Оферти за работа

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Оферти за работа

Мнение от attilla »

Имам нужда от жокер за офертите за работа, които се представят пред интервюиращия - по-точно - това оферти на канадски фирми по общият ред ли са /и ако са такива да ми дадете линк към тях/, или трябва сам да се договориш например с някоя компания, която мислиш че би те одобрила?....Признавам че е леко тъпичко, но... :(
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Офертите да са:

- за фирми, намиращи се в Кебек

- да отговаря обявата на твоята специалност или професия, която смяташ да практикуваш като дойдеш

- ако професията ти е такава, че в началото ще изисква учене или влизане в ордер и т.н., разпечатваш и обява за работа, която смяташ, че ще можеш да практуваш докато си оправиш нещата за твоята квалифицирана професия

- може да са от сайтовете, дадени и в съседната тема

Добре се запознай с изискванията в обявата, защото може да те питат за тях и ти трябва да може да се обосновеш защо и как можеш да ги покриеш.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Също да допълня да не се подведеш да кажеш, че примерно отиваш в Монреал, пък обявата е за работно място, намиращо се в град Кебек.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Благодаря ти. Вече се ориентирах горе долу, намерих и линкове с оферти за работа. Но още един въпрос - тези оферти, които смятам че са подходящи за мен и съм ги свалил и му ги показвам - трябва ли да му докажа че съм говорил с хората и те са ми отвърнали утвърдително, или просто показвам каво съм намерил и че смятам да се преборя за това място?
svs
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 4:58 am

Мнение от svs »

Според мен не трябва да му доказваш, че си говорил с евентуални работодатели. Мен ме попита дали съм запознат с пазара на труда.

Попита ме дали имам разпечтка на обяви за работа, но нямах.

Прегледай обявите в http://emploiquebec.net/francais/index.htm и ги разпечатай.

Виждам, че си градски- на какъв етап си ?
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Ами, малко преди пускане на първите документи. Просто правя някои уточнения, които биха ми спестили неблагоприятно развитие на интервюто....А при теб как е положението?
svs
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 4:58 am

Мнение от svs »

Ами на етап след интервюто съм.

Сега се мотая малко преди да изпратя докс до Букурещ.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Разкажи нещо повече за интервюто, ако искаш - може да бъдеш от полза както на мен, така и на други. Ако искаш пиши ми и на емайл - n_b_i@abv.bg - ще се радвам ако споделиш нещо повече.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

attilla написа:... Но още един въпрос - тези оферти, които смятам че са подходящи за мен и съм ги свалил и му ги показвам - трябва ли да му докажа че съм говорил с хората и те са ми отвърнали утвърдително, или просто показвам каво съм намерил и че смятам да се преборя за това място?
Единият вариант е да разпечаташ оферти за работа с цел да покажеш, че има търсене в твоята област, а това те мотивира примерно да дойдеш именно в Кебек и да се реализираш като такъв специалист с твоята професия.

Другият вариант е да си пратиш CV-то на някои от тези обяви и съответно на която от тях имаш "добър" отговор (дори да е от рода - Благодарим Ви, вече включихме вашето CV при останалите в нашата фирма....), можеш да го принтираш и по този начин да покажеш, че не просто имаш обяви, но и че вече си направил контакт с някои от фирмите.


Относно офертите за работа няма нищо задължително. Това се използва, за да покажеш информираност, мотивираност и т.н.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Благодаря ти compaq, благодаря ти за съвета - и аз мисля че е по-добре да му покажа вече някакъв контакт и евентуално одобрение от дадената фирма.
Публикувай отговор