Chequing account

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bgmontreal написа:
VanBC написа:
bgmontreal написа: ... но сега плййййййз
използването на поименна карта от друг е АБСОЛЮТНО, ама АБСОЛЮТНО, ама СТРОГО (извинявам се, че повтарям, но ние БГрите сме свикнали с 3 вида забранено - само забранено, строго забранено и абсолютно такова, та ги изреждам) против правилата......
Изрично поясних, че картите които ползувам са безименни и не разбирам защо продължаваш да говориш за поименни карти :roll:?!?

ами ти ме попита за ИНГ (виж си постинга), а техните карти са поименни

ИНГто е най-разпостранения начин, защото е без пари.
тук се мъчим да спестим някой лев, а ти говориш за отделна сметка дето ти носи 3-4 долара МЕСЕЧНО, а ВИЗА ги свежда до 1% - т.е. 2лв. в случая с малките сметки.

Продължавам да пиша само поради причината, че много хора могат да се ухапят само защото са решили да вярват на човек (ти, хилбой, пумпи или аз), а нямат реална представа за правилата.


та:

ДЕБИТ КАРТА ОТ БАНКА
- не трябва да е от основната ви сметка
- трябва да е безименна
- теглене само от автомат, може и от гише, но зависи от служителя/ката
- трябва в повечето случаи да плащате месечна такса + 3лв за теглене
- теглите САМО в лв
- може автомата да я глътне поради време или неверен пин

ДЕБИТ КАРТА ОТ ИНГ
- ако не е поименна (тя винаги Е, имам предвид на името на човека в БГ), нарушавате правилата
- ако не е поименна може да теглите само от автомат
- за да е на името на човека в БГ, така или иначе той ще има линкната сметка в Канада и ще плаща такса на линкнатата сметка

SWIFT
- скъп
- за голями суми, за да се избегне лимита на дебит картите
- няма опасност от загубване по трасето

WESTERN UNION
- малко по-високи такси
- много места за теглене и изпращане на парите
- много съмнителни места за теглене на парите
- удобства като емайл трансфер до агента (т.е. няма да ходите до банка)

МONEY GRAM
- не знам

CREDIT CARD
- za men naj-dobroto
- няма нужда от пин
- няма месечни такси
- поименна карта
- за да спестите лихвите си внесете пари по картата преди да се теглят (1% комисионна си остава)
Браво,ей това е дума.Сега предлагам на модераторите да заключат темата,всичко е ясно,систематизирано,кратко написано. Професионалиста си личи :D Всички могат само да ти благодарят за информацията и мисля,че с това темата се изчерпи.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Към Хълбой:
Наистина започвам да се чудя какво ти е образованието?!
Защото се правиш, че разбираш повече от CRA. За твое сведение, разходите (по точно, ако трябва да бъдем буквояди % от тях) по колата, свързани с пица деливери са данъчно приспадаеми от сумата, която си получил като типс.
Налице са абсолютно всички условия и мога да ти кажа, че доста хора подават такива декларации и те биват признати от CRA.
Прочети внимателно линка, който съм ти дал (или се обади в CRA и питай, ако не можеш да се справиш с толкова сложен материал):
1. Пицарията е на едно място. Доставката се извършва на съвсем друго, т.е. далеч от мястото на бизнеса.
2. Контракта е форма Т2200 и се издава от работодателя ти при поискване. Досега не съм чул на някой да са му го отказали (стига да работи официално), защото не коства нищо на работодателя.
3. Всъщност не си прав. Понякога ти покриват част от разходите.
По отношението на това за кого всъщност трябва да са парите е казано ясно, че тези разходи се признават само и само тогава, когато срещу тях има доходи - типс, комисионна и т.н., и тези доходи са за тебе, а не за работодателя, както казваш ти.
Хайде със здраве.
Повечето студенти работят вечер защото през деня са на училище.
Поради вечерните часове обикновенно работят в ресторанти, дискотеки, кафета, карат пиззи.
Сефовете знаят че получават баксиси за това заплатите сап о 6- 7 долара на час , а се работи вечер

Когато карас Пиза го правис с твоя кола с твои бензин, с твоя застраховка. Коли не дават на софйорите.
В същото време си платен 7 долара на час. Като махнес парите за бенизн, застраховка, амортизация. Става сигурно 1 долар на час,
Това морално ли е? Правилно ли е?
Баксиса представлява твоята заплата реално.
Повярвай ми че повече от 10 $ на час не правис. Работис най много 5 часа и то вечерно време

