По федералната процедура от САЩ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

По федералната процедура от САЩ

Мнение от polinpo »

Има ли някой минал федералната процедура от щатите? Сестра ми е там със студенска виза от година и половина .Приятелят и през декември завършва колеж и ще подават за Канада.Имам няколко въпроса:
1. За да се запишат в колежа сестра ми кара тойфел в щатите а за Канада ако съм разбрала правилно искат резултати от ИЕЛТС .Това означава ли че ще трябва да държи нов изпит или ще и признаят тойфела?
2. Това че аз вече имам виза за Канада и смятам да се установя във Ванкувър ще и донесе ли някакви точки ?
3. Дали е вярно е че процедурата от щатите продължава около година , а не както от тук 2,3 че и повече години ?
Ще се радвам ако има някой минал по този път да сподели.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: По федералната процедура от САЩ

Мнение от Koko »

polinpo написа:Има ли някой минал федералната процедура от щатите? Сестра ми е там със студенска виза от година и половина .Приятелят и през декември завършва колеж и ще подават за Канада.Имам няколко въпроса:
1. За да се запишат в колежа сестра ми кара тойфел в щатите а за Канада ако съм разбрала правилно искат резултати от ИЕЛТС .Това означава ли че ще трябва да държи нов изпит или ще и признаят тойфела?
2. Това че аз вече имам виза за Канада и смятам да се установя във Ванкувър ще и донесе ли някакви точки ?
3. Дали е вярно е че процедурата от щатите продължава около година , а не както от тук 2,3 че и повече години ?
Ще се радвам ако има някой минал по този път да сподели.
Моято процедура беше през консулството в Бъфало, но оттогава мина доста време и доста неща се промениха.
1. От хора писали по-рано във форума е ставало дума че ТОЕФЛ също се признава като доказателство, макар че ИЕЛТЦ е за предпочитане.
2. За да признаят 5-те точки за близък роднина в Канада имиграционната виза сама по себе си повсяка вероятност няма да е достатъчна - трябва да имаш перманент резидент статут. На мен ми поискаха (докато течеше процедурата на сестра ми) да им изпратя фото-копия от документи докзаващи статута ми както и това че реално съм в Канада - перманент резидент или ситизен шип карта, както и копие от последната ми данъчна декларация подадена в Канада.
3. Да, по-рано наистина беше така - през САЩ процедурата беше по-кратка отколкото през Европа, доколкото от САЩ кандидатите като че ли са по-малко. Някъде в официалния сайт има информация за това колко време трае обработката на документите през съответното консулство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

Благодаря за отговора
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

признават интернет тоефл, защото има спеакинг секция
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Публикувай отговор