ФРЕНСКИ ИНСТИТУТ СОФИЯ - лично мнение

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

ОК, а във време на колко месеца се равняват тези 2 нива и половина?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Образно казано, започнах средата на февруари (май 12), а интервюто ни беше на 5 юни. Всяко ниво беше 2 месеца, всяка седмица по 2 пъти, всеки път по 3 часа - общо 6 часа на седмица. Е, естествено и в къщи си четях, да не казвам, че и в автобусите спрягах глаголи :oops:
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Хахахх..! Колко познато ми звучи това ако знаеш!!! Слушам Релаксата през всеки удобен момент и аз си спрягам глаголите наум, наречията, миналите форми, за бъдеще, отрицания и т.н., но понякога "изпушвам". А учиме със съпругата ми едва от един месец и всъщност започнахме от нулата та затова те питам горе-долу при теб как са се развили нещата. :wink: :roll: :?
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Мнение от sirius »

МИсленето на френски ще дойде от само като се понаучи малко.
А за методиките, явно на всички не може да се угоди :)
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Мисленето е лесно ,казват че си научил даден език когато почнеш да сънуваш на него :wink:
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Хехеех! Браво kurta007 ! Съгласен съм. :D :beer:
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Kurta007 kazva, che uchi nai dobre chrez slushane...po moi nabludenia i ot tova, koeto sam chuvala da se komentira, mazete po princip nai efektivno zapomnjat po tozi nachin....
Vinagi sam se chudila zashto tova e taka?
Pri men naprimer, uchebnicite ot "komunistichesko" davat mnogo po goljam rezultat otkolkoto tezi taka narecheni interaktivni sistemi, koito se pojaviha prez poslednite 10 godini ...
amko
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 2:17 pm

Мнение от amko »

Тези проблеми, с ученето на френски, са ми вече зад гърба, но все пак ще кажа две думи.
Аз. като водещ кандидат, учих в Алианса една година, вземайки Панорама 1 и 2. Не знам какво научих, но без издадените оттам сертификати, изобщо нямаша да ме допуснат до интервю. То беше насрочено за 28.11. На 25. 09 съпругата ми започна да учи френски при частна учителка, при която ходех и аз. Учеше го от А-Б. Подготвяха я само за въпросите на интервюто.
Като получихме сертификатите на моя пишеше НЕ-франкофон, а на нейния, че Е франконфон/хем ме доядя, хем се зардвах, че жена ми е почти вундеркинд :D /.
Та с две думи - вземете си сертификатите, които се изискват, а пък си доучвайте при подходящия човек. Полезното за мен от Алианса беше. че се ориентирах кои учители го знаят езика и кои още се борят с него.
А що се отнася за мисленето на чуждия език, мисля, че някои хора малко позасилват нещата. Аз съм с английска филология, а съпругата ми е преводач от същия език, но започнахме да мислим на Английски чак след четвъртия месец в САЩ, така че е малко верятно с курс по френски да се започне да се мисли на този нелесен и излишно усложнен, с твърде архаичен правопис език.
Иначе успехи на всики.
П.С. Един приятел все ми повтаря, че нямало нвъзнаграден труд, а на мен все ми се иска да му повярвам.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

amko написа:Така че е малко верятно с курс по френски да се започне да се мисли на този нелесен и излишно усложнен, с твърде архаичен правопис език.
Нали нямаш нищо против да опитаме все пак!?!
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
natalinik
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 2:55 pm

ФРЕНСКИ ИНСТИТУТ СОФИЯ - лично мнение

Мнение от natalinik »

Аз също не съм доволна от Френският институт.Преподавателката ужасно бързаше и непрекъснато демонстрираше колко велика е с езика(тя нистина го владееше перфектно,нооооо).Нито една дума не каза на български,превеждаше някой,който налучка думата и който чул,чул който не, да я е чул .Имаше часове в които не изпитваше нито веднаж някои от курсистите.За мен това беше абсолютен шок.Притеснявам се да започна да говоря,въпреки че разбирам всичко какво ме пита.Посещавала съм курсове по още два езика,но такова нещо ми се случва за първи път.Дано да мога да се справя с този стрес ,който получих.Това е само мое мнение за ФИнститут.
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

ako frenskiya pravopis e arhaichen sled reformata na napoleon, to kade da slogim englisha, na koito ne mu e pravena reforma ot 15 vek, a dotogava oficialniya ezik v angliya e frenskiya. ay po vnimatelno s umozaklyucheniyata :cry:
bravo

Re: ФРЕНСКИ ИНСТИТУТ СОФИЯ - лично мнение

Мнение от bravo »

natalinik написа:Аз също не съм доволна от Френският институт.Преподавателката ужасно бързаше и непрекъснато демонстрираше колко велика е с езика(тя нистина го владееше перфектно,нооооо).Нито една дума не каза на български,превеждаше някой,който налучка думата и който чул,чул който не, да я е чул .Имаше часове в които не изпитваше нито веднаж някои от курсистите.За мен това беше абсолютен шок.Притеснявам се да започна да говоря,въпреки че разбирам всичко какво ме пита.Посещавала съм курсове по още два езика,но такова нещо ми се случва за първи път.Дано да мога да се справя с този стрес ,който получих.Това е само мое мнение за ФИнститут.
Prepodavatelkata triabva da mine materiala, tova i e kazano, ne si go re6ava tia! Ot tova i zavisi hliaba, osven tova prevoda e ZABRANEN, tova e politika na instituta , i ako niakoi prepodavatel prevede, si slaga glavata v torbata! Tuk v me6ana grupa ot vsiakakvi nacionalnosti na kakav ezik da se prevejda?! Aide malko uvajenie kam horata, koito prepodavat! Imat 6efove, koito im narejdat kakvo i kak........
nachinaesht
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 2:34 pm

Мнение от nachinaesht »

amko написа:...Не знам какво научих, но без издадените оттам сертификати, изобщо нямаша да ме допуснат до интервю...
Един въпрос, ако може някой да поясни. Официално доколкото знам сертификат не се иска, а всички говорят само за това как трябва да доказваш, че знаеш езика, за който ще те изпитват на интервюто, при това предварително. Каква е точно ситуацията - трябва ли или не трябва документ от школа? Ако да, къде може да се вземе такъв възможно най-лесно (не че не си уча, ама присъствието ми на курс е малко трудно осъществимо)?
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

nachinaesht написа:
amko написа:...Не знам какво научих, но без издадените оттам сертификати, изобщо нямаша да ме допуснат до интервю...
Един въпрос, ако може някой да поясни. Официално доколкото знам сертификат не се иска, а всички говорят само за това как трябва да доказваш, че знаеш езика, за който ще те изпитват на интервюто, при това предварително. Каква е точно ситуацията - трябва ли или не трябва документ от школа? Ако да, къде може да се вземе такъв възможно най-лесно (не че не си уча, ама присъствието ми на курс е малко трудно осъществимо)?
Много добре си се ориентирал в обстановката, а това дали да покажеш сертификат, или не - зависи изцяло от твоето решение... или от това дали няма да ти изискат от Виена.
Успех
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе тези дето не са доволни от обучението във Френския институт защото не се било превеждало - очаквам ги с нетърпение да додат тук и да споделят колко плащат на преводачите си по институциите, които трябва да обиколят и колко на тези, които ще ходят с тях на работа, за да им превеждат :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено