За електронните билети?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

За електронните билети?

Мнение от alkaponbg »

Я тия дето са си купували билети по електронен път от БГ за Канада, с чехите да се обадят, ще ги питам нещо на ЛС.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Пооооо-спокойнооооооооооооо.
Ние само сме ги резрвирали но още не сме ги платили.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

nvm. аз намерих проблема и решението му :) 10x anyway :)
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

alkaponbg написа:nvm. аз намерих проблема и решението му :) 10x anyway :)
И няма ли сега да кажеш две думи за какво трябва да внимаваме?
Аз също смятам с тях да летя.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Linko написа:
alkaponbg написа:nvm. аз намерих проблема и решението му :) 10x anyway :)
И няма ли сега да кажеш две думи за какво трябва да внимаваме?
Аз също смятам с тях да летя.

Да, ако трябва да не им плащам резервацията. :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: За електронните билети?

Мнение от sasho71 »

alkaponbg написа:Я тия дето са си купували билети по електронен път от БГ за Канада, с чехите да се обадят, ще ги питам нещо на ЛС.
abe я ти обясни как се резервират билети по електронен път БЕЗ да се плащат :shock: Да та светна предварително, че това в Канада е невъзможно :idea: Докато си се усетил и парите са ти дръпнати от кредитната карта, като понятието резервация НЕ съществува.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

В България това явно все още става защото се прави чрез туристическки агенции.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

В България също билетите се плащат веднага когато ги купуваш по електронен път. Резервации само чрез агенции. Моят опит е точно с чехите. За тези, които не знаят да поясня - необходимо е да имаш кредитна карта. Аз ползвах виртуалната кредитна карта на ДСК и после си закрих и сметката и картата. Всичко това е без такси.

alkaponbg, честити визи, чакаме да се обадиш и да пием по ракия докато те успокояваме, че не чак толкова зле колкото изглежда :P :P :P !

Меко кацане в Монреал!

П.С. В Прага да не влезете като нас веднага в отсека за полета за Монреал, защото после не пускат навън...и досега ме е яд как се прецакахме...времето е предостатъчно за прехвърляне.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Linko, проблема беше следния. Имам кредитна карта Mastercard, издадена в БГ банка, с кредитен лимит 2000 лв. Вчера си преведох реални пари по сметката на картата, колкото е цената на билетите ни, за да има достатъчно за онлайн разплащането. Но се появиха няколко проблема които ме озадачиха и се наложиха няколко разговора по телефона за да изясня къде е проблема. Ставаше въпрос за това, че парите вече бяха преведени по сметката на картата, в системата на Булбанк се виждаха че ги има по сметката, но страницата на чехите ме отхвърляше всеки път, когато се опитвах да купя билетите, със съобщение, че нямам достатъчно пари по картата. Първо се оказа, че системата на БОРИКА, която обслужва картовите сметки, все още не е актуализирала информацията от банката, и реално на банкомат при проверка си даваше, че наистина няма пари на картата. Изчаках 24ч. за евентуална актуализация, но сайта на чехите все така ме отхвърляше. Замислих се за евентуална рестрикция на сумата, която може да се плати еднократно от картата, и днес това ми беше потвърдено, по-голяма сума от 2000 лв и тяхната равностойност във валута не може да се плати на 1 път (тъпо е, но е така, а максимума за седмица бил 5000лв). А БОРИКА актуализираха сумата по картата след 30ч. след направен превод по сметката ... :x Та така, това беше проблема, наложи се да резервирам билетите отделно, за да вляза в условията, и го направих, хайде тук може да се примириш, все пак не е толкова натоварена системата на чехите за онлайн резервация, но я си помислете какво би станало, ако резервирам билет за мен да кажем, и се окаже че е последен за самолета, и после се опиташ да резервираш за друг член на семейството ... Така че, ако си вадите карта за това (това е най-евтиния вариант за закупуване на билет между другото, всичко друго е с по 50 евро на човек нагоре минимум, дори и закупуването на билет от офиса на чените на Съборна е с по 40 евро на човек нагоре от ел. билет), та ако си вадите карта, не ви препоръчвам моя вариант на Мастеркард. От това което чета виждам че с ВИЗА от ДСК няма такива проблеми. Между другото, за 14 юни, деня преди да скочат билетите, няма вече места. Та ние сме на 12 юни. Успех на всички, ако има още за 12 да свиркат.

NaviD, мерси за пожеланията, слагай масата, готови сме за успокоителни и не толкова успокоителни и лекуващи културния шок и депресия разкази :) Ще гледаме на Прага да не се сюрнем в ръкава за заминаване за Монреал, мерси за предупреждението :wink:
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Благодаря ти, alkaponbg! Инфото със сигурност ще е полезно на мнозина.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Време е и аз да се изкажа и да споделя личния си опит.

Нашата резервация е за 23.06.2007 за полета на CSA която направихме с www.flybulgaria.bg чрез сайта.

Това е последния мейл от дата: Сряда, 2007, Май 9 15:01:12 EEST
Изпращаме Ви копие ор резервацията до Монреал:
1.*************** MR

2.***************MSTR(CHD))

3.*************** MRS

4 OK 855 M 23JUN 6 SOFPRG HK3 2 0900 0955 *1A/E*

5 OK 104 M 23JUN 6 PRGYUL HK3 N1 1225 1450 *1A/E*

SSR RQST OK HK1 PRGYUL/13FN,P1/S5

SSR RQST OK HK1 PRGYUL/13EN,P2/S5

SSR RQST OK HK1 PRGYUL/13DN,P3/S5


Цената за възрастен е 513 евро с включени летищни такси, а за детето - 399
евро.
Краен срок за издаване на билетите за момента е 19 юни.
Цената е ЕДНАКВА с официалния сайт на CSA и е за периода след 15.06 след която както знаете са по-високи.

Искам да уточня и това че в Петък ще ги плащаме и ще пишем пак.НО вече има познати минали по тоя път които не са били излъгани.
Аватар
mimolin
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 10:22 am
Местоположение: Canada

Мнение от mimolin »

Подвърждаваме информацията дадена от mborodin.Ще летим на 07.06 с чехите.Билетите си купихме от flybulgaria на цена 422 евро.
Успех!
Et quand tu veux quelque chose, tout l'Universe conspire a te permettre de realiser ton desir!

DCS - 03.01.06
Интервю - 18.10.06
Документи Букурещ - 30.10.06
Бар-кодове - 08.01.07
Медицински - 14.02.07
Покана - 05.04.07
ВИЗИ - 09.05.07
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

При разлика в цените на билетите от 26 Евро между Бритиш и Чехите, коя компания е по-добрият вариант (колебанието ми е породено от инфото прочетено за летище Heathrow -незнам дали е достатъчно 1 ч. и 40 мин от пристигане до другият полета)
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

:shock: :shock:

Колко е разликата?!
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

ми 26 евро общо за 3 човека, но това е още в сферата на планирането - все пак сме на етап направени медицински преди 2-3 седмици (ама нали все си мислим за това) и времевият период предполагам че ще е може би чак Септември за полета.
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Публикувай отговор