Хитрини в Монреал...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:
krimon написа:хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:
В Монреал има такива знаци но на много малка част от противопожарните кранове - примерно един от 5 или 10 не съм ги броил с точност.
А би трябвало да ги преброиш, с твоя песимизъм и мнителност, без доказателства - кой да ти повярва, че говориш истината :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Снимай като мен: покажи на читателите, че до някой пожарен кран в Мтл няма такъв знак :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:
filipne написа:
krimon написа:хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:
В Монреал има такива знаци но на много малка част от противопожарните кранове - примерно един от 5 или 10 не съм ги броил с точност.
А би трябвало да ги преброиш, с твоя песимизъм и мнителност, без доказателства - кой да ти повярва, че говориш истината :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Снимай като мен: покажи на читателите, че до някой пожарен кран в Мтл няма такъв знак :wink:
Реших да проверя наоколко дали пък моите "песимизъм " и "мнителност " не са ме ослепили та да не виждам знаците ..:lol: .

От 10-на крана само един имаше знак .

Кримон ти май въобще не си стъпвала в Монреал :lol:

Ето един дето няма

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение

и още един ...

Изображение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:
filipne написа:
krimon написа:хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:
В Монреал има такива знаци но на много малка част от противопожарните кранове - примерно един от 5 или 10 не съм ги броил с точност.
А би трябвало да ги преброиш, с твоя песимизъм и мнителност, без доказателства - кой да ти повярва, че говориш истината :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Снимай като мен: покажи на читателите, че до някой пожарен кран в Мтл няма такъв знак :wink:
Очевидно кримон отново не знае какво говори. За да избегне конфузното положение и предлагам следните оправдания :

- Крановете от снимките не са в Монреал а са на Марс :rotfl:

- Крановете всъщност имат знаци но филипне не ги вижда, защото е песимист :rotfl: :rotfl: :rotfl:

- Крановете може и да нямат знаци , но един истински "оптимист" като кримон винаги намира положителни неща дори там където ги няма и следователно е длъжен да вижда знаците :rotfl: :rotfl:

И какво излиза накрая ? Кримон понеже е ненадминат оптимист и всички и вярват , пише невярни неща !

А пък на филипне, понеже е "песимист", никой не му вярва независимо , че пише вярни неща !

Недей така бе Криме :lol: :lol: :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ех и ти, Фелипе :D !
Сега Кримка ако каже че и пред шахтите има знак в тяхното село, всички шахти коколо вас ли ще снимаш, джанъм? Бъзика те момата, може и сама да го е нарисувала този знак :twisted:, аз такъв в Торонто един не съм видяла ... Не ставай жертва на Хитрите в Монреал :wink: :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

много странно :roll: всички кранове, които съм видяла досега, бяха със знаци...но явно не важи за навсякъде...
пак сме тук :-)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:Недей така бе Криме :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Благодаря, филипНе, за фоторазходката! Беше много поучителна: явно аз не съм идвала в Мтл, той е отделна вселена, защото в моята вселена където си прекарвам живота /на 20 мин. от даунтаун Мтл и още в радиус 1 час наоколо/ няма нито един кран без знак. Даже днес на островите Сент Елен и Нотр Дам забелязах и табелките на сините кранове. Както и да е, едно е очевидно: тези кранове, които си снимал, се виждат ЯСНО и при тях няма нужда от знак, нито от оглеждане, за да паркираш според правилника. :wink: :twisted:

Между другото 2-рия, 3-тия и 4-тия ти сниман пожарен кран са на достопочтенно разстояние от паркираща кола /по правилник 3 м./. Не би трябвало изобщо да са проблем в това отношение :idea:
Последно промяна от krimon на Съб Юни 30, 2007 7:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

anxeli написа:Ех и ти, Фелипе :D !
Сега Кримка ако каже че и пред шахтите има знак в тяхното село, всички шахти коколо вас ли ще снимаш, джанъм?
АнХели, снимай една шахта, за да знам за какво става дума :lol: Може да се окаже като нищо, че и за шахтите да има знак при мен. Тук на всяко малко кръстовище има знак стоп за всички страни и от всяка страна е указано, че стоп има и за другите (ей тъй за информация). Ако трябва да снимам знака, филипНе, за да знаеш за какво иде дума, че като гледам в Мтл много сте го закъсали. :lol: Така е, кой както се уреди 8) :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:
filipne написа:Недей така бе Криме :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Благодаря, филипНе, за фоторазходката! Беше много поучителна: явно аз не съм идвала в Мтл, той е отделна вселена, защото в моята вселена където си прекарвам живота /на 20 мин. от даунтаун Мтл и още в радиус 1 час наоколо/ няма нито един кран без знак. Даже днес на островите Сент Елен и Нотр Дам забелязах и табелките на сините кранове. Както и да е, едно е очевидно: тези кранове, които си снимал, се виждат ЯСНО и при тях няма нужда от знак, нито от оглеждане, за да паркираш според правилника. :wink: :twisted:

Между другото 2-рия, 3-тия и 4-тия ти сниман пожарен кран са на достопочтенно разстояние от паркираща кола /по правилник 3 м./. Не би трябвало изобщо да са проблем в това отношение :idea:
Значи първоначално кримон твърдеше :
krimon написа: Има си специален знак, ама кой да чете правилника за движение
а сега излиза, че в нейното село закона е един в Монреал - друг или крановете в Монреал са незаконни :rotfl:

Сега пък твърди, че сниманите от мен кранове се виждали ясно и за това нямали знаци !

Последно какво е твоето твърдение , че правилника изисква на всеки кран да има знак или само на крановете , които не се виждат ясно ?

Ама Криме как така хем живееш на 20 мин от центъра хем всички кранове на час път от вас са със знаци ? С това си твърдение казваш, че знаци има на всички кранове в Монреал а това както видя е далеч от истината.

Не знам какво имаш в предвид под "достопочтенно разстояние от паркираща кола" ? Ако искаш да кажеш, че когато крана е далече навътре в тревата можеш да си паркираш колата отпред , то много се лъжеш. Най-малкото не го прави защото ще те глобят.

Както виждаш освен "песимиста" филипне и дог твърди същото.

И така кримон оказва се , че за пореден път не си права :wink: Очевидно само един гол оптимизъм не стига :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Не съм съгласна с теб, филипНЕееееееее, но нямам нищо против да пишеш трактати по темата :lol: :lol:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Може и да ме лъже паметта, но до всеки пожарникарски кран няма ли знак че не може да се паркира? Иначе не мога да разбера за какво друго освен за да не паркираш трябва да знаеш че някъде си има пожарникарски кран.
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Tова е една от хитрините в Монреал която явно всеки сам трябва да открие. В тази тема две страници не стигнаха.
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:Не съм съгласна с теб, филипНЕееееееее, но нямам нищо против да пишеш трактати по темата :lol: :lol:
Детска радост бенгалски огън КримоНееее ( не и не, не съм съгласна ) :lol: :lol: :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

filipne написа:
krimon написа:Не съм съгласна с теб, филипНЕееееееее, но нямам нищо против да пишеш трактати по темата :lol: :lol:
Детска радост бенгалски огън КримоНееее ( не и не, не съм съгласен ) :lol: :lol: :lol:
Точно това имах предвид, филипНееееее :wink:
Радвам се, че поне веднъж си ме разбрал 8) :wave:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Я Хълбой да поправи Кримон, Филипне, Сървайвор и други.:)
Не само че е збранено да се паркира ( тази дума сте употребили вие в писанята си ) а е забранено дори и да се спира пред пожарен кран.
Не знам какво имаш в предвид под "достопочтенно разстояние от паркираща кола" ? Ако искаш да кажеш, че когато крана е далече навътре в тревата можеш да си паркираш колата отпред
тези кранове, които си снимал, се виждат ЯСНО и при тях няма нужда от знак, нито от оглеждане, за да паркираш според правилника.
но до всеки пожарникарски кран няма ли знак че не може да се паркира
Хълбой е виждал как частна кола сприра до пожарен кран в долнтолн Оттава, хората си седят в колата и си говорят нещо или чакат някого, зад тях спря кола на общината, служителя излезе от нея и им постави глоба под чистачката на предното стъкло въпреки смаяния им поглед.
Не може да си представитте физиономиите на тези хора в колата в този момент.
Служителя на общината си запали колата и си замина без дума да им каже а само им показа с ръка крана.:)
Последно промяна от hullboy на Пон Юли 02, 2007 12:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не можеш да си представиш моя смаян поглед при вида на новите правописни правила, откога W = Л :roll: ? Това да не е някаква отавска хитрина :) ?
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор