otkaz ot viena........molia vi za savet

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

otkaz ot viena........molia vi za savet

Мнение от vania1 »

zdraveite.
dnes polutsix otkaz ot viena tse ne ni stigat totskite.sabirame 60 totski.

INFORMATSIA
izpratixme dokumedite na 26/6/2006
dopalnitelni dokumedi tse ne dalzim na darzavata na 20/9/2006
otkaz ot viena 14/02/2007
te ni davat 90 dena da izpratim niakoi drug dokumed.

INFORMATSIA ZA TOTSKITE
(MAX za vazrast (18 )
max za staz (9)
(11). za obutsenie
(1) .za profesia (kineziterapia)
(1).tse biax za 20 dena v montreal
(2).za frenski
(4).za angliiski
(4).za deteto
(1).za parite
ZA maza mi
(3) .za obutsenie
(2)za ezika
(1)staz
(3)vazrast
molia vi za savet
Stamenkova
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:47 pm

Мнение от Stamenkova »

Здравей, но май за френски език сте посочили много малко и може би този период, който ви дават / 90 дена / е за документ за изкарано ниво / това са мои предположения/

Успех, не се отказвай
28.12.2006г-изпратени документи във Виена
19.01.2007г- Accusé de réception
20.11.2007г- интервю-16.00h-Успешно
14.07.2008г- Изпратени док-ти Букурещ
09.09.2008г-Мед.формуляри
27.11.2008г-ОК мед-ки
09.07.2009г-Покани за визи/e-mail/
08.08.2009г-Визи
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Много са ви малко точките за езици, пращайте документ за изкарани курсове и двамата и сядайте да учите. Все пак ви дават хората шанс, възползвайте се. Имаш суперска специалност, действай. Успех!
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Atilla
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Дек 06, 2006 3:23 am

Мнение от Atilla »

Какъв друг документ ви карат да им пратите, ако не е секретно?
И аз мисля че е за ниво на език....
1) 19.10.2006 - DCS до Виена с UPS
2) 20.11.2006 - Accusé de réception
3) 22.01.2007 - Доп. документи за език
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Не съм сигурен но по описанието на точките, които събирате ми се струва ,че проблема идва от фактора на оценяване Seuil éliminatoire d'employabilité. В таблицата с точките се взема предвид от т. 1 до т. 6. Минимума който трябва да съберете е 57 т.
Компенсирайте с по-високи нива на френски... Действайте и успех!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

Мнение от vania1 »

(Какъв друг документ ви карат да им пратите, ако не е секретно?
И аз мисля че е за ниво на език....)

nikakvi drugi dokumedi
kazvat tse ne dostigame totskite i ni davat 90 dena srok da izpratim eventualno drugi dokumedi za ovelitsavane na totskite i ako niamame tova znatsi otkaz
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Az biah w syshtata situacia. Ne mi stigna wremeto, za da im pratia dopylnitelnite dokumenti i mi otkazaha okonchatelno. Sled towa zapochnah procedurata ot samoto nachalo, pratih syshtite dokumenti, kato weche deklarirah po - wisoko niwo po frenski, koeto podkrepih s dokument ot Aliance fr. na interwiuto i wsichko mina OK. Sega imam sertifikat za selekcia.
Ta edinstwenoto spored men koeto mojete da naprawite w tolkowa kratki srokowe e da se zapiswate na kursowe i da uchite frenski i da im prashtate dokument za towa. Ot Aliance FR. mojete da si wzemete neobhodimiat dokument bez da ste dowyrshili kursa, no triabwa da ste go platili celia.
vanio
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

Мнение от vania1 »

nie sme se zapisali na alians franse za nivo B1.1 i izpita ste bade 13 april mislite li tse e dostatatsno;
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Vania1,защо не попиташ някого,данеби да си объркала в посочването на професията си,защото 1 точка се дава за физиотерапия,а нашата специалност по-скоро би трябвало да клони към рехабилитация,за която се дават 5 точки.Може би дават повече точки за 3 год. обучение по рехабилитация,защото е по-гъвкава и по-всеобхватна професия,която можеш да работиш на повече места,докато физиотерапията е строго профилирана и при нея няма кой знае какви възможности за вариране.
Аз също съм кинезитерапевт и мисля да се пиша към рехабилитацията заради повечето точки,въпреки по високото си образование.Ако можеш прати ми E-mail-а си да подържаме връзка. :D
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Между другото в Канада специалноста ни също сe изписва kinesitherapy,а не Phisyotherapy,както в Щатите и Австралия,но никъде не виждам да е дадена като вариант така,че причислявай се към рехабилитаторите и дано да стане номера.Това веднага би ти дало 4 точки допълнително.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

aligator написа :
Между другото в Канада специалноста ни също сe изписва kinesitherapy,а не Phisyotherapy,както в Щатите и Австралия
В USA кинезитерапия се изписва Physical Therapy, a в Canada - Physiotherapy! Това го твърда със сигурност, защото и аз съм кинезитерапевт и съм проучила вече всичко за придобиване на право за практикуване в Canada! Ta даже си и кореспондирам с асоциацията в Канада! Ако си рехабилитатор в Българиа - в Canada си Physiotherapy assistant, което там се изучава в колеж, а ако си кинезитерапевт - това е Physiotherapist и се изучава в университет в Канада!!!А това какви са ви претенциите за развитие е вече друг въпрос. Аз лично се стремя да вървя нагоре, а не да се връщам назад в образованието си!
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Извинявай,Robinhood,прости ми за некомпетентността,все пак ти си се интересувала доста и ги знаеш работите.Аз без да искам,извинявай,видях в саита за класификация на професиите на Канада,че кинезитерапевтите са в друг сектор,различен от физиотерапевтите:
http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/gen ... C&noc=3235
Този е за кинезитерапевти.Ще намериш kinesitherapist като следваш азбучния ред надолу.
А за Physiotherapists линка е този:
http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/groups/3142.shtml
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Освен това виждам,че в www.go-to-quebec.net,където са групирани професиите по точки рехабилитацията е в сектор "C" при колежанското образование с 5 точки,а физиотерапията е в сектор "D" на университетското с 1,така че ако може да мине като рехабилитатор защо не?
http://www.go-to-quebec.net/index02b.htm#obr2
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Тази класификация потвърждава менението ми! Ти като си завършил също кинезитерапия би трябвало да знаеш, че в България системата е толкова объркана и всъщтност кинезитерапия се равнява на физиотерапия в цял свят. Ама тук в БГ-то пак от политически и икономически интереси нещата са изкривени. То затова съм и в процес на емиграция!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Нали ти казах въпрос на личен избор! Аз не искам да слизам по-ниско в образованието си, та дори това да ми дава повече точки! Въпрос на характер и самочувствие!
Заключено