нашият отказ беше със същото основание
в последтвие след получаване на писмото видяхме какво са имали в предвид
-намалили са ни точки за труд.стаж на мъжа ми(водещ)Има ЕТ и не е вписан труд.му стаж в книжката
-намалили са и моя труд.стаж(2г бях в майчинство)
-нивото на езика с по една точка(за водещия)

и хоп СОРИ не събирате достатъчния брой точки
Опитайте пак :lol: ни каза широко усмихната мадам
ТА сега запрятаме ръкави и си зубкаме яката...оправяме пукнатини и запълваме пробойни в предната кандидатура :wink:
iva
TAMIGA
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 7:40 am
Местоположение: KARLOVO

Re: интервю

Мнение от TAMIGA »

TAMIGA написа:Скъпи съфорумци, нашето интервю мина - отказаха ни с "Няма да се адаптирате в Квебек ". Аз съм МАТ. Незная какво значи това. Помогнете да смеля отговора. Къде згрешихме, или са прави когато казват ,че селекцията сее превърнала в бизнес за посолството. :oops:


Благодаря на всички.Сега разбирам, не носихме трудовите си книжки, защото и аз и съпруга ми сме подписали декларации, че тези и други документи ще стоят при рабоподателите ни.Разбирам обаче че ще ни изпратят писмо с обяснение за отказа.
Presiyana
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 5:24 am
Местоположение: София

Мнение от Presiyana »

струва ми се, че по закон работодателят няма право да задържа трудовите ви книжки, камо ли да ви кара да подписвате декларации...ако само заради това са ви върнали....а как доказахте стажа си без книжките? съжалявам за отрицателния отговор, който сте получили, но ми стана любопитно това с трудовите книжки
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Re: интервю

Мнение от Aninik »

TAMIGA написа:
TAMIGA написа: не носихме трудовите си книжки, защото и аз и съпруга ми сме подписали декларации, че тези и други документи ще стоят при рабоподателите ни.Разбирам обаче че ще ни изпратят писмо с обяснение за отказа.
Доколкото зная тези декларации се отнасят до това, че сте съгласни трудовата ви книжка да се съхранява при работодателя, а не че ще стоят при работодателя и нямате право да си ги взимате. Аз също съм подписвала подобна декларация, защото за работодателя е по-лесно трудовата книжка да е при него, за да нанася своевременно промени, а не да чака аз да се сетя да му я занеса. Винаги можеш да си вземеш трудовата книжка и дори не си длъжен да обясняваш защо.
Изпратени документи 29.09.2006
Интервю 03.05.2007 - успешно
Изпратени документи Букурещ - 03.07.2007
Баркодове получени 27.07.2007
Медицински направени 13.08.2007
Визи 09.10.2007
TAMIGA
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 7:40 am
Местоположение: KARLOVO

Мнение от TAMIGA »

Трудовия стаж показахме с преснимани трудови книжки. А когато работите на по специални места подписвате декларации за да работите там.Не ви питат за законодателсвото, трябва да даваш обяснения.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Re: интервю

Мнение от zenman »

Aninik написа:
TAMIGA написа:
TAMIGA написа: не носихме трудовите си книжки, защото и аз и съпруга ми сме подписали декларации, че тези и други документи ще стоят при рабоподателите ни.Разбирам обаче че ще ни изпратят писмо с обяснение за отказа.
Доколкото зная тези декларации се отнасят до това, че сте съгласни трудовата ви книжка да се съхранява при работодателя, а не че ще стоят при работодателя и нямате право да си ги взимате. Аз също съм подписвала подобна декларация, защото за работодателя е по-лесно трудовата книжка да е при него, за да нанася своевременно промени, а не да чака аз да се сетя да му я занеса. Винаги можеш да си вземеш трудовата книжка и дори не си длъжен да обясняваш защо.
Никой работодател, по никакъв повод и с никакви измислени декларации не може да ви задължи да държите трудовата си книжка при него. Чл. 348, ал.3 от Кодекса на труда изрично казва, че тя се съхранява от работника(служителя) и се представя при поискване от работодателя за вписване на нови обстоятелства в нея. А обикновено тоа е оформянето й, като напускате. Това е, постъпвате - давате да ви попълнят основанието за постъпване(по кой член ви е договора), след това си я ВЗИМАТЕ и я представяте за оформяне обикновено при напускане. Е, има и изключения, ако например промените договора си по друг член, тогава я представяте за вписване на работодателя, но пак си я взимате у вас. Научете си правата, хора, за да не стават издънки после. И дори да работите на "по-специални" места, пак не трябва да се давате. Все пак ВМЗ не е над закона ;)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

В Каната нямат никаква представа какво е това трудова книжка, така че няма как за това да са ви отрязали; както съм казвал и преди, всяко зло за добро - има толкова много други места където ще ви вземат, може би не е най-добрата идея да се имигрира в Каната.
точно така мисля по въпроса:)
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

може би не е най-добрата идея да се имигрира в Каната
А може би Е!!! 8)
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Re: интервю

Мнение от didoni76 »

Aninik написа: Винаги можеш да си вземеш трудовата книжка и дори не си длъжен да обясняваш защо.
Уви, не е така. Винаги се задава въпроса "ЗАЩО?" А когато седалището на фирмата не е в града, в който работиш, е още по сложно: подаваш молба и т.н.... Работодателите в BG не са особенно коректни в това отношение и не спазват закони, независимо дали работиш като държавен служител или в частния сектор - където на секундата ще си уво, дори и да си много ценнен кадър.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

peter_pan написа:В Каната нямат никаква представа какво е това трудова книжка, така че няма как за това да са ви отрязали; както съм казвал и преди, всяко зло за добро - има толкова много други места където ще ви вземат, може би не е най-добрата идея да се имигрира в Каната.
Мадам имаше доста ясна представа, какво е трудова книжка и я търси сякаш и е бащиния...Даже е наясно и с доста други документи, които се издават от държавните институции в Бг и които доказват стаж. Със сигурност редовия канадец не се интересува от Бг трудови книжки.
Аз друго се замислих: мина интервюто, скоро ще дойдат визите, ще имигрирам в Канада - дотук добре. Ами след година две като ми доскучае? Къде да имигрирам тогава? Кажи коя е най-добрата идея?
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

От "по-специалните места" издават служебна бележка, че работиш там, от кога и на каква длъжност, които също вършат работа. Зависи от "специалното място", но понякога може да се случи и така, че изобщо да нямаш трудова книжка, ако това ти е първото работно място.
shopolova
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 9:58 am

otnosno trudovata knijka

Мнение от shopolova »

Трудовата книжка се съхранява при работодателя по искане на лицето, за което се подписва декларация. Ако труд.книжка е при него /работодателя/ няма проблем да си я изискате и да ви се даде без да е нужно каквито и обяснения да давате. Съответно, ако се прекрати тр.правоотношение Вие сте длъжни да му я представите.
Тези декл-и са нужни тъи като постоянно се "губят" документи и всеки иска да си върже гащите.
Публикувай отговор