Търся съвет - ATI или nVidia

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Търся съвет - ATI или nVidia

Мнение от Потребител »

Ясно че и двете имат модели за всякакви изисквания, но нещо nVidia много скъпчийски - толкова ли са по-добри. Става дума за моделно-графични приложения (програми) с изискване за архитектура тип работна станция, а не 10-то чекмедже на бюро за офис приложения.
Осмиващи невежеството ми мнения са добре дошли. От такива излиза често полезна информация. И кат съм тръгнал - намират ли се линукс драйвъри за nVidia, че до сега само за АТІ съм виждал (без да се задълбочавам), а като прост потребител предпочитам графичната среда пред командния ред.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Е ти пък -ти знае6 ли 4е тоя спор е поне 10 години стар?
отговор еднозна4ен няма.
и 2 те си имат кусури и хубави неста.

нвидите се сдобиха с слава в бума на игрите -т азатова задаржат по дебела цена ама в последо време имат доста издънки - например на сумати карти пи6ат 4е поддаржат х264 хардуерно ускорение -ама досега никои от моито обкъжение не е успял да го подкара.... ама да не се впускаме в подробности.

А иан4е погледни и от патриоти4на страна АТИ са канадци -кат си купи6 АТИ -парите остават в Канада :D
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Тва е малко като AMD vs Intel :) ,зависи и в кои ценови диапазон търсиш ,все пак още един глас за Ати от мен
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

nvidiata си има драйвери за линукс, даже се води по-добре поддържана в линукс
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

prosto pravilo:
Grafichni prilozenia i Games - nVidia
Video obrabotka i TV - ATI
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: Търся съвет - ATI или nVidia

Мнение от ivandi »

Потребител написа:намират ли се линукс драйвъри за nVidia, че до сега само за АТІ съм виждал (без да се задълбочавам), а като прост потребител предпочитам графичната среда пред командния ред.
Намират се, даже по-отрано от ATI.
http://www.nvidia.com/object/unix.html

И двете фирмени решения са затворен код и са много зависими от версията на ядрото, по-точно от броя patches. Като за начало пробвай Ububtu. Боза е, ама става за кликльовци. Има голям шанс да проработи out of the box и с двете.
[/url]
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

А нещо за АTI и nvidia клонингите? Заслужават ли внимание за по непретенциозни потребители?
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Според мен няма голяма разлика между nVidia и АТІ. Ту едните са малко по-напред, ту другите, постоянно се догонват, но засега никой не е успял да изпревари другия (макар че заедно успяха здраво да изпреварят всички останали). Напоследък игрите имат много повече изисквания към видео картата от графичните и CAD приложенията, така че, ако е само за моделно-графични приложения, едва ли ти трябва да купуваш най-доброто и най-последното. Аз бих ти препоръчал 6600 или 6800 сериите на nVidia, или Х800 серията на АТІ, които преди 1 година бяха каймака на видео картите, но в момента вече са на съвсем човешки цени. И каквото и да правиш, стой надалеко от 7900-та серия на nVidia, защото имат някакъв сериозен проблеми и в момента доста потребители и производители на видео карти си скубят косите.
Obey gravity ... It's the law!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Офф топик:
Тая тема да не я пусна да клъвнат комп. спецове и да отсеем квалифицираната работна ръка :)

Между другото, ако намериш тук отговор на този въпрос, ще постна линк към темата в повечето големи хардуерни форуми в нет-а, та да знаят хората как да се ориентират
:lol: :lol: :lol:
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

alkaponbg написа: Между другото, ако намериш тук отговор на този въпрос, ще постна линк към темата в повечето големи хардуерни форуми в нет-а, та да знаят хората как да се ориентират
:lol: :lol: :lol:
:D :D :thumbsup:
Заключено