Дайте съвет...

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Дайте съвет...

Мнение от panev6 »

Здравейте! И аз като повечето новобранци искам да помоля за малко информация. След дълго обмисляне решихме заедно с моята приятелка да си подадем документите за Канада - по точно за Федералната част! Документите ще са за такива, дето живеят на семейни начала , като нейната кандидатура ще е водеща! Двамата сме висшисти, под 30 год, тя е с две години трудов стаж и т.н., най-общо казано хваща 67 точки в теста от искани 67! Дотук добре, но този резултат е при положение, че пише най-високите точки от ИЕЛТС!
Та въпроса ми е - имали въобще смисъл да подаваме документите в Румънското посолство, защото на практика може и да не хване точките от изпита - това просто няма как да го знаеме? Не знаем също дали от посолството ще те чакат да се явиш за втори път на изпита по език??!!??
През април, следващата година, тя ще се дипломира като магистър - което ще ни вдигне резултата с 5 точки и незнаем дали да не изчакаме дотогава!?!? Абе направо незнам - голямо чудене пада, та затова ако можете помогнете с някой и друг съвет!
Предварително Ви благодаря!
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Мнение от limen »

Давай с рогите напреде и квото сабя покаже....Ако не става -> значи не става. Пробвайте и тогава ще знаете. И наче цял живот ще съжалявате че не сте пробвали. Само желание и отдаденост - да се посветите на задачата и да следвате до край целта.
Обаче по-добре според мене да почнете имиграционната процедура през Квебек. Просто е по-бързо (веремето е фактор -> бо-бързо=по-малко нерви). Едо е да чакаш 3-5 год. в сравнение с 1-2 год. Френски се учи и за една година (аз се явих на 6 месечен ускорен курс - и стана номера ;) И да не си и помисляте да пълните гушите на адвокати. Не е толкова сложно. Достатъчно интелигентни сте да се справите и сами. Всичката необходима информация е в интернет.
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Много БЛАГОДАРЯ LIMEN много окуражаващо - и аз взех да мисля така, че е по-добре с рогите напред! Или тази седмица или още в началото на другата ще изпратим документите в Румънското и без това категорично сме решили да напускаме БГ. А за френския - просто незнам......... може след ново година да опитаме и така........... просто трябва да стане, но като начало ще е за Федералната! Иначе си много прав в нета има всичко и като за начало страшно много ни помага!
Благодаря!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

limen написа: Едо е да чакаш 3-5 год.
За всички подали документите си за Федерална Канада след Януари 2006 процедурата не е по дълга от 20 месеца.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Жени, дали е проблем, че хващаме точно 67 точки - тоест, колкото са дали за минимум?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

При нас процедурата ни я водеше фирма и дори не знам какви точно точки сме събрали, но знам че беше точно мимимума - мога да попитам фимрмата за броя им. И пак минахме - но на мен ми искаха Тоефл -имах 87 т от 120. процедура с Федерална канада - 1г., 4 м.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Жени, ние смятаме да си подадем документите сами, но въпреки това би било добре да ми кажеш името на фирмата - за всеки случай - благодаря за отговорите!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Виж на ЛС.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

panev6 написа: по-добре с рогите напред!
не само напред но и нагоре !!! :wink:
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

limen написа: Пробвайте и тогава ще знаете. И наче цял живот ще съжалявате че не сте пробвали.
Изцяло поддържам тази теза, както и кандидатстването през Квебек. Лично мое мнение е, че все пак е хубаво да се завърши магистратурата, като тъкмо ще имате време да понаучите френски дотогава - ей го де е април другата година, ще дойде без да се усетите - а така и трудов стаж ще понатрупате, което още ще вдигне точките. :wink:


А, и друго лично мое мнение - ако сами не можете да се оправите с документите, няма смисъл да тръгвате за Канада - изключително съм против ползването на фирми, както по нагоре казаха - интелигентни хора сте, ще се справите и сами! Успехи!
Торонто - 02.09.2007
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Двамата сме висшисти, под 30 год, тя е с две години трудов стаж и т.н., най-общо казано хваща 67 точки в теста от искани 67! Дотук добре, но този резултат е при положение, че пише най-високите точки от ИЕЛТС!
Та въпроса ми е - имали въобще смисъл да подаваме документите в Румънското посолство, защото на практика може и да не хване точките от изпита - това просто няма как да го знаеме? Не знаем също дали от посолството ще те чакат да се явиш за втори път на изпита по език??!!??
Можете да се тествате онлайн за ИЕЛТСа, скоро имаше такава тема във форума, намерете я, там има линкове и мнения.
И аз нямах гаранция, преди години, че ще събера точките, но рискувах, парите за процедурата не са много. Тук ще ви чакат много по-големи харчове, така че свиквайте.
Аз сам си попълвах документите. Има фирми, дето могат да ви закопаят, ако не ви представят добре нещата. И въобще правете всичко сами, щото тука няма кой да ви оправя - хващаш телефона и упорито, но учтиво досаждаш на един или друг, докато работата на стане.
И събирайте повече информация за Канада, преди да дойдете насам.
Но най-важното е да сте положително настроени и готови коренно да си промените живота. Другото се постига с годините.
:beer:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Не разбирам за какъв IELTS става дума. Във формуляра няма такова нещо ...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

IELTS няма във формуляра, но на следващ етап от процедурата получаваш писмо - покана да си докажеш нивото на владеене на езика. И това е вариантът!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

OK. Но така си мислиш, че те си мислят така.

Нямам точен спомен, но в помощната литература е казано по-витиевато. Чиновника от последното стъпало няма право да преценява предишните или каквито и да са документи - решението дали ставаш вече е взето от министерството (и те план гонят). Той (чиновникът) само гледа, дали това си действително ти от снимката, дали си здрава, дали поне разбираш за какво става дума. Точките са така изчислени, че от него да зависи също нещо и това нещо е човешката преценка, а не някакъв документ.

Аз нямах време и желение да троша пари и отидох така: без IELTS. Мизерния ми английски бе достатъчен да ги разбирам и да давам някакви смислени (ще ми се да мисля, че е било така) отговори. Получих ОК и стана тя каквато стана: трябваше да събирам багажа.

Ако прочетеш какъв английски искат след 3-4 години живот в Канада, когато се заклеваш за да получиш гражданство, ще останеш доста учудена.

Най-големия шок, обаче, изпитах, когато разбрах, че формалния (книжовен) англйски и диалекта, който говорят на този континент са толкова различни, че понякога хора дошли от UK и Канадци не се разбират ...

Така че карай по-спокойно. Учи се, но не си губи времето и пести пари за по-важни неща ...

Между другото, тук имаш право на 6-месечен безплатен курс по английски език. Това влиза в последната такса ...
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Между другото, тук имаш право на 6-месечен безплатен курс по английски език. Това влиза в последната такса ...
Това "тук" във всяка провинция е различно - в Албърта например е поне 18 месеца. Трябва да отговаряш и на някои други условия.
Публикувай отговор