Във всеки друг бизнес имас право да амортизирас колата ако е твоя, да извадис разходи за бензин и застраховка.
Аз не виждам нищо незаконно при тези условя да получавас баксис.
Ти знаес ли по добър вариант за софйорите?
А това го оставям без коментар! :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Aries

Pak ne kaza kavko tochno rabotis. Kolko oste pati trjbva da pitame? Izpravi se kato maz i kazi
*You were normally required to work away from your employer's place of business or in different places
Ako gornia tekst go prevezdas taka, razbrahme che osven ot danatsi I schetovodstvo ne razbiras i angliiski.
. Пицарията е на едно място. Доставката се извършва на съвсем друго, т.е. далеч от мястото на бизнеса.
Boze gospodi. S kakvi hora sporja.

Momche ti prekarvas tam v pitsata 60 – 70 % ot vremeto. Vatre sasto se bachka, mesis testo, rezes domati, luk. Izlizas samo kato ti doide reda zasoto ima i drugi sofjori.
Karas kato lud za da ne izpusnes sroka ot 30 min. Posle barzo se vrastas za da ne te izprevari izljazlia sled teb sofjor. Ako iskas da napravis poveche dostavki i da poluchis po goljam baksis.
Smejat ti s drugite sofjori ako te izprevari izljazlia sled teb. A i ne pravis pari taka.

Kolko daleche?, pitsata ima raion ne po goljam ot 5 km radius. Kak inache se pravi, peche pizza, opakova I zanasja za 30 min.

Postinga na angliiski ima v predvid da te njama s dni ot biznes mjastoto na employera.

Primer: Employera da e vav Vankuvar a ti da si za dalgo vreme v Toronto.


Tochka dve. Pochni rabota kato pizza delivery i ni pusni edna takava forma tuk vav foruma da ja vidim.
Kato student rabotis po njakolko chasa na den. Koi ste ti dava formi za 3 – 4 chasa. Ako si tam za 12 chasa moze I da imas takav kismet. Pak povtarjam 99 % ne davat nikakvi formi. Iskas li mnogo, znaes li mnogo ti pokazvat vratata momentalno.

Tochka 3.
Всъщност не си прав. Понякога ти покриват част от разходите.
Koga e tova ponjakoga. Na Nova godina, na rozdenia ti den ili rozdenja den na sefa zastoto togava mu e kef.

Momche sabudi se.
Poznavam chovek koito katastrofira s kolata si kojato bese palna s pitsi.A toi e s uniforma na pitsata. Poneze barzal toi e vinoven.
Politsjata dosla za 3 min. V reporta napisali che e stanalo dokato karal pizi.
Dori zastrahovatelnata kompanja ne iska da plati zastoto ne e kazal che ste raboti kato raznasja pizi Togava premjata za zastrahovka stese da e po skapa.
Choveka zagubi 6000 $. Ot kolata nisto ne stava.

Kak se prispadat 6000 $ ot baksisi. Tova moze da stane na 3 –tia den ot koito si pochnal rabota.
Ako mozese da se prispadat stese da si gi varne tezi pari momcheto.

Sefa mu kaza mnogo si mi simpatichen no bez kola ne moga da te ostavja da rabotis.


Pozdravi

Hullboy
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Banki

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Aries

Pak ne kaza kavko tochno rabotis. Kolko oste pati trjbva da pitame? Izpravi se kato maz i kazi
*You were normally required to work away from your employer's place of business or in different places
Ako gornia tekst go prevezdas taka, razbrahme che osven ot danatsi I schetovodstvo ne razbiras i angliiski.
. Пицарията е на едно място. Доставката се извършва на съвсем друго, т.е. далеч от мястото на бизнеса.
Boze gospodi. S kakvi hora sporja.
4 chasa. Ako si tam za 12 chasa moze I da imas takav kismet. Pak povtarjam 99 % ne davat nikakvi formi. Iskas li mnogo, znaes li mnogo ti pokazvat vratata momentalno.

Tochka 3.
Всъщност не си прав. Понякога ти покриват част от разходите.
Koga e tova ponjakoga. Na Nova godina, na rozdenia ti den ili rozdenja den na sefa zastoto togava mu e kef.

Momche sabudi se.
Poznavam chovek koito katastrofira s kolata si kojato bese palna s pitsi.A toi e s uniforma na pitsata. Poneze barzal toi e vinoven.
Politsjata dosla za 3 min. V reporta napisali che e stanalo dokato karal pizi.
Dori zastrahovatelnata kompanja ne iska da plati zastoto ne e kazal che ste raboti kato raznasja pizi Togava premjata za zastrahovka stese da e po skapa.
Choveka zagubi 6000 $. Ot kolata nisto ne stava.

Kak se prispadat 6000 $ ot baksisi. Tova moze da stane na 3 –tia den ot koito si pochnal rabota.
Ako mozese da se prispadat stese da si gi varne tezi pari momcheto.

Sefa mu kaza mnogo si mi simpatichen no bez kola ne moga da te ostavja da rabotis.


Pozdravi

Hullboy
Едно си баба знае, едно си бае. Точно в момента работя като пица деливери и ми е ясно колко точно прекарваш в пицарията и колко извън нея. Това за пълната с пици кола (колко 15 или 20 парчета) изби рибата. Ама явно и като пица деливери си си вършил работата както като новоизлюпен финансист, щом си вадил едва 10 на час.
Това, за което говориш
Postinga na angliiski ima v predvid da te njama s dni ot biznes mjastoto na employera.
се отнася за Travelling expenses

Явно не аз съм този, който е зле с разбирането. И то не само на английския език.

Employees who sell goods or negotiate contracts for an employer can deduct some of the amounts they paid to earn commission income.

However, except for interest and capital cost allowance (CCA) on your vehicle, the total of the expenses you can deduct cannot be more than the commissions or similar amounts you received in the year.
Как ще го обясниш това? Или може би трябва пицарията да е в Аляска, а ти да доставяш пицата в Монтреал, за да ти признаят разходите.
А разходите, които се признават са доста:
The types of expenses you can deduct include:

* fuel and oil;
* maintenance and repairs;
* insurance;
* licence and registration fees;
* capital cost allowance (see Chapter 8);
* eligible interest you paid on a loan used to buy the motor vehicle; and
* eligible leasing costs.

Кой ти е крив, че си се хванал на черно да бачкаш в пицарията и си бил заплашен от моментално посочване на вратата (може би защото не си бил достатъчно ценен).
Тук говориш за ЛЕГАЛНИТЕ положения, а те са, че имаш право да декларираш комисионните (бакшиша), които получаваш докато разнасяш пица и да си приспаднеш от тях необходимо присъщите разходи. Единствено трябва да поддържаш запис колко километра си изминал за работа и колко за лични нужди. След това взимаш процентното съотношение от тази сума.
Видяхме те колко разбираш от данъци и счетоводство, така че престани да се излагаш.
Що се отнася до времето прекарано във и извън пицарията - при мен лично е 10/90 вътре и извън.
Досега не съм видял някой да се смее на някого затова че си е изпуснал реда. Няма два еднакви курса. Можеш да вземеш една пица и да я носиш на 5-7 км от пицарията, може да са ти дали 3 различни адреса в една посока. За какъв ред говорим?
Ето какво представлява Т2200. Просто и ясно:
http://www.cra-arc.gc.ca/E/pbg/tf/t2200/t2200-05e.pdf
Работодателя я попълва и подписва и това е.
Както виждаш никъде не се споменава колко далеч. Може да е на 5 км. На 50 км или на 5000.
В случая с пицата единичната доставка е до 5 км, но за една вечер можеш да навъртиш и 100.
Не се признават разходите ти от твоето място на живеене до местоработата ти (в случая пицарията) и обратно. Изпращането ти по задачи на каквато и да е дистанция, стига изрично да се изисква да бъдеш с кола и то твоя, автоматично те квалифицира за отстъпка.
Нещо повече. Познаваш хора, които работят на строежи и понеже това също е място, различно от офиса на работодателя (и обикновено се пътува 20-40 км до там и обратно) се квалифицират за отстъпка даже при положение, че не получават комисионна. Отстъпката се декларира в края на годината в данъчната декларация.
Ама нали ти знаеш най-добре, недей да го правиш.
По въпроса с това, че понякога работодателя може да ти плаща разходите - ами именно ПОНЯКОГА. Както се договориш. Знам хора на които редовно им дават 200-300 долара месечно за поддръжка на собствения автомобил. И това не е заплата, а именно пари с тази цел.

