За какво ни е НАТО

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

За какво ни е НАТО

Мнение от joro »

За тези, които все още не разбират за какво са ни ЕС и NATO- една хубава статийка от един умен българин, живеещ в момента в Монтреал

http://www.ired.com/news/mkt/nato.htm
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

prochetoh ia,ama vseki ima pravo na mnenie,vlkuchitelno i tozi gospodin,toi nai-malko otkriva toplata voda. Ama v takyv sluchai-da vi e chestito i NATO,i ES.Men specialno ne me interesuva,zashtoto sym ot drugata strana na BG(geografski),i nadali che se vyrna niakoga tam,za da izpitam nasladata ot tezi blaginki,deto shte nastanat sled niakolko godini.Dno vie,deto ste tam,da gi izpitate:)))))
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Kvo da ti kaja demagogia
Chrez voinata se praviat nai-mnogo pari samo tova e celta
A pri taia korupcia i mafia nishto niama da se promeni
Tova e ot men KRAI
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Този надали е "умен" българин по скоро ченге, същия дето плюе по България в ескейпартистс...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Botzo

Мнение от Botzo »

Може би бъркам, но ми се струва че този българин сте си го набелязали да го ядете. Е нищто лошо, но според мен не е коректно след като той не може да се защити. Естесвтено че всеки има право на менние акто и всеки има право на защита.
Ние тук си се ядем но всеки може да се изкаже. Знаем че не е възпитано говоренето зад гърба на някой. Или поне повечето го знаем това.
Жорка мисля че е редно да престанеш иначе пак ще стане жалка история.

п.п. А спецялно на всички тук, дето са се махнали ли ще се махат от Европа мисля че такава тема е безмислена за тълкуване.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ми поканете го "човека" да се защити, щом ви е толкова мъчно за него...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Botzo

Мнение от Botzo »

Lub0 написа:Ми поканете го "човека" да се защити, щом ви е толкова мъчно за него...
Lub0,
Въпроса не е дали ни е мъчно а дали е редно. Все пак одавна всеки тук е минал поне календарно 15 годишната си въздраст. Това имам в предвив. А на който му е мъчно ще си плаче, и на който му е кеф ще се хили. В това спор няма. Ама нека се държим като пълнолетни.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

taka i ne razbrah kakvo tolkova neverno e napisal v taia statia. Na mene mi se stori razumno kato obiasnenie. A kakvo drugo e pisal...ami tipichno po nashenski- shtom edin pat si bil zakleimen- to e za tsial jivot...che daje i za vnutsite i pravnutsite. Chestno kazano predpochitam studenostta na canadtsite pred predubedenostta i nezdravoto lubopitstvo na bulgarite.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: За какво ни е НАТО

Мнение от yaiuat »

bay Krustio написа:....
Реалния резултат от това влизане ще бъде че правителството ще бъде принудено да отделя повече пари от бюджета за купуване на оръжие ама увеличените бюджетни разходи нещо не си пасват с плямпането му че това щяло да помогне за благосъстоянието на българина.
Как може да е на ръба на бюджетния дефицит и вместо да увеличава заплати и инвестира то явно се готви да купува танкове и пушкала...Каква инвестиция са тия желяза като до момента не сме си върнали и един долар от иракския дълг. Пък и нали трябваше да правим любов а не война ;) :)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Нещо не можах да схвана. Какво лошо има в това, да се коментира някаква статия, която е пусната в публичното пространноство? Авторът си е казал мението, ние нямаме ли право да кажем нашето? Непременно ли трябва да мислим като него?
Botzo

Re: За какво ни е НАТО

Мнение от Botzo »

joro написа:За тези, които все още не разбират за какво са ни ЕС и NATO- една хубава статийка от един умен българин, живеещ в момента в Монтреал

http://www.ired.com/news/mkt/nato.htm
Жорка,
мисля че ти стана ясно че направи поредната си излагация днеска.

Поздравления.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За какво ни е НАТО

Мнение от speedy »

joro написа:За тези, които все още не разбират за какво са ни ЕС и NATO- една хубава статийка от един умен българин, живеещ в момента в Монтреал

http://www.ired.com/news/mkt/nato.htm
Човекът си има свое мнение и си го казва. Моето е, че не може с нещо, което се е случило преди 50 години да прогнозираме какво ще се стане в бъдеще. След войната политиката (прохладната война) е движила бизнеса. Сега бизнесът движи политиката и Източна Европа си остава само буферна зона за сигурност за НАТО. Американците няма да се затичат да инвестират на Балканите, след като отдавна го правят с по-голям успех в Китай. Каквото имаше да правят в Източна Европа вее стана в Полша, Чехия и Унгария.
Botzo

Re: За какво ни е НАТО

Мнение от Botzo »

speedy написа: ... Американците няма да се затичат да инвестират на Балканите ...
Ми да,
незнам за Балканите ни спецялно за българия на никой не му пука. За това че ще сме в НАТО ще плаща членски внос който в никакъв случай не са джобни пари. Инвеститорите не се ръководят от историята на дадена страна, а от това какво предлага така че като жложат 1 долар да изкарат 2.
Та затова няма да се инвестира, никой не е луд да си хвърля парите.
todoto

Мнение от todoto »

Драги съфорумници,

що ли ми се струва , че теми от тая разновидност са за форума "Разни".

Абе темите и без това са достатъчно претоварени , не че е лошо да "политиканстваме", ама що да пречим на тия дето са тук за друго !
Заключено