Моля помогнете!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
ndimitrov73
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 1:31 pm
Местоположение: Монреал

Моля помогнете!!!

Мнение от ndimitrov73 »

Търся да си купя нов хард диск и монитор. Дайте съвет за магазини в Монтреал за компютърни компоненти на сносни цени.
Благодаря предварително.
"Всички знаят, че нещо е невъзможно, един не знае и го прави"
A. Айнщайн
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Mojehs da zvunesh na tozi chovek,sigurna sum che shte ima kakvo da ti predloji 514 562 59 06 Andrei
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

petia4444 написа:Mojehs da zvunesh na tozi chovek,sigurna sum che shte ima kakvo da ti predloji 514 562 59 06 Andrei
ima li garancii tam ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Neznam,nemoga da govoria ot negovo ime,no toi moje da vi nasochi kum podxodiasht magazin,prosto mu se obadete i go popitaite! :D
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Можете и на този тел. да се обадите, това е магазин и работят двама българи, търсете Краси Кръстев -450/967-7977; моб. тел. 514/585-7473
Аватар
ndimitrov73
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 1:31 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от ndimitrov73 »

Mnogo Vi blagodaria na vsi4ki, koito mi otgovorihte. :beer: :beer: :beer:
"Всички знаят, че нещо е невъзможно, един не знае и го прави"
A. Айнщайн
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Аз пък се надявам да ти помогнат в магазина / ако решиш да се обадиш де/. Успех.
Marginal39

Toq 4ovek razbira

Мнение от Marginal39 »

Drasti.

Az pusnah taq obqva : http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=20660

Ta 4oveka koito mi opravi DVD-to razbira i ot komputri.
Ta ako iska6 mu se obadi toi e pe4en.

Ciao & uspeh. :beer:
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

HDD

Мнение от valBG »

zdr

e mojebi az shte si prodavam HDD 4akam ot Seagate da mi zamenyat izgoreliya.... i prashat nov

ta moyata istoria Seagate davat 5 years waranty... ta az zatova si gi vzimam ama sa BOKLUK

2 HDD mi izgoryaxa tyk i 2 koito vzex v BG za moya brat i edin priyatel i vsi4ko tova za poslednite 14 meseca

sega imam tyk 3 ....

ta ako drygi imat opit s BRAND neka spodelyat tyaxniyat opit

valBG
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Аз си взех Макстор. Това чудо като чете и се чува в съседите :shock: Имамам си от нашенско едно малко WD на 7-8 години, ни звук, ни нищо. Макстора е като вентилатор с крива перка. Като заскърца и очаквам да се разлетят шрапнели. И това е втори такъв. Първия го смених още като го чух, за вторият ме домързя, оставих го времено и... до сега с него.

п.п. от Бюро е гро съм го вземал, без промоция. Оригиналния на компа, пак Макстор, той пък повреди буут секторите. Абе ... Макстор :evil: .

п.п.2 Днес пък ми се случи записващо ДВД устрйство да не разпознае Сони CD-R. :nenam: Конфигурацията е фирмена, на Accer, а на CD-та им няма нищо, на друг компютър същите си минаха идеално.
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

На мен ми изгоря скоро един ХДД Хитачи. Голям боклук! 3месеца след като го купих! И копелетата не ми го смениха. Така че хитачи съкс.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

В момента най-масово продаваните твърди дискове на северноамериканския пазар са Maxtor, Seagate и Western Digital. Samsung също се опитват да се набутат, но върху тях нямам наблюдения.
Навремето в работата използувахме HDD-та в промишлени количества. От Maxtor 30% се скапваха до месец-два и накрая спряхме да ги ползуваме. Оттогава съм се зарекъл, че Maxtor няма да погледна докато съм жив :D! Seagate бяха доста стабилни, да сме върнали 2-3. Western Digital са единствените от които не бяхме върнали нито един! Това беше преди повече от 5-6 години де, сега нещата може и да са се попроменили :nenam:... В момента ползувам два диска на Seagate и два на Western Digital, засега нямам оплаквания.

При мониторите, избора е по-голям. Сред LCD-тата съм привърженик на Viewsonic i Samsung, а сред кинескопните на Sony и Phillips, но в крайна сметка всичко зависи от това какъв ти е бюджета. Независимо каква марка ще избереш (стига да не е съвсем куча марка), качеството е пропорционално на цената.

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

Da spodelq i az nabljudeniqta i prejivqvaniqta si:

Az syshto slagam golqm NEVER znak na Maxtor - izgorq mi sled nqkolko meseca rabota i to vynshen hard t.e. koito se polzva ot vreme na vreme.

Imam dobri otzivi ot Seagate - dosta byrzi diskove i dosta po-nadejdni.

WD nikoga ne sym polzval, zatova nqmam otzivi.

Imam notebook s HDD Hitachi - veche e pochti na 1g. - nikakvi problemi (da chukna dyrvo).

Otnosno necheteneto na CD ot DVD-RW ustroistvo: v DVD-RW drive ima 2 lazera - ediniq e s dyljina chetqshta CD, drugiq - DVD.

Ta ako se precaka CD lazera(raboti, no ne moje da fokusira tolkova dobre lazerniq lych), DVD drive-a si raboti, no ne chete CD, no raboti s DVD.
Edinstveno originalnite CD, zapisani na matrichna zapisvachka(t.e. s po-dylbok zapis) mogat da bydat procheteni ot defektiraliq CD lazer.
Заключено