Ikonimia na danaci

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Хълц, по твоята логика (поради твоята грешна интерпретация на данните) излиза че една и съща къща днес струва 117,300 в Charlottetown, но само 116,000 във Vancouver.

Разбираш ли колко си прост?

:beer:
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Re: Canada

Мнение от Jeeves »

Nabludatel написа:
в Квебек плащаш $6,500 повече годишно отколкото в Алберта.
Tezi 6500 $ uz spesteni ot danatsi v Alberta ti gi vzimat obratno dvoino poveche v naduti naemi za ziliste, naduti tseni na kasti, zastrahovka za kola, skapi detski gradini, po skap samoleten bilet do BG i do Karibite ako iskas da ides na pochivka, kato pribvim i seljaniata v Alberta e po dobre da si platis po visok danak v Quebec i da gi spestis ot izbroenite po gore nesta koito sa po evtini v Quebec.
Страшна селяния е в АлбЕрта. Напрау ни съ трай :haplio:
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

Ako smjatash che mojata interpretatsia e gresna mozes da spodelish tvojata.
V tazi tema govorim za Quebec i Alberta ne za B.C. Za Vancouver dori ne sam gledal, moze i da ima greshka za Vancouver no nas kakvo ni interesuva Vancouver ili Halifax kato nie sporim za Alberta i Quebec.
Na men danite za Alberta i Quebec mi zvuchat napalno normalni.

Marto ako imas pretentsii kam danite za Vancover ot statistikata obarni se kam tjah.

Az samo komentiram kakvo pishe v web. stranitsata na staistikata na Canada za Alberta i Quebec.
Ostavi Vancouver na strana.
Varni se nazad i viz kakvo si napisal che tsenite v Alberta sa samo s 10 - 15 % po skapi ot tezi v Quebec.
Napisah ti kolko struva naem na apartament, zastrahovka i tsena na sredna kasta v Mtl. oste te chakam da napishesh kolko sa v Calgari.
Struva mi se che umishleno ne gi pishesh zastoto na vsichki ste stane jasno che ne e samo s 10 - 15 % po skapi v Alberta
Boris
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 3:36 am

Zakluchenie otnsno ikonomia na danacite

Мнение от Boris »

S lubopitstvo prochetoh vsichki kulturni ii ne chak do tam komanetari na moiata tema. Radvam se che za niakoi ot vas e namerilo praktichno polza saveta mi.
Neka do obobshtia.
V Alberta nimam povishavashta se stavka vinagi e 10% na provencialnia danak. Izbora na mesec premestvane tene za hora koito go planirat moje da se okaje mnogo cenen. Ako se izmeshtite do kraya na 2006 shte podadete godishna deklaracia kato residenti na Alberta. Ako ste rabotili vav Quebec i pri situacia che dohoda vi e poveche ot neoblagaemia za Quebec (provincialen) dohod Refanuda shte vi e znachitelno po goliam, no ako primer edno lice bez deca i jena v Quebec e zarabotilo po malko ot 10,000 za godinata na bialo, niama ot kade da ochakva da poluchi poveche zashtoto i v Quebec shte mu gi varnat.
Never give up !
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Тъй тъй ... дребен детайл ама от значение - ако пък се бяхте преместили достатъчно рано за да почнете нова работа в новата провинция можеше и разходите по преместването да можете да си клеймнете - щото сега трябва действително да докарате голям доход на новото място за да има от къде да ги избиете и тях ... така че то мислене си трябва при финансите, ама и поглед от доста страни ...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Хълц... оттегчаваме хората. Повечето не им се четат такива дивотии... не знам как така ти се хванах пак. :oops:
Цените на къщите/наемите в АлбЪрта вярно са 40-50% по-високи от Квебек, но жилището представлява само 25-30% от потребителската кошница. А другите неща не са чак толкова по-скъпи (ако и въобще - не знам). Та оттам предположих 10-15 процента. А то изглежда е даже и по-малко:

Изображение

А на фона на доходите пък...

Борка, извинявай че ти хайджакнахме темата.
Но по темата, една моя позната китайка от Нюфаундленд ми разправя за някакъв неин чичо, който чакал до последния момент (след Коледа) да се премести. Ма кат почнали едни бури -- нито самолетите, нито фериботите... и така посрещнал 1 януари в Саинт Джонс.
Nabludatel

Canada

Мнение от Nabludatel »

Marto

Tova iskahme da chuem vsichki che tseni na kasti i naemi sa 40 - 50 % po skapi v Alberta ot Quebec.
S tova ne sam saglasen
но жилището представлява само 25-30% от потребителската кошница.
Mislja che zilisteto vzima dosta poveche ot 25 - 30 % ot dohoda. Neka drugite da kazat dali e samo 25- 30 %. ot dohoda

Grafikata kojato si pusnal meri kolko e skap grada v Canada sprjamo New York. No ne znaem dali vkluchva ziliste. Moze da meri samo tsena na hrana, drehi, zabavlenja.

