нуждая се от съвет...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

нуждая се от съвет...

Мнение от мравката Z »

Как се излиза от положение когато като програмист са ви натоварили с работа за 3-ма а сроковете за свършването и са изключително кратки. Имате голямо желание да свършите но денонощието е само 24 часа, а трябва и да се почива. Фирмата е нова и ви казват че ви разбират, но нямат никакво намерение да наемат нов човек. Вече изпушвате. Не можете да напуснете, защото оставате без доходи.
И дали може да се мине на шумаж ако те уволнят за несправяне с работата.
Надявам се някой да се е справял с такава абсурдна ситуация.
Всякакви предложения са добре дошли.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:32 am, променено общо 1 път.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

IFF написа:Ако те уволнят не ти ли дължат обезщетение?
За какво могат да ми дължат обезщетение?
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ако те уволнят заради несправяне с работата не можеш да получаваш обезщетение ... най-добре опитай да се разбереш с тях: ако искат да те освободят поради други причини, за да можеш да си вземеш безработицата.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

мравката Z написа:
IFF написа:Ако те уволнят не ти ли дължат обезщетение?
За какво могат да ми дължат обезщетение?
Ами ако има съкращения във фирмата, тогава те уволняват не по твоя вина и може да ползваш емплоймънт иншуранс, поне така си мисля. Иначе за шомаж май не е нужно изобщо да си работил.

Най-добре сериозно си потърси друга работа.
Нищо не ти пречи да си пратиш СиВито на тези другари:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=18157
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Според мен трябва да им заявиш твърдо и ясно че е твърде много работа за един човек и че няма да успееш със сроковете. Ако си мълчиш и си работиш по поговорката "преклонена главичка сабя не я сече" все така ще те товарят понеже за тях е изгодно един човек да върши работата за 3-ма. Дори и да те е страх че може да те уволнят ти все пак си програмист а за добри програмисти работа предполагам винаги се намира.

Другия вариант е да си търсиш друга работа междувременно и като си намериш им казваш че напускаш понеже не ти плащат достатачно за работата която вършиш за 3-ма. Ако те те искат ще намерят начин да те задържат.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

krimon написа:Ако те уволнят заради несправяне с работата не можеш да получаваш обезщетение ... най-добре опитай да се разбереш с тях: ако искат да те освободят поради други причини, за да можеш да си вземеш безработицата.
Какви други причини? Макар че едва ли ще се навият да ме освободят защото са на зор със сроковете. Лошото е че не ми влизат в положението и не ги интересува че се сбърквам от работа.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

aneda написа:Според мен трябва да им заявиш твърдо и ясно че е твърде много работа за един човек и че няма да успееш със сроковете. .
това вече го направих, но няма подобрение.
Търся си друга работа но не става толкова лесно.
Отскоро съм в тази фирма и колегите са франкофони и са много дръпнати или нищо не разбират, защото не получавам никаква информация която трябва да ми подават за да мога да си свърша моята работа.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

мравката Z написа:Отскоро съм в тази фирма и колегите са франкофони и са много дръпнати или нищо не разбират, защото не получавам никаква информация която трябва да ми подават за да мога да си свърша моята работа.
Иди при най-главния на колегите ти или този който им е супервайзор и говори с него. Кажи му конкретно от какво се нуждаеш от твоите колеги за да можеш ти да си свършиш работата. Искарай го така че не ти не можеш и нямаш време просто не ти дават възможност да го направиш.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

aneda написа: Иди при най-главния на колегите ти или този който им е супервайзор и говори с него. Кажи му конкретно от какво се нуждаеш от твоите колеги за да можеш ти да си свършиш работата. Искарай го така че не ти не можеш и нямаш време просто не ти дават възможност да го направиш.
фирмата е малка и имах разговор и с двамата си шефове и освен че ме заведоха на обяд друго не се случи.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:31 am, променено общо 1 път.
Аватар
aneda
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 11:56 am
Местоположение: Surrey, BC
Обратна връзка:

Мнение от aneda »

Еми явно и на тях не им пука за сроковете както и на твоите колеги. Не се връзвай толкова. Колкото успееш толкова а междувременно си тарси работа и толкова
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

мравката Z написа:
krimon написа:Ако те уволнят заради несправяне с работата не можеш да получаваш обезщетение ... най-добре опитай да се разбереш с тях: ако искат да те освободят поради други причини, за да можеш да си вземеш безработицата.
Какви други причини? Макар че едва ли ще се навият да ме освободят защото са на зор със сроковете. Лошото е че не ми влизат в положението и не ги интересува че се сбърквам от работа.
по взаимно съгласие, т.е. да се опитат да ти влезат в положението /това при условие, че са готини хора/ ... иначе друга възможност е съкращаване на работното място или преструктуриране на работните места ... много работи могат да измислят, стига да искат ....

аз ти предлагам да си траеш и да вършиш толкова, колкото можеш - накрая пак ще се окаже, че работата не е била толкова спешна и че ако е била толкова спешна друг е щял да я свърши ... И избягвай да им се "оплакваш", че ще минеш за мрънкач, а те си ги нарочват тези хора първи за уволнение. Прави колкото можеш, усмихвай се, контактувай с другите и се опитай да си запазиш мястото докато намериш по-добро.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

krimon написа:
мравката Z написа:
krimon написа:Ако те уволнят заради несправяне с работата не можеш да получаваш обезщетение ... най-добре опитай да се разбереш с тях: ако искат да те освободят поради други причини, за да можеш да си вземеш безработицата.
Какви други причини? Макар че едва ли ще се навият да ме освободят защото са на зор със сроковете. Лошото е че не ми влизат в положението и не ги интересува че се сбърквам от работа.
по взаимно съгласие, т.е. да се опитат да ти влезат в положението /това при условие, че са готини хора/ ... иначе друга възможност е съкращаване на работното място или преструктуриране на работните места ... много работи могат да измислят, стига да искат ....

аз ти предлагам да си траеш и да вършиш толкова, колкото можеш - накрая пак ще се окаже, че работата не е била толкова спешна и че ако е била толкова спешна друг е щял да я свърши ... И избягвай да им се "оплакваш", че ще минеш за мрънкач, а те си ги нарочват тези хора първи за уволнение. Прави колкото можеш, усмихвай се, контактувай с другите и се опитай да си запазиш мястото докато намериш по-добро.
може би си права. За мен сроковете са си срокове, поне до сега така съм работил. Има нещо сбъркано в тази фирма и не мога да разбера какво. Може би защото е нова или защото е франкофонска, до сега съм работил само с англофони и нямах никакви проблеми.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Публикувай отговор