Хайде, вземи си подготви по добре следващия път домашното и тогава се изказвай неподготвен.
Със здраве,
Ариес
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

А, да, едно допълнение, какво значение има какво работя в момента? Дава ли ти това някаква информация за това какво знам и какво мога? Ще ти се промени ли мнението ти, ако кажа, че има два или три завършени университета, или пък докторат?
Защо просто не можеш да приемеш истината, когато я видиш написана, а тя е, че е много лесно да говориш за Морал и Етика, когато отсъждаш не твоите действия, а много по-трудно сам да постъпваш така.
Моите приходи са декларирани. До стотинка. Някои ще кажат, че това е тъпо, но аз именно от това избягах от БГ. Защото там или лъжеш като циганин или бизнеса ти загива. Тук имам възможност да декларирам честно всички доходи и пак да ми останат пари за водене на нормален живот.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Aries

Za tova li tolkova krihme profesjata?

Spiram da sporja s G-n Piza delivary s 3 universiteta.
Az sam go pravil kato student ti kato full time job.
Daze i ti haresva.
Zastoto ti ostavalo pari za ziveene kato bjal chovek.
Mai do tam ti e potentsiala.
Prosto si mi pod nivoto

Napisal si 1 stranitsa no izpuskas edna kluchova duma i tja e nai vaznatata

Eto ja tuk


Employees who sell..........
Za da si employee trjabva da imas dogovor, contract.
Pak povtarjam che 99 % ot pitiste ne predlagat takav. Ako si se klel vav vechna vjarnost v pitsata i si skluchil contract za 99 godini da rabotis tam po 12 chasa na den. Moze i da sa te vzeli kato employee.

No za studenti po 3 - 4 chasa na den, koito ste izbjagat sled kato zavarsat ne se predlagat takiva.

Eto tuk e razlikata v tazi duma. I vsichki posledstvja ot neja.

Zelaja ti mnogo porachki po na blizo do pitsata za da ne si habis benzina. Sasto taka goljami baksisi.
Kato se izmaknes ot tam i pochnes vav finasovata sfera mi pisi ste razgovarjame pak.
Ste te pomolja povehce da ne mi pises zastoto njama da ti otgovorja.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

пичове да давате акъл за данъци, а да работите съвсем различни неща е ... абе не го правете (и за теб се отнася хълбой, нищо, че понякога си прав, важното е винаги да си прав, ако даваш акъл).

За всеки човек е различно!

Тук легалните пици (Домино понякога) дава Т4А и пише сумата в клетка 28. Средно статистичния човек си я слага в ред 104 и си плаща данъци. Аз я слагам като бизнес доход и приспадам присъщите разходи.
До тук обаче свършва общото.

Едни искат да имат по-високи доходи (например съпруг на завършваща студентка, на който се взима дохода от предната година и няма да повлияе на ступендията, а иска да има доход), друг не иска и да чуе за доход, а друг си кара на черно щото е на социал.
Тая година бая хора намазаха след като им разясних прим дю траваи и разбраха, че ще намажат.

Изобщо генерални изводи и данъци са несъвместими неща!!!!!!!
Затова и не давам вече акъл

ПП не ви трябва да имате Т2200, ако не сте на пейрол, а пица деливери на пейрол НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.
Кой работодател ще ти плаща данъци за деливери, като има хиляди дето ще работят без пейрол
Т2200 се дава на хора които са на пейрол, за да си приспаднат трудовите разходи, защото иначе НЯМА.
Пица деливери в 99.9% е бизнес приход и необходимо присъщите разходи се изписват по друг начин
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Тре куул тема е станала. :lol:
Да дам и мойте два цента:
Още един начин за пращане на пари до българия е използване на услугата Приятел-пътува-до-българия. Много готина и удобна услуга - нема разкарване до офиси, нема пращане на емайли....
Съпроводена е с пиене на бира или пиене на нещо друго, но какво да се прави -мъка не мъка требе да се пие.
Условията за ползване на услугата са следните: Забранена е за ползване от дреби душици, защото вероятността и приятелите на дребните душици да се окажат такива е много голяма и като резултат бремето на чуждите пари в джоба им да се окаже причина за прекратяване на приятелството. Услугата да се ползва само от морални и етични люде. :lol:

Втори начин за пращане на пари до бг:
С канадска кредитна карта се захранва българска дебитна сметка през epay.bg. Родата в бг с българска дебитна карта тегли парите.
Това последното съм го проучвал теоретично само. Ако някой има практически опит ще ми е интересно да чуя.
:beer:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bgmontreal написа:пичове да давате акъл за данъци, а да работите съвсем различни неща е ... абе не го правете (и за теб се отнася хълбой, нищо, че понякога си прав, важното е винаги да си прав, ако даваш акъл).

За всеки човек е различно!

Тук легалните пици (Домино понякога) дава Т4А и пише сумата в клетка 28. Средно статистичния човек си я слага в ред 104 и си плаща данъци. Аз я слагам като бизнес доход и приспадам присъщите разходи.
До тук обаче свършва общото.

Едни искат да имат по-високи доходи (например съпруг на завършваща студентка, на който се взима дохода от предната година и няма да повлияе на ступендията, а иска да има доход), друг не иска и да чуе за доход, а друг си кара на черно щото е на социал.
Тая година бая хора намазаха след като им разясних прим дю траваи и разбраха, че ще намажат.

Изобщо генерални изводи и данъци са несъвместими неща!!!!!!!
Затова и не давам вече акъл

ПП не ви трябва да имате Т2200, ако не сте на пейрол, а пица деливери на пейрол НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.
Кой работодател ще ти плаща данъци за деливери, като има хиляди дето ще работят без пейрол
Т2200 се дава на хора които са на пейрол, за да си приспаднат трудовите разходи, защото иначе НЯМА.
Пица деливери в 99.9% е бизнес приход и необходимо присъщите разходи се изписват по друг начин
Ами значи аз съм в този 0.01% от хората, които си получават чекове от пица деливери.
Явно моя работодател е луд! Или просто ВС не е Квебек.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Banki

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Aries

Za tova li tolkova krihme profesjata?

Spiram da sporja s G-n Piza delivary s 3 universiteta.
Az sam go pravil kato student ti kato full time job.
Daze i ti haresva.
Zastoto ti ostavalo pari za ziveene kato bjal chovek.
Mai do tam ti e potentsiala.
Prosto si mi pod nivoto
Много си прав, господин дребна душичка.
Няма смисъл да спориш с мен защото си ми доста под нивото. Даже и в областта, в която се пишеш професионалист.
Спомням си как кръчмарската смяташе проценти и още ми настръхва косата, че има "специалисти" като теб.
Ти си разнасял пици, докато си учил. Аз го правя, докато приравнявам. Не виждам къде е разликата и защо да трябва да се срамувам от това, че си вадя честно хляба.
Работя почти фул-тиме (събират ми се около 35 часа седмично), защото съм работоспособен. Защото имам достатъчно енергия, когато стана сутрин да седна и да уча. А не да се оправдавам как таковата, канадата ми била крива...
Napisal si 1 stranitsa no izpuskas edna kluchova duma i tja e nai vaznatata

Eto ja tuk
Employees who sell..........
Za da si employee trjabva da imas dogovor, contract.
Pak povtarjam che 99 % ot pitiste ne predlagat takav. Ako si se klel vav vechna vjarnost v pitsata i si skluchil contract za 99 godini da rabotis tam po 12 chasa na den. Moze i da sa te vzeli kato employee.

No za studenti po 3 - 4 chasa na den, koito ste izbjagat sled kato zavarsat ne se predlagat takiva.

Eto tuk e razlikata v tazi duma. I vsichki posledstvja ot neja.
Това, че теб не са те харесвали, защото не си си вършил качествено работата, не означава, че с всички е така.
Отново го раздаваш дървен професор тип "разбирам от всичко", но нека да ти кажа, че тук в канада писмения договор не е често срещано явление, но не е необходим, за да си employee и да получаваш чек вместо пари под масата.
Пак повтарям, може в Квебек да е различно. Говоря за ВС.
Zelaja ti mnogo porachki po na blizo do pitsata za da ne si habis benzina. Sasto taka goljami baksisi.
Kato se izmaknes ot tam i pochnes vav finasovata sfera mi pisi ste razgovarjame pak.
Ste te pomolja povehce da ne mi pises zastoto njama da ti otgovorja.
На всички вече стана ясно, че освен некомпетентен си още също така и злобен, заядлив и високомерен *********.
Желая ти много клиенти с милионни трансфери. Ние бедните ще духаме супата и ще завиждаме на такива "разбирачи" като теб.
Айде със здраве и гледай да не се секнеш от много бачкане.

P.S. Пази боже, сляпо да прогледне....
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Aries написа:
bgmontreal написа:пичове да давате акъл за данъци, а да работите съвсем различни неща е ... абе не го правете (и за теб се отнася хълбой, нищо, че понякога си прав, важното е винаги да си прав, ако даваш акъл).

