Моля за съвет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
svetlana7
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 7:44 am

Моля за съвет

Мнение от svetlana7 »

Моля ви за съвет! Ситуацията е следната:
Съпругът ми има магистърска степен Счетоводство и контрол , но затова пък има трудов стаж не като счетоводител - води се в счетоводен отдел, но длъжността му е инспектор - 5 г тр.стаж . Англ.език е на много ниско ниво. Френски го е изучавал в училище .
Аз имам средно образование за счетоводител. Магистърската ми степен е Маркетинг. Работила съм само като счетоводител - имам 10г.трудов стаж. Английският ми е на средно ниво. Френски изучавам от 3 месеца заедно със съпруга ми.
И двамата имаме курс над 2 г за допълнителна квалификация.
Под 35 г сме .Имаме две деца под 12г
Въпросът ми е следния: Имаме ли шансове и ако е така кой според вас трябва да е водещия кандидат, при условие че с френският сме долу горе на едно ниво – да приемем че ще достигнем до 7/8.
Казусът идва от това,че аз мога да взема някакви точки заради англ.език, работя като счетоводител ,но магистърската ми степен не е такава и мога да не получа точки за професия секция С „Счетоводител” - 5 т, а при съпругът ми е обратното- има дипломата, а не работи точно това.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:17 am, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

IFF написа:Допълнителните точки от секция А,В и С се дават ако сте завършили по дадената специалност в рамките на предходните 5 години ИЛИ сте работили по професия от тези секции поне една година.
Абсолютно невярно твърдение е това, което е написано след "ИЛИ". От там и извода за допълнителните точки е напълно погрешен.
Не е достатъчно да сте работили поне 1 г. от последните 5 г. по професията от секции А, В или С на списъка с образованията. Трябва и професията да е записана в дипломата ви, а дипломата да е от необходимата образователна степен.
В конкретния случай за да вземе svetlana7 допълнителни точки за професията Comptabilite, sciences comptables, то на първо място това (или близко до него) трябва да е записано в дипломата й за висше образование. Защото от областта на средното образование за професията Comptabilite (DEP - 1350 hres / 2 ans) е в секция Е и не се присъждат никакви точки.
След това се гледа кога е придобита самата диплома. И ако тя е придобита преди повече от 5 г., се проверява дали има стаж от минимум 1 г. по тази професия от последните 5 г.
Ако са изпълнени гореописаните условия, чак тогава се присъждат и допълнителни точки. Бях ги описал подробно тези неща в предишна тема, но не ми се рови сега да търся. Не бива да се бърза и с лека ръка да се раздават тези допълнителни точки, защото после идват неприятните изненади и разочарованията.

И последно. За да се прецени дали една кандидатура е успешна или не, се изсква детайлна информация по всеки един от факторите и критериите за селекция. Несериозно е да се опитваме да пресметнем общия брой точки само въз основа на откъслечни, грубо нахвърлени данни. Аз поне не го мога и никога не съм се наемал да го правя.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:19 am, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:19 am, променено общо 1 път.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Linko написа: ... Бях ги описал подробно тези неща в предишна тема, но не ми се рови сега да търся. Не бива да се бърза и с лека ръка да се раздават тези допълнителни точки, защото после идват неприятните изненади и разочарованията.

И последно. За да се прецени дали една кандидатура е успешна или не, се изсква детайлна информация по всеки един от факторите и критериите за селекция. Несериозно е да се опитваме да пресметнем общия брой точки само въз основа на откъслечни, грубо нахвърлени данни. Аз поне не го мога и никога не съм се наемал да го правя.
Мисля, че за този линк става дума:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ht=#269688
svetlana7
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 7:44 am

Моля за съвет

Мнение от svetlana7 »

Благодаря на всички за помощта.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Моят съвет е да не се занимавате с никакви професии от секции и така нататък. Имате достатъчно години в училище, както и дипломи, стаж, курсове за квалификация и т.н. Да не забравяме и двете деца под 12 години и това, че и двамата сте под 35 години. Според мен ти трябва да си водеща. Така ще си пишеш и на английски минимум 5/5 а това означава допълнително 4 точки към кандидатурата ви. Понапъни се малко с френския да го докараш и него до към 5/5, не е нужно чак 7/8, и нещата стават розови :) Успех!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:20 am, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

IFF написа:Според мен висшиста е по-добър вариант за водеща кандидатура,аз като си играех с теста и се сменях с жена ми,която е с колеж някой път не ни пускаше.Все пак това е моето мнение.
Нали виждаш ,че в случая и двамата са магистри а освен това са изкарали и 2 годишен курс за допълнителна квалификация. Който е с по -добри езикови познания той трябва да води. В случая това е дамата.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
svetlana7
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 7:44 am

Моля за съвет

Мнение от svetlana7 »

Благодаря на всички, които ми отговориха. Решихме аз да съм водещата, заради английския език.
Естествено в подготовката ще наблегнем на френския език и дано да успеем.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Публикувай отговор