Queens ili U of Ottawa???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Johny Bravo
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:09 pm
Местоположение: Kingston, ON

Queens ili U of Ottawa???

Мнение от Johny Bravo »

Zdraveite na vsichki!
Imam slednia vapros, saprugata mi kandidatsva v niakolko Universiteta v Ontario za magistratura po chemistry i chemical engineering. Za sega poluchi predlojenie za University of Ottawa i za Queens Univ. (v Kingston). V Ottawa e v Cemistry department a v Kingston v Chemical Emgineering. Moje li niakoi da dade malko info za tezi universiteti - koi e po-renomiran, kak sa usloviata tam i procie (ako niakoi e uchil v niakoi ot dvata).
Osven tova kolegite moje bi znaiat dali ima znachenie za namiraneto na rabota dali si uchil samo chemistry ili chemical engineering (zashtoto nie si mislim che engineering-a sigurno e po-tarsen ot rabotodatelite).
Posledno se chudim i koi grad e po-dobar za jiveene. Dokolkoto razbiram Kingston e dosta malko gradche i sigurno shte e po-trudno da se nameri rabota (za men dokato polovinkata uchi :lol: ). Ot druga strana pak sigurno e po-evtino ot Ottawa.
Dosta stanaha vaprosite, no shte sme blagodarni na vsiakakva informacia. Thanks :beer:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Kingston e malak gradi i neznam ti kakvo ste pravish tam.
Ottawa ima poveche rabota za teb, ima i Bg studenti pone 20 choveka v O.U. te mogat da pomognat sas savet, rabota ( te sasto rabotjat njakade ). Imat si studentska organizatsia s web.site
Neka da kazem che v Ottawa zilistata sa po skapi s 200 $ na mesets.
Kakvo ti puka ako imash rabota i izkarvas 2000 $ v Ottawa ot kolkoto ako stoish bez rabota v Kingston i pestish 200 $
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

На мен и двата града ми харесват.
Кингстън наистина е по-малък, но това си има и предимства :)
Доколкото знам Куинс е един от добрите канадски университети.
Ако изберете него, обаждайте се :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

яяя, Дрифтер, ти в Кингстън ли се приземи вече?
Иначе по въпроса, много ясно че Кингстън е по реномиран, и по-добър, що се отнася до точните науки и медицината
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

i as se iznanadah za drifter, ta chak vzeh da rovia v tarsachkata da gledam koga e zaminala.
Good luck, drifter! :thumbsup:
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Мерси :)
Приземихме се преди малко повече от два месеца :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

bez да съм чел предните мнения, казвам смело и безотговорно-избери Куинс, ако отидете е Отава после ще съжалявате. Куинс е добър университет, преполага се, че и шансовете за бачкане след това ще са по-добри.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Ако отидете в Кингстън, пиши кой е шефа на жена ти и с какво по-точно ще се занимава. Познавам някой, професор.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Познавам някой, професор.
Ssstt. Ne pishi takiva nesta sega ste skochi philipne.:)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

nema strashno hully, to tuka takiwa raboti ne minawat. Ako ne si reshish zadachite, i onja ne mozhe da tipomogne. Mozhe da raboti zhenata w blizka oblast, towa imah predwid.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Потвърждавам че Куинс е добър университет. Не съм гледала скоро канадска класация, но имам чувството че е по-добър от Отавския.
Аватар
Johny Bravo
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 2:09 pm
Местоположение: Kingston, ON

Мнение от Johny Bravo »

Благодаря на всички за отговорите!
В Куинс професорката й се казва Kim McAuley и й предлага да се занимава най-общо казано с полимери и полимеризация с приложение за медицинско оборудване. Величко, това име познато ли ти е?
Това, което ни притеснява е, че в малък град като Кингстън аз сигурно много трудно ще си намеря работа, а няма да можем да се издържаме само от нейната стипендия. Като гледам градът е с около 140хил. население, а има три университета и си мисля, че много от студентите ще поработват и така ще са заети повечето неквалифицирани работи (каквито аз ще трябва да работя в началото). Drifter, ти нали живееш там, можеш ли да ми кажеш дали разсъжденията ни са верни, има ли работа там при вас. А и въпросът с квартирите не е много ясен. Така като търсим из интернет ми се струва, че няма голямо предлагане и са все далеч от университета. Въобще доста труден избор и много се колебаем. Помагайте ако можете :?
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Johny Bravo написа:Благодаря на всички за отговорите!
В Куинс професорката й се казва Kim McAuley и й предлага да се занимава най-общо казано с полимери и полимеризация с приложение за медицинско оборудване. Величко, това име познато ли ти е?
Това, което ни притеснява е, че в малък град като Кингстън аз сигурно много трудно ще си намеря работа, а няма да можем да се издържаме само от нейната стипендия. Като гледам градът е с около 140хил. население, а има три университета и си мисля, че много от студентите ще поработват и така ще са заети повечето неквалифицирани работи (каквито аз ще трябва да работя в началото). Drifter, ти нали живееш там, можеш ли да ми кажеш дали разсъжденията ни са верни, има ли работа там при вас. А и въпросът с квартирите не е много ясен. Така като търсим из интернет ми се струва, че няма голямо предлагане и са все далеч от университета. Въобще доста труден избор и много се колебаем. Помагайте ако можете :?
ne я знам тази, но какво значение има, отивайте смело, все ще си намериш някаква работа, пък и жена ти има стипендия, ще можете да си плащате наема.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Сравнявайте условията, които предлагат. Някъде да обещават асистъншип? Каква стипендия? Имай предвид че и в Отава не е лесно да се намери работа.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Veliko написа:
Johny Bravo написа:Благодаря на всички за отговорите!
В Куинс професорката й се казва Kim McAuley и й предлага да се занимава най-общо казано с полимери и полимеризация с приложение за медицинско оборудване. Величко, това име познато ли ти е?
Това, което ни притеснява е, че в малък град като Кингстън аз сигурно много трудно ще си намеря работа, а няма да можем да се издържаме само от нейната стипендия. Като гледам градът е с около 140хил. население, а има три университета и си мисля, че много от студентите ще поработват и така ще са заети повечето неквалифицирани работи (каквито аз ще трябва да работя в началото). Drifter, ти нали живееш там, можеш ли да ми кажеш дали разсъжденията ни са верни, има ли работа там при вас. А и въпросът с квартирите не е много ясен. Така като търсим из интернет ми се струва, че няма голямо предлагане и са все далеч от университета. Въобще доста труден избор и много се колебаем. Помагайте ако можете :?
ne я знам тази, но какво значение има, отивайте смело, все ще си намериш някаква работа, пък и жена ти има стипендия, ще можете да си плащате наема.
е гати перспективата :lol: :rotfl: че те за единия наем ли ще живеят :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено