Хитрини в Монреал...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Survivor, т.нар хитрини са просто детайли от живота тук. Всичко това е описано тук таме, за много неща е говорено. Има ли смисъл да се обяснява за Politique d'exactitude des prix след като виси на всяка каса във всеки по-голям магазин? Това поне се доближава до някаква хитрина - как да си нащрек на касата, щото някой продукт току-виж ти излезе без пари заради сбъркана цена.
Ама да не спорим тук, че разводняваме темата - който иска да споделя детайли от живота.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

edelwais написа:
Знакът "СТОП" изисква колата да спре *напълно*.
Внимание с пълното спиране ! Повечето коли не спират *напълно* а намаляват до 5 - 10 км /ч и ако няма друг на кръстовището продължават.
edelwais написа:
Когато кръстовище е с повече от един стоп, първи тръгва този, който е пристигнал първи на кръстовището, т.е. не важи правилито за десностоящия;
Ако се случи да пристигнат едновременно (много спорен момент ) следва да се разберат , обикновено става със знаци.
edelwais написа: Скорост - до 5-10 км над лимита в повечето случаи е ОК, аз лично не бих го пробвал обаче в "Училищна зона";
Това важи за улиците с 50 км/ч ограничение. За градските магистрали в Монреал , където ограничението е 70 км/ч може да се кара с почти 90 км/ч но нагоре рискувате глоба.
За инвънградските магистрали , където ограничението е 100 км/ч , може да се кара с до 120 км/ ч , обикновено малко под 120 е най-добре.
edelwais написа: Където има знак "Не паркирай" - не паркирай! По тротоарите и зелените площи такъв знак няма, явно тук не е нужен;
На забраненетите за паркиране места не е желателно да се паркира поради една проста причина : Задължително през това място ще мине инспектор и ще ви глоби. Не си мислете че може да мине а може и да не мине. Те си имат маршрути и план за глоби.
edelwais написа: Трябва да се внимава да не се влиза в лента, която в дадени часове е запазена за автобуси и таксита. Дори когато това е най-дясна лента, не може да се ползва за десен завой;
Глобите за това са над $100 за Монреал.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

dog написа:Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.
Така е, но пред сини пожарни кранове може да се паркира, или се бъркам?
Внимание с пълното спиране ! Повечето коли не спират *напълно* а намаляват до 5 - 10 км /ч и ако няма друг на кръстовището продължават.
И за това се получават глоби, ако някой полицай дебне на кръстовище (виждал съм го с очите си).
Ако се случи да пристигнат едновременно (много спорен момент ) следва да се разберат , обикновено става със знаци.

Аха, и в повечето случаи, колкото и да е странно, всеки предлага на другия да мине пръв.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:Е, аз поне намерих една много интересна за мен информация (от Ира), нещо за което не съм и подозирала че го има, че да питам за него. Други пък разбраха за услугата cash back. Така че за някои темата беше полезна. По-полезна ще бъде ако изчезнат общите коментари за Канада и уроците по правопис.
една от основните хитрини в Канада е ако не знаеш нещо да не се опитваш да блестиш с незнанието си!
Ако за теб някой БГрин пише на английски с толкова грешки във форум с 99% българи е нормално, то да знаеш че не е. Ако не знаеш нещо по-добре да го научиш преди да го демострираш.
Това в Северна Америка е закон и моята 12 годишна практика го потвърждава!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

edelwais написа:
Внимание с пълното спиране ! Повечето коли не спират *напълно* а намаляват до 5 - 10 км /ч и ако няма друг на кръстовището продължават.
И за това се получават глоби, ако някой полицай дебне на кръстовище (виждал съм го с очите си).
Вярно е за глобите. Мисълта ми беше да се внимава за коли които не спират на стоповете .
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

sasho71 написа:
dog написа:ТЕГЛЕНЕ НА ПАРИ ОТ ДЕБИТНА КАРТА

Ако няма наблизо банкомат или сте превишили лимита (обикновено има лимит на тегленията с дебитна карта, без значение дали плащаш на касата, теглиш от банкомат или нареждаш някакви плащания. След това банката си прибира малка комисионна.) може да се изтеглят пари и в момента на плащане в повечето по-големи магазини за хранителни стоки, така с една транзакция хем си плащаш хем си теглиш. В момента на плащането казваш на касиера че искаш примерно 100$ в плюс и той ти ги дава от касата.
ha, ти това пробвал ли си го? Все си мисля че продавача яко ще се изцъкли на таз твойта молба :roll:
Аз съм го пробвал - работи безотказно ! - това което казва Дог е абсолютно вярно .
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

г

Мнение от alen vid »

По времето когато бях в Кебек имаше една опция за помощ за плащане на известна сума с цел подпомагане при плащане на наема .
Програмата я имаше в бюрата на Импо Провинсиал' , сумата ставаще доста добра при семейства с едно две и нагоре деца .
Подробности за съжаление не си спомням /така и не опрях до нея / - но знам ,че имаше такъв вариянт . "Д'ед лйонжмо " нещо такова заглавие беше .
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

dog написа:Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.
една от многото недогледици там е че няма знак - "Внимание Пожарен Кран!!!"
точно така мисля по въпроса:)
Flagellum Dei

Мнение от Flagellum Dei »

Има тука секретна сорганизация която се занимава само с това - ходи и крие крановете от хората. Мръсници !
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Flagellum Dei написа:Има тука секретна сорганизация която се занимава само с това - ходи и крие крановете от хората. Мръсници !
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

peter_pan написа:
dog написа:Спирането срещу пожарен кран е забранено, лошото е че понякога не се забелязват (обикновено са червени) а в най-лошия случай се намират на стената на къщата и трябва много добре да се гледа.
една от многото недогледици там е че няма знак - "Внимание Пожарен Кран!!!"
Има си специален знак, ама кой да чете правилника за движение :twisted:

Изображение

Изображение
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Кримон, за съжаление в Монреал такива знаци няма.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

krimon написа:хе, сега да не искаш да кажеш, че това е регионално творение на 20 минути от центъра на Мтл :shock: :lol: Разбира се, че има, гледай внимателно, че утре-другиден, като идвам по Монреалско ще снимам и там :wink:
В Монреал има такива знаци но на много малка част от противопожарните кранове - примерно един от 5 или 10 не съм ги броил с точност.
Публикувай отговор