Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

т тези които знам ,че с в канада не им остава време за глупости да приказват или пишат "врели некипели"
никога не си бил по-далече от истината отколкото с това много смешно изказване - никъде не се прахосва времето толкова много колкото в Ка и никъде не се пишат толкова много врели и некипели, колкото в Ка. Този форум е доказателство за това!
точно така мисля по въпроса:)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Питар Пан ,радвам се за теб !
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

peter_pan написа:
т тези които знам ,че с в канада не им остава време за глупости да приказват или пишат "врели некипели"
никога не си бил по-далече от истината отколкото с това много смешно изказване - никъде не се прахосва времето толкова много колкото в Ка и никъде не се пишат толкова много врели и некипели, колкото в Ка. Този форум е доказателство за това!
е добре де нали уж се бачкало като за световно на по 3-4 места
и човек нямало време очите да си измие от хамалогия

сега пък изведнъж сичките били безделници и по форуми пишели и на отворени се правели

последно ? :roll:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

peter_pan написа: Канада има доста неща, от които можем да се поучим - например управление на една фирма, обучение на персонала, възможности за израстване - всичко това съм го видял със собствени очи и съм бил част от него.
казало кучето гледайки с пълни очи месарницата



добре бе човече
най-добронамерено те моля
кажи поне веднъж ти какъв по-точно специалист беше в Ка ?
какви престижни и ключови позиции зае за това време докато беше там>?
кажи какви позиции заемаш сега в БГ ?

щото само говориш наляво и надясно колко ценен кадър си бил там
вземи подплати нещата с някакви факти все пак.
Иначе нали се сещаш че всичко остава голословно и някакси ......не лови.

Успешен ден :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Amental написа:е добре де нали уж се бачкало като за световно на по 3-4 места
и човек нямало време очите да си измие от хамалогия

сега пък изведнъж сичките били безделници и по форуми пишели и на отворени се правели

последно ? :roll:
Ами като навсякаде другаде докато на едни им се скъсва г..а от работа, други се мотаят и по цял ден се чудят какво да правят. Имигрантите са по-често тези, които работят здраво, а местните по-често са тези, които се размотават. Но всяко правило си има и изключения :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Amental написа:
peter_pan написа: Канада има доста неща, от които можем да се поучим - например управление на една фирма, обучение на персонала, възможности за израстване - всичко това съм го видял със собствени очи и съм бил част от него.
казало кучето гледайки с пълни очи месарницата



добре бе човече
най-добронамерено те моля
кажи поне веднъж ти какъв по-точно специалист беше в Ка ?
какви престижни и ключови позиции зае за това време докато беше там>?
кажи какви позиции заемаш сега в БГ ?

щото само говориш наляво и надясно колко ценен кадър си бил там
вземи подплати нещата с някакви факти все пак.
Иначе нали се сещаш че всичко остава голословно и някакси ......не лови.

Успешен ден :)
Аз ще ти кажа бре, "учител по английски", я познай дали с акцент от БГ-то са го поканили в някое престижно училище или универистет да преподава в Канада? От тук идва цялата омраза, че не са му уважили "Оксфордският" акцент :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

peter_pan написа: Канада, такава каквато той я вижда, я вижда не само той, Joana и аз например.
хиляди други да не кажа милиони :) обаче я виждат по-друг начин
не може да има само доволни
всяко стадо има и ....... дет се вика ,особедно пък ако са българи
така че спрете с тва плюене ,за един е едно за друг е друго ,оставете всеки да прецени сам за себе си не си налагаите мнението щото то не е меродавно !!
които не му харесва да се връща и тва е !!! или да ходи където ще все ми е тая
:)
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

То бива простотии и глупави обобщения ама такова чудо не бях чел.
Ти откъде падна бе, другарю?
Вземай си партакешите и се прибери в България.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