За всеки човек е различно!

Тук легалните пици (Домино понякога) дава Т4А и пише сумата в клетка 28. Средно статистичния човек си я слага в ред 104 и си плаща данъци. Аз я слагам като бизнес доход и приспадам присъщите разходи.
До тук обаче свършва общото.

Едни искат да имат по-високи доходи (например съпруг на завършваща студентка, на който се взима дохода от предната година и няма да повлияе на ступендията, а иска да има доход), друг не иска и да чуе за доход, а друг си кара на черно щото е на социал.
Тая година бая хора намазаха след като им разясних прим дю траваи и разбраха, че ще намажат.

Изобщо генерални изводи и данъци са несъвместими неща!!!!!!!
Затова и не давам вече акъл

ПП не ви трябва да имате Т2200, ако не сте на пейрол, а пица деливери на пейрол НЕ СЪМ ВИЖДАЛ.
Кой работодател ще ти плаща данъци за деливери, като има хиляди дето ще работят без пейрол
Т2200 се дава на хора които са на пейрол, за да си приспаднат трудовите разходи, защото иначе НЯМА.
Пица деливери в 99.9% е бизнес приход и необходимо присъщите разходи се изписват по друг начин
Ами значи аз съм в този 0.01% от хората, които си получават чекове от пица деливери.
Явно моя работодател е луд! Или просто ВС не е Квебек.
nадявам се да правиш разлика между получава чекове и получава ПЕЙРОЛ чекове!!!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Gesh написа:Втори начин за пращане на пари до бг:
С канадска кредитна карта се захранва българска дебитна сметка през epay.bg. Родата в бг с българска дебитна карта тегли парите.
Това последното съм го проучвал теоретично само. Ако някой има практически опит ще ми е интересно да чуя.
:beer:
доста труден механизъм.
трябва да имате електронен сертификат от стопанската камара, а и получаваш 2% комисионна отгоре.
Иначе епеи.бг са супер - ГОСПОД ДА ГИ ПОЖИВИ

Сега като отида в БГ ще напиша обстоен доклад как се прави

Това безспорно е НАЙ-НАЙ защото даже никъде може да не се ходи, а направо да плащате някои сметки на вашите роднини в БГ онлайн (проверено лично).

В епаи.бг ти взимат 0.40лв за превод на пари до всяка сметка в БГ - за справка емейл трансфера е 1.25КАД и не всички банки го подържат ДИРЕКТНО (т.е. още комисионни)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam G-n 0.01 % s 3 universiteta

Ako si v tozi 0.01 % mahai si razhodite po kolata i badi stastliv, no ne davai akal v 3 stranitsi na drugite 99.9 % koito ne sa na Payroll Cheque.
Ako ti vaobste si na payroll.
Tova che sa ti dali cheque ako ne sa plateni vsichki drugi zadalzitelni vnoski koito rabotodatelja trjbva da pravi ne znachi che si na payroll.

Prosto se saberi s takiva kato teb ot tozi 0.01 % i si spori s tjah.
Njama kakvo da ni zanimavas nas ot drugite bivshi 99.9 %.
Da ne govorja za foruma kadeto salabo gi interesuva horata za problemite na tezi 0.01% ot sofjorite na pitza.

A i temata bese za savsem drugo


Ako si zavarsil finansi napravo se chudja kak sa te pusnali s tozi slab finanosov ezik koito imas.

Izkazvanjata ti sa primer kakvo da ne kazvat na izpit studentite ako ne iskat na profesora da mu padnat ochilata i da ne badat skasani.


Hullboy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Banki

Мнение от pumpy »

hullboy написа:
Izkazvanjata ti sa primer kakvo da ne kazvat na izpit studentite ako ne iskat na profesora da mu padnat ochilata i da ne badat skasani.


Hullboy
аз защо имам чувството, че тук устни изпити няма и изобщо нищо не се казва, а се пише и не проверява професор, а машина..............
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bgmontreal написа:Надявам се да правиш разлика между получава чекове и получава ПЕЙРОЛ чекове!!!
Естествено, че правя тази разлика. Добре, нека го кажа по друг начин - работя напълно официално в пицарията за което получавам съответната заплата на час.
Декларирането на типса е оставено на моята добра воля, но аз нали съм си прост го правя. :oops:
За някои хора целта да дойдат в Канада е да ударят келепира, за мен беше да мога да живея честно без да затъвам в лъжи! :roll:
Заключено