Tja ne ni varshi nikakva rabota v spora.
Da ne bi da kazvash che v Calagry e samo 4 % po skapo ot Ottawa kakto se vizda ot grafikata ti.
Nali sam kaza che samo zilistata sa 40 - 50 % po skapi
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Marto написа:Хълц... оттегчаваме хората. Повечето не им се четат такива дивотии... не знам как така ти се хванах пак. :oops:
Мдамммм...С200 беше казал нещо за смирението... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Zakluchenie otnsno ikonomia na danacite

Мнение от dog »

Boris написа:S lubopitstvo prochetoh vsichki kulturni ii ne chak do tam komanetari na moiata tema. Radvam se che za niakoi ot vas e namerilo praktichno polza saveta mi.
Neka do obobshtia.
V Alberta nimam povishavashta se stavka vinagi e 10% na provencialnia danakIzbora na mesec premestvane tene za hora koito go planirat moje da se okaje mnogo cenen. Ako se izmeshtite do kraya na 2006 shte podadete godishna deklaracia kato residenti na Alberta. Ako ste rabotili vav Quebec i pri situacia che dohoda vi e poveche ot neoblagaemia za Quebec (provincialen) dohod Refanuda shte vi e znachitelno po goliam, no ako primer edno lice bez deca i jena v Quebec e zarabotilo po malko ot 10,000 za godinata na bialo, niama ot kade da ochakva da poluchi poveche zashtoto i v Quebec shte mu gi varnat.
За човек счетоводител се изразяваш много лошо.
И след втория ти постинг не става ясно какво точно искаш да посъветваш хората. Ако само си правиш реклама за следващото попълване на данъчните декларации, може, но си го напиши в обяви.
Според таблицата, която Коко пусна, за Онтарио далавера има само за хора с доходи над 69 000$, които да се преместят преди 31 декември.
Задай си въпроса колко са тези хора.

Иначе мненията бяха на ниво и резултатът в никакъв случай не е в полза на Алберта.
За мен тази тема е изчерпана.
Вече можем спокойно да си пием бирата и да чакаме подаръците, кой където го завари дядо Коледа.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

fe_ya написа:Тъй тъй ... дребен детайл ама от значение - ако пък се бяхте преместили достатъчно рано за да почнете нова работа в новата провинция можеше и разходите по преместването да можете да си клеймнете - щото сега трябва действително да докарате голям доход на новото място за да има от къде да ги избиете и тях ... така че то мислене си трябва при финансите, ама и поглед от доста страни ...

разходите може да ги изпишете и в следващи години.
борето е мой кадър и с него не се спори (само аз :))
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Може да ти е кадър ама ще си споря с него колкото си искам ..... мога и лично ама ми е по-сладко тук :wink: при това идеята не беше да споря с него ... викат му градивна критика :lol: все пак с тази година не свършват данъчните декларации - сигурно и догодина някой ще се мести от провинция А в провинция Б и ще му е много по-лесно да си клеймне разходите в текущата година отколкото в следващата тъй че преглътни го някак си ... може и с бира.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

fe_ya написа:Може да ти е кадър ама ще си споря с него колкото си искам ..... мога и лично ама ми е по-сладко тук :wink: при това идеята не беше да споря с него ... викат му градивна критика :lol: все пак с тази година не свършват данъчните декларации - сигурно и догодина някой ще се мести от провинция А в провинция Б и ще му е много по-лесно да си клеймне разходите в текущата година отколкото в следващата тъй че преглътни го някак си ... може и с бира.
iavno triabva pak da prochetesh ideata na Boreto i togava da tarsish bira za da preglatwash :)

ideata mu e ako niakoi e tragnal za AB to da pobarza da go napravi predi kraia na godinata za da spesti danaci.
Ako choveka e s malak dohod to po-dobre da izchaka zashtoto v QC ima work premium i moje da vzeme poveche pari otkolkoto e dal, koeto v AB ne e vazmojno.

Ideata na Boreto e za hora s goliam dohod, koito hem sega da spestiat danaci, hem i dogodina (kato kleimnat moving expenses).

Ostavi malko ot birata i za drugite :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

А идеята на форумите е информацията да се ползва не само днес а и след известно време - затова допълних идеята му лекичко. Ако се беше консултирал с автора на темата щеше да си наясно, че аз бира не пия - ама не пречи да ти я предложа на теб за по-лесно храносмилане като ще се дъвчеме :-)
Освен това не забелязах Борис да е писал някъде за разходите по преместването та затова ги дописах. :wink:
А как седи въпроса с детските в АВ? Много ми е любопитно как ще изглежда картинката погледната от този ъгъл? Печелим или губим ако се преместим?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

fe_ya написа:А идеята на форумите е информацията да се ползва не само днес а и след известно време - затова допълних идеята му лекичко. Ако се беше консултирал с автора на темата щеше да си наясно, че аз бира не пия - ама не пречи да ти я предложа на теб за по-лесно храносмилане като ще се дъвчеме :-)
Освен това не забелязах Борис да е писал някъде за разходите по преместването та затова ги дописах. :wink:
А как седи въпроса с детските в АВ? Много ми е любопитно как ще изглежда картинката погледната от този ъгъл? Печелим или губим ако се преместим?
ako se beshe konsultirala s avtora na temata TI shteshe da razberesh che I AZ NE pia bira (i drug alkohol) za da mi a predlagash :)

Federalnite detski - iasno ne se promeniat
Za QC i AB takiwata - ami goworim za hora s visoki dohodi i edva li shte ima detski vaobshte.

Za hora s niski dohodi - veche se raziasni che v AB e po-zle.
A za hora s niski dohodi i deca QC e raia
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Ако ми покажеш къде в първото изказване на Борис се споменават големи доходи ще съм ти много признателна...
И въпреки всичко съм любопитна някой /не ти бгмонреале, защото явно не знаеш/ ако знае какви са провинциалните детски на АВ ако изобщо има такива да ги сподели.
Заключено