kurta007 написа:
peter_pan написа: Канада, такава каквато той я вижда, я вижда не само той, Joana и аз например.
хиляди други да не кажа милиони :) обаче я виждат по-друг начин
не може да има само доволни
всяко стадо има и ....... дет се вика ,особедно пък ако са българи
така че спрете с тва плюене ,за един е едно за друг е друго ,оставете всеки да прецени сам за себе си не си налагаите мнението щото то не е меродавно !!
които не му харесва да се връща и тва е !!! или да ходи където ще все ми е тая
:)
Много се дразнех в началото щото съм такъв човек дето не може да каже на черното бяло и на бялото черно та като ме питаха какви са ми първите впечатления от Канада и аз им казвах това което наистина съм видял сравнявайки го естествено с спомените ми отпреди няколко дни или седмици в България незнайно защо всички ама абсолютно всички решаваха че Плюя по Тяхната Канада, а аз всъщност изказвах просто мнението си сравнявайки това което съм видял.
Пример: срещам се с българин и от дума на дума идваме на темата и сега как ти се вижда тука Амиии.... казвам аз като гледам грозните магазини по улиците все едно съм се върнал все едно съм се върнал 20-30години назад в времето и тогава следва точно този цитат който ме накара да напиша всичко това:
които не му харесва да се връща и тва е !!! или да ходи където ще все ми е тая
Та думата ми е че никой не плюе и не налага мнението си просто споделя това което е видял, почувствал и анализирал от своята гледна точка и ако това негово мнение кара някой който се е примирил с Канадската действителност да се връща назад във времето когато все още не се е бил примирил и го кара да чувства че може би не е взел правилното решение много моля да не плюе по хората с мнение различно от неговото, Те не са виновни :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Айде моля ви се, Бак то дъ фючър... Всички само от 5то авеню са пазарували...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:44 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:никъде не се пишат толкова много врели и некипели, колкото в Ка. Този форум е доказателство за това!
Другарю Панчев, вие къде по-точно се поставяте в цялата тази схема на приказване на врели-некипели или сте някаква извънземна висша форма на разум. :lol: :rotfl: :rotfl:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

MrGeek написа:
peter_pan написа:никъде не се пишат толкова много врели и некипели, колкото в Ка. Този форум е доказателство за това!
Другарю Панчев, вие къде по-точно се поставяте в цялата тази схема на приказване на врели-некипели или сте някаква извънземна висша форма на разум. :lol: :rotfl: :rotfl:
тук каквото и да каже някой се обявява че говори врели некипели така че не мога да претендирам да говоря по-малко врели-некипели от някой друг;
другарю Гиййк,
не мога да знам от къде идва живота на земята за да ти отговоря на втория въпрос; може би си чувал, че според една теория - всички сме извънземни защото идваме от Марс, но това си е само теория, като всяка друга.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:тук каквото и да каже някой се обявява че говори врели некипели така че не мога да претендирам да говоря по-малко врели-некипели от някой друг;
E, има някаква надежда и проблясък в теб - това вече звучи доста по-добре от генералната партийна линия, само да не вземат да ти издърпат ушите. :lol: :rotfl:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Lub0 написа:
Amental написа:
peter_pan написа: Канада има доста неща, от които можем да се поучим - например управление на една фирма, обучение на персонала, възможности за израстване - всичко това съм го видял със собствени очи и съм бил част от него.
казало кучето гледайки с пълни очи месарницата



добре бе човече
най-добронамерено те моля
кажи поне веднъж ти какъв по-точно специалист беше в Ка ?
какви престижни и ключови позиции зае за това време докато беше там>?
кажи какви позиции заемаш сега в БГ ?

щото само говориш наляво и надясно колко ценен кадър си бил там
вземи подплати нещата с някакви факти все пак.
Иначе нали се сещаш че всичко остава голословно и някакси ......не лови.

Успешен ден :)
Аз ще ти кажа бре, "учител по английски", я познай дали с акцент от БГ-то са го поканили в някое престижно училище или универистет да преподава в Канада? От тук идва цялата омраза, че не са му уважили "Оксфордският" акцент :)
любо, аз съм един от българите, които говорят с най-слаб чуждестранен акцент - това са ми го казвали чужденци, вкл. англофони от Канада;
хубаво е да не се изказваш толкова неподготвен за да не знаеш освен това че слабия чуждестранен акцент не е проблем за никоя държава при преподаването на английски освен може би южна корея; това важи и за френския език също.
за тези които питат по-горе какво работя в бг сега - това което съм работил и преди Ка и по време на Ка и след Ка - преподавам английски и правя преводи - тарифата ми за превод в съда е 50 лв на час, освен това съм в частния сектор на образованието затова не ме засяга особено учителската стачка.
работа съм имал много винаги и съм работел колкото си искам; и Ка и БГ са ми давали възможност да имам каквито искам доходи.
Предпочитам да работя в БГ защото мога да живея нормално и в БГ и не е необходимо да ходя на 10 000 км за да имам някаква прилична заплата.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор