Дата и час: Сря Сеп 18, 2019 5:53 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2007 10:38 pm 

Survivor, т.нар хитрини са просто детайли от живота тук. Всичко това е описано тук таме, за много неща е говорено. Има ли смисъл да се обяснява за Politique d'exactitude des prix след като виси на всяка каса във всеки по-голям магазин? Това поне се доближава до някаква хитрина - как да си нащрек на касата, щото някой продукт току-виж ти излезе без пари заради сбъркана цена.
Ама да не спорим тук, че разводняваме темата - който иска да споделя детайли от живота.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2007 11:22 pm 
Изгонен от форума
Аватар

edelwais написа:

Знакът "СТОП" изисква колата да спре *напълно*.

Внимание с пълното спиране ! Повечето коли не спират *напълно* а намаляват до 5 - 10 км /ч и ако няма друг на кръстовището продължават.

edelwais написа:

Когато кръстовище е с повече от един стоп, първи тръгва този, който е пристигнал първи на кръстовището, т.е. не важи правилито за десностоящия;

Ако се случи да пристигнат едновременно (много спорен момент ) следва да се разберат , обикновено става със знаци.

edelwais написа:
Скорост - до 5-10 км над лимита в повечето случаи е ОК, аз лично не бих го пробвал обаче в "Училищна зона";

Това важи за улиците с 50 км/ч ограничение. За градските магистрали в Монреал , където ограничението е 70 км/ч може да се кара с почти 90 км/ч но нагоре рискувате глоба.
За инвънградските магистрали , където ограничението е 100 км/ч , може да се кара с до 120 км/ ч , обикновено малко под 120 е най-добре.

edelwais написа:
Където има знак "Не паркирай" - не паркирай! По тротоарите и зелените площи такъв знак няма, явно тук не е нужен;

На забраненетите за паркиране места не е желателно да се паркира поради една проста причина : Задължително през това място ще мине инспектор и ще ви глоби. Не си мислете че може да мине а може и да не мине. Те си имат маршрути и план за глоби.

edelwais написа:
Трябва да се внимава да не се влиза в лента, която в дадени часове е запазена за автобуси и таксита. Дори когато това е най-дясна лента, не може да се ползва за десен завой;

Глобите за това са над $100 за Монреал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2007 11:47 am 
Аватар

Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2007 1:01 pm 
Аватар

dog написа:
Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.

Така е, но пред сини пожарни кранове може да се паркира, или се бъркам?

Цитат:
Внимание с пълното спиране ! Повечето коли не спират *напълно* а намаляват до 5 - 10 км /ч и ако няма друг на кръстовището продължават.

И за това се получават глоби, ако някой полицай дебне на кръстовище (виждал съм го с очите си).

Цитат:
Ако се случи да пристигнат едновременно (много спорен момент ) следва да се разберат , обикновено става със знаци.

Аха, и в повечето случаи, колкото и да е странно, всеки предлага на другия да мине пръв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2007 3:05 pm 
Аватар

survivor написа:
Е, аз поне намерих една много интересна за мен информация (от Ира), нещо за което не съм и подозирала че го има, че да питам за него. Други пък разбраха за услугата cash back. Така че за някои темата беше полезна. По-полезна ще бъде ако изчезнат общите коментари за Канада и уроците по правопис.

една от основните хитрини в Канада е ако не знаеш нещо да не се опитваш да блестиш с незнанието си!
Ако за теб някой БГрин пише на английски с толкова грешки във форум с 99% българи е нормално, то да знаеш че не е. Ако не знаеш нещо по-добре да го научиш преди да го демострираш.
Това в Северна Америка е закон и моята 12 годишна практика го потвърждава!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2007 3:57 pm 
Изгонен от форума
Аватар

edelwais написа:
Цитат:

И за това се получават глоби, ако някой полицай дебне на кръстовище (виждал съм го с очите си).

Вярно е за глобите. Мисълта ми беше да се внимава за коли които не спират на стоповете .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 27, 2007 2:19 am 

sasho71 написа:
dog написа:
ТЕГЛЕНЕ НА ПАРИ ОТ ДЕБИТНА КАРТА

Ако няма наблизо банкомат или сте превишили лимита (обикновено има лимит на тегленията с дебитна карта, без значение дали плащаш на касата, теглиш от банкомат или нареждаш някакви плащания. След това банката си прибира малка комисионна.) може да се изтеглят пари и в момента на плащане в повечето по-големи магазини за хранителни стоки, така с една транзакция хем си плащаш хем си теглиш. В момента на плащането казваш на касиера че искаш примерно 100$ в плюс и той ти ги дава от касата.

ha, ти това пробвал ли си го? Все си мисля че продавача яко ще се изцъкли на таз твойта молба :roll:

Аз съм го пробвал - работи безотказно ! - това което казва Дог е абсолютно вярно .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: г
МнениеПубликувано на: Сря Юни 27, 2007 2:28 am 

По времето когато бях в Кебек имаше една опция за помощ за плащане на известна сума с цел подпомагане при плащане на наема .
Програмата я имаше в бюрата на Импо Провинсиал' , сумата ставаще доста добра при семейства с едно две и нагоре деца .
Подробности за съжаление не си спомням /така и не опрях до нея / - но знам ,че имаше такъв вариянт . "Д'ед лйонжмо " нещо такова заглавие беше .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 27, 2007 6:43 am 

dog написа:

една от многото недогледици там е че няма знак - "Внимание Пожарен Кран!!!"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 1:37 pm 
Има тука секретна сорганизация която се занимава само с това - ходи и крие крановете от хората. Мръсници !

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 1:38 pm 
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Аватар

Flagellum Dei написа:
Има тука секретна сорганизация която се занимава само с това - ходи и крие крановете от хората. Мръсници !

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 6:35 pm 
гугуле
Аватар

peter_pan написа:
dog написа:

една от многото недогледици там е че няма знак - "Внимание Пожарен Кран!!!"

Има си специален знак, ама кой да чете правилника за движение :twisted:

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 10:22 pm 
Аватар

Кримон, за съжаление в Монреал такива знаци няма.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 10:37 pm 
гугуле
Аватар

хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 29, 2007 11:00 pm 
Изгонен от форума
Аватар

krimon написа:
хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:

В Монреал има такива знаци но на много малка част от противопожарните кранове - примерно един от 5 или 10 не съм ги броил с точност.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]