Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Комунисти, комсомолци, пионери...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Dparo u TaHq написа:Като няма какво да кажете ,по-добре не говорете.И не губете времето на другите с глупости.
Човекът има какво да каже и затова го е написал. А всеки способен да мисли съфорумец се очаква да може да прецени сам за себи си дали да си губи времето и с какво да го губи.

Това е ФОРУМ, на който главната цел е споделяне на мнения. Хубаво е да сме толерантни един към друг!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Много ми е интересно как с лека ръка се раздават оценки от рода "това са глупости" и то от хора, които никога не са били в Канада и нямат база за оценка.

Ама както писа преди шиноа с вярващи трудно се спори.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

това не е ли copy-paste отнякъде. Много познато. Яко си закъсал братко,
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Няма нищо вярно освен мама носи - тате меси стейтмънта... Всичко друго показва колко е кисело гроздето за някои хора...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Lub0 написа:Комунисти, комсомолци, пионери...
венсеремос !
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Lub0 написа:Няма нищо вярно освен мама носи - тате меси стейтмънта... Всичко друго показва колко е кисело гроздето за някои хора...
Любо доста верни неща е казал човека.
Всеки си има призма и информацията зависи през каква призма е минала!
Аз лично с някои от нещата съм съгласен с други съвсем не, но както по-горе е казано туй нещо е форум та всеки може да си казва какво му е на душата!
;) :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Lub0 написа:Няма нищо вярно освен мама носи - тате меси стейтмънта... Всичко друго показва колко е кисело гроздето за някои хора...
то в БГ и грозде няма извън сезона та може и зат'ва


истината е че света се уеднаквява и че щастието се определя от вътрешни а не външни фактори след като е задоволен един определен минимум...който явно с заплати от по 300 лева не се задоволява.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Мили filipne и Жени :)
1.да,наистина аз никога не съм бил там...
2.форума е за това да "си помагаме"...
3.ако на някой нещо някъде не му е харесало,защо да тормози и другите,това не означава,че той е прав...
4.Това наистина прилича на "копи паст"...
5.в тези тъй наречени форуми,няма взаимопомощ а само подигравки,усмивания....някой пита за нещо и повечето в отговор вместо да окажат малко помощ,те се надпреварват кой колко по-острумен ще бъде....много сте жалки ....

Друг народ като Българина няма..........за жалост има и хора,които си заслужават,но и има и едни ,които са жалост са много и само натискат всеки около себе си...
Ей затова страната ни е на този хал,защото е пълно с гладни мишки,а в същото време заведенията са пълни.........бедна държава,бедни хора и пълни заведения

filipne ти си един от няколкото тук,които много често пишат и "споделят" мнения,явно нямаш много работа или семейство,на което да обръщаш внимание...

от тези които знам ,че с в канада не им остава време за глупости да приказват или пишат "врели некипели"
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Dparo u TaHq написа:
filipne ти си един от няколкото тук,които много често пишат и "споделят" мнения,явно нямаш много работа или семейство,на което да обръщаш внимание...

от тези които знам ,че с в канада не им остава време за глупости да приказват или пишат "врели некипели"
Напротив - имам си от всичко !

Има и други , които пишат много . Например Любо. Е нашите мнения рядко съвпадат , но това не променя факта , че и той пише доста.

А дали това, което пиша са "врели некипели" ще разбереш по-късно :lol:

И да , Форума е за да си помагаме. какво по-добро от това някой да те информира за трудностите и за неприятните изненади ?

Нямаше ли да е безкрайно скучно и едностранчиво ако се пишеха само положителни мнения ? За мен би било малко странно да чета само добри отзиви за нещо , каквото и да е то.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Е кое е вярно: В Канада било пълно с просяци в дървени колиби, които ядът развалена храна и немогат да си намрят работа, затова си сойте в БГ-то и си живейте с 500лв заплата в панелката наследена от баба и си карайте 10 годишната кола докарана от Европата...
Как може човек да сравнява живота в БГ-то и в Канада, направо не мога да го проумея...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

не казвам,че всичко трябва да е положително или само отрицателно
Но нима някой определени хора не се включват за "помощ" като се правят на остроумни? Има комплексари,които само това чакат....
Да помагаш -това явно е доста искривено понятие за БГ,не мислиш ли?

Тук не малко хора си губят времето в приказки,когато няма какво да правят.
Аз бях поспрял да цхета и пиша тук,защото ми омръзна да чета пошли неща за Канада(колко било лошо,колко е гадно.....и така нататък).
Но все пак понякога и прочитам за неща ,които може и да са важни и ,,,....в един момент попадам на "каква била Канада".
Ами каква е?
Не е идеална това е сигурно,но ако е ужасна и ти нямаше да си там нали?
Или греша....?
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Lub0 :),в БГ даже и 500лв. е много
Моето момиче работи в пенсионния отдел,държавна работа и едва получава заплата 400лв. да не говорим,че има и хора дето работят за 230 -250 лв. и никак не са малко тези хора.
Аз съм се грижил за баба и дядо,за баща ми,за майка ми...погребах баща ми и дядо ми....:( МИнал съм през толкова много държавни "мероприятия" и знам какво е тук.........тук в България.....
Тук в БГ нещата стават все по зле,меко казано
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Толкова са абсурдни всички тея теми дали в Канада е хубаво или лошо, че неам думи направо. Възприятието на Канада, а и на света изобщо е протекция на ценностната система на всеки човек. И отам естествено и едните, и другите са прави - има я и гадната Канада, има я и Канада като рай. Кой както гледа на нещата. Тези, дето идват от БГ-то като Драго и Таня четат форума с надеждата да се убедят, че всичко е мед и масло и не им харесват менията "против". Е да, ама не. Като дойдете, най-вероятно ще се чувствате точно като в тези мнения. Ще ви е трудно. Ще забелязвате лошите неща, които всъщност не са толкова лоши, просто са много по-ралични от живота, който сте водили досега. И ако имате съвместима ценностна система, воля, сила и късмет - ще ви хареса. Ако нямате, ще станете поредните мрънкащи, дето обвиняват държавата, вместо да погледнат в себе си и да се запитат дали грешката не е в тях и дали не трябва да променят нещо в себе си, за да се впишат в обстановката. Просто тук живота е РАЗЛИЧЕН. Обаче определено е по-хубав и лесен, особено, ако си насочиш усилията да го направиш такъв, вместо да дебнеш за следващия недостатък.
Let it go...
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

бе лошо нема - всеки да споделя какво е видял и преживял, и JBD хубаво почва с Канада, каквато я е видял.. но после се впуска в разни обобщения, които просто не са верни.
Бих приел да каже - в къщата дето живях имаше вода, мухъл и т.н, но да каже че по принцип къщите са кочини, пълни с мухъл , апартаментите пълни с хлебарки е смешно. Щото аз съм живял и в апартамент и в къща и не съм имал нито хлебарки, нито съм чувал шум от комшии и т.н., къщата ми е суха, покрива не е плосък и т.н.
Това как пускали само емигранти с деца също не е вярно - имам няколко познати под и около 30 години които не са женени, дошли сами, също и семейства без деца (ние също като дойдохме нямахме дете)..
Има още много неща, които са обобщени с лека ръка... Та - различните мнения са хубаво нещо - нека ги има, всеки да чете и преценява... но според мен по-внимателно с обобщенията.
моите 2 стинки...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Публикувай отговор