Кондо или aпартамент под наем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Кондо или aпартамент под наем?

Мнение от anju »

Имаме възможност да наемем хубаво кондо, но с 200 $ по-скъпо от съответния apartment. Обикновено разликата в цената е доста по-голяма, та затова се чудим. В един и същ район са.
ще се радвам да чуя и вашето мнение, тъй като досега сме живяли само у роднини в кондо и никога в апартамент и не сме запознати отблизо с условията, много ясно че е по-лошо в апартаментите но все пак - 200 $. Дали си заслужава
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз нещо не ти разбрах въпроса? :? Може би имаш предвид апартамент или къща?
Let it go...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами ако няма включени допълнително сервизни такси покрай наема, ако 200 долара + не ви правят разлика в семейня бюджет и предпочитате по-лъскаво жилище под наем -> не виждам защо се колебаеш :roll:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Ivet написа:Аз нещо не ти разбрах въпроса? :? Може би имаш предвид апартамент или къща?
Apartment и condo са 2 различни неща, въобще не говоря за къща. Apartment е в сграда където всички са под наем, а в кондоминиума са повече собственици и е доста по-лъскаво.

Krimon,
Колебая се защото постоянно ги смятам в годишни разходи и за 2 години са си 5000$ (една кола, едно ходене до БГ и т.н.) :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ако в кондото няма пералня и сушилня вътре в апартамента, според мен не си заслужава. Иначе - от вас си зависи, колко точно е по-хубаво кондото от съответния апартамент под наем, доколко тези $200 отгоре ви влизат в бюджета и т.н. Между другото има кондота дето са по-зле и от апартаменти под наем, просто много стари сгради, калпав мениджмънт, парите в резрвния фонд не стигат и сградата се разкапва малко по малко...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

anju, сега те разбрах. :) Освен това, дето го е казал Митето зависи и какво ти влиза в наема на апартамента, например ако тока (отоплението) ти е екстра, или плащаш отделно гараж, тези 200$ разлика вече не са двеста. Ако е всичко включено, вече зависи от мерака и възможността да ги плащаш. :wink:
Let it go...
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

След като изчисля ток, гаражи и др. разликата идва 200$ накрая. Кондото е съвсем ново супер лускаво, фитнес, сауна, jakuzi (кoетo едва ли ще ползвам предвид че е общо), пералня, сушилня, миялна.
Знам аз че от мен си зависи, но ми стана интересно какво мислят и другите, все пак не сме живяли никога в апартамент. Предимството му е че спирката на рейса е пред входа, а от кондото на 7-800 метра
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ако може6 да си го позволи6..живей като бял човек ,обещавам ти ..ЩЕ ТИ ХАРЕСА
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Аз лично бих предпочел кондото. Живял съм и в апартамент и в кондо, много зависи и какви са съседите, но като цяло лукса на ново кондо никога не може да се постигне в занемарен апартамент. Освен това в апартамента често липсва и лична пералня/сушилня, което също си е голям разход когато са общи и платени. Грижата която се полага от консиержа в кондо сградите е в пъти по-голяма и винаги е чисто и красиво навсякъде. Това е общия случай, но трябва да се огледат и конкретните апартамент и кондо за да се прецени. $200 разлика не са малко пари и трябва наистина да си заслужават и да не е особен проблем да можете да ги отделите за по-високия стандарт на живот.
sshilev
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 11:23 am
Местоположение: GTA

Отговор

Мнение от sshilev »

Зависи от преуритетите, ако си новодошъл по добре наеми апартамента защото $200 могат да ти бъдат от полза всеки месец за различни неща ... сметки, такси за ниакои курсове училища застраховката за колата ти ... и т.н. 8)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Maintenance fee - Кой ще го плаща?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

leaf написа:Maintenance fee - Кой ще го плаща?
мдам, това май забравихте, щото хич не е малко - поне 300$ отгоре, тааа да не се прецакаш, и от 200 да станат 500$ общо :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Собственика го плаща.

Например се чудя много ли е досадно да ходиш до общата пералния и сушилня или се свиква бързо с това?
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

В кондотата токът, водата и другите учлуги като климатика, асансьора, охраната и т.н. са на обща база. Това имено влиза в кондо-фии + данъците. Не знам как ще ви ги сметнат в този случай
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

batkoto написа:В кондотата токът, водата и другите учлуги като климатика, асансьора, охраната и т.н. са на обща база. Това имено влиза в кондо-фии + данъците. Не знам как ще ви ги сметнат в този случай
Наемателя плаща кондо фии-то.
Let it go...
Публикувай отговор