Зъбна коронка в Онтарио - въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
vudi
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 10:25 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от vudi »

Na men v4era mi sloziha koronka, 795 cash ( imam benfit, no ne i za koronki), ako si s benefit ste ti struva okolo 900 ili malko otgore, zenata dobre raboti i az li4no za sega sym dovolen!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:
JoroF написа:за тиа хубави цифри които ги спрягате за зьбките ,има ли някаква гаранция от страна на заболекаря ,примерно доживотна .като гледам никои не се интересува от това
по принцип има, и то сериозна гаранция. Не забравяй че зъболекаря се отчита сериозно пред застрахователя за да може да си дръпне от него парите, така че няма шест-пет тука. Не е като в Бг, дори и да се омаже работтата, никой нищо не може да му каже. В самата застрховка, има даже обяснение че при издънка всякакви други процедури се поемат от зъболекаря, така че той самия си прави много добре сметката дали да те претупа или не.
Абсолютно НЕ СИ прав. Точно по повод на лошо свършена работа от стоматолог преди години се свързах със застрахователната компания, която ме осигурява и оттам ми отговориха, че няма как да потърсят отговорност на стоматолога. В моята застраховка, която е една от най-добрите в Канада (по всеобщо мнение) изобщо няма таква клауза. Затова предпочитам да дам малко повече пари от джоба си (застраховката покрива процент, но не от сумата, която се плаща, а от това, което те преценят за приемлива сума), за да съм спокойна.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:Я тези които са ходили на зъболекар досега да кажат как се процедирало с плащането- някои искат пари на ръка и после вие се разправяте с застрахователите ИЛИ както повечето случаи зъболекаря сам се оправя с тях, а ти само му даваш оторизация и не плащаш нищо.
По приницп при нашата застраховка (имаме 2 застраховки при един и същ застраховател) аз плащам, а от застрахователната компания ми изпращат чек с възвращаемата сума, която се базира не на това колко съм платила, а колко ТЕ преценяват, че струва услугата. Ако стоматолога не разполага с нужната информация, тогава трябва сам да се оправяш със застрахователната компания. Това, което ти даваш като пример не е изгодно за зъболекаря, защото той може да има различна тарифа от тази на застрахователното дружество за определена услуга.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

при мене има електронно плащане , аз не плащам нищо , в кабинета направо си дърпат сумата онлайн от сметката която имам при застрахователя .
в случая с коронка аз платих 280 , това беше моето участие , останалата сума се покри от застраховката .
от време на време се логвам онлаин да видя колко ми тегли и за какво .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

tochica написа:при мене има електронно плащане , аз не плащам нищо , в кабинета направо си дърпат сумата онлайн от сметката която имам при застрахователя .
.
да, и аз това имах предвид- electronic submission.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

beckythomas9 написа:
sasho71 написа:Я тези които са ходили на зъболекар досега да кажат как се процедирало с плащането- някои искат пари на ръка и после вие се разправяте с застрахователите ИЛИ както повечето случаи зъболекаря сам се оправя с тях, а ти само му даваш оторизация и не плащаш нищо.
По приницп при нашата застраховка (имаме 2 застраховки при един и същ застраховател) аз плащам, а от застрахователната компания ми изпращат чек с възвращаемата сума, която се базира не на това колко съм платила, а колко ТЕ преценяват, че струва услугата. Ако стоматолога не разполага с нужната информация, тогава трябва сам да се оправяш със застрахователната компания. Това, което ти даваш като пример не е изгодно за зъболекаря, защото той може да има различна тарифа от тази на застрахователното дружество за определена услуга.
А за тука категорично ТИ НЕ си права :) Значи като идеш при зъболекаря и той ти казва примерно root therapy =1200$ , което се покрива 80% от застраховката, останалото плащаш ти. НО, човека си прави electronic submission , дърпа си парите от застрахователя и следващия месец ти праща сумата която ти му дължиш, защото той е излезнал на червено, примерно с 200$. Съгласи се , че това е далеч по-изгодно за пациента, при положение, че не може да извади в брой , да речем 4000$ за мост. В Торонто гледам все повече зъболекари правят така, защото така клиента не е притиснат, а и не знам колко ще чакаш след това да ти върнат чека. Освен това зъболекаря бълха го ухапала за някакви си 2-3000$, не е приритал за тях. Рано или късно ще си ги получи. Даже бях чел някъде да се избягват зъболекари, които искат плащане директно от вас.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

beckythomas9 написа:
sasho71 написа:
JoroF написа:за тиа хубави цифри които ги спрягате за зьбките ,има ли някаква гаранция от страна на заболекаря ,примерно доживотна .като гледам никои не се интересува от това
по принцип има, и то сериозна гаранция. Не забравяй че зъболекаря се отчита сериозно пред застрахователя за да може да си дръпне от него парите, така че няма шест-пет тука. Не е като в Бг, дори и да се омаже работтата, никой нищо не може да му каже. В самата застрховка, има даже обяснение че при издънка всякакви други процедури се поемат от зъболекаря, така че той самия си прави много добре сметката дали да те претупа или не.
Абсолютно НЕ СИ прав. Точно по повод на лошо свършена работа от стоматолог преди години се свързах със застрахователната компания, която ме осигурява и оттам ми отговориха, че няма как да потърсят отговорност на стоматолога. В моята застраховка, която е една от най-добрите в Канада (по всеобщо мнение) изобщо няма таква клауза. .
ммм, не знам, в моя Booklet ясно пише че при издънка на зъболекаря, последвалата терапия ще бъде на негови разноски, не мои.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

beckythomas9 написа: Това, което ти даваш като пример не е изгодно за зъболекаря, защото той може да има различна тарифа от тази на застрахователното дружество за определена услуга.
това, което казваш ме обърква, цените не са ли унифицирани за повечето процедури :roll: искаш да кажеш, че ако един взима 1000 $ за една процедура, друг може да взима 2000$ за същата, така ли?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Мдааа Сашо, различните зъболекари взимат различно за една и съща процедура :D , както и ако плащаш кеш цената е по-ниска отколкото като си със застраховка, поне това е моето наблюдение.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:
beckythomas9 написа: Това, което ти даваш като пример не е изгодно за зъболекаря, защото той може да има различна тарифа от тази на застрахователното дружество за определена услуга.
това, което казваш ме обърква, цените не са ли унифицирани за повечето процедури :roll: искаш да кажеш, че ако един взима 1000 $ за една процедура, друг може да взима 2000$ за същата, така ли?
Цените не са унифицирани. Зависи от зъболекаря. Тук се споменаха доста различни цифри за коронки. На мен ми дадоха предарителна цена $2,000/коронка. Застрахователната компания може да оцени услугата на друга стойност и да ми изплати определен процент не от това, което съм платила аз, а от това, което те смятат за разумна цена.
Същото важи и за платените медицински услуги. Примерно някъде искат $10 за рапид стреп тест, на друго място е $20, а според министерството би трябвало да е безплатен.

Браво на теб, че си прочел буклета, обаче когато попитах какво мога да направя в случай, че след като ми бе направен канал (преди повече от 1 година, обаче какво значение има това?????) получих абсцес на зъба и лежах в болница в чужбина по спешност, след което в Канада ми преправиха канала на двойна цена, застрахователя ми отговори, че нищо не могат да направят.
Иначе зъболекаря ми е правил безплатна пломба на зъб, който бе леко наранен по време на процедура на съседния зъб, но аз съм доста "лоша", може би затова; след това сисмених зъболекаря.....
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

beckythomas9 написа:В моята застраховка, която е една от най-добрите в Канада (по всеобщо мнение) изобщо няма таква клауза. Затова предпочитам да дам малко повече пари от джоба си
.... :rotfl: нека ако може да конкретизираме всеобщото мнение в цифри тук все пак нали ?!

Иначе за Сашо плащал съм с кредитна карта и после реимбурсмънт от застрахователната компания, а последните няколко пъти направо електронно. Все ми е едно защото и първия случай съм си получавал парите в рамките на 26 дена.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

batkoto написа:
beckythomas9 написа:В моята застраховка, която е една от най-добрите в Канада (по всеобщо мнение) изобщо няма таква клауза. Затова предпочитам да дам малко повече пари от джоба си
.... :rotfl: нека ако може да конкретизираме всеобщото мнение в цифри тук все пак нали ?!

Иначе за Сашо плащал съм с кредитна карта и после реимбурсмънт от застрахователната компания, а последните няколко пъти направо електронно. Все ми е едно защото и първия случай съм си получавал парите в рамките на 26 дена.
Ако искаш да ти дам прайслист на моя зъболекар, кажи; ще ти пусна ЛС. Иначе за коронката специално (за която ставаше въпрос) съм конкретизирала цената.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Dобре де, на мен що ми се мъдри из главата, че съм чел някъде за таблица с цените на услугите от Ордера на зъболекарите в Онтарио :roll: Обаче няколкото пъти ровене из Гугъла не ми даде конкретен резултат.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Беки,
дай ако обичаш една цена за мост-тройка, да сравним.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

beckythomas9 написа:Ако искаш да ти дам прайслист на моя зъболекар, кажи; ще ти пусна ЛС. Иначе за коронката специално (за която ставаше въпрос) съм конкретизирала цената.
Говорих по-скоро за покрития. Какви са лимитите и покритите неща и проценти ако можеш да споделиш?
Публикувай отговор