Тотално се обърках,ако на някой му се занимава-да помага!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Тотално се обърках,ако на някой му се занимава-да помага!

Мнение от Jean »

Имам един малък (май, че е голям) проблем и всичките ми мечти и труд за мечтаната Канада си мисля, че загасват. Проблема ми е, че при on-line теста ме допуска и дава информация за това, че мога да си подготвя и изпратя документи, докато в самооценката от следният адрес http://www.canlii.org/qc/laws/regu/i-0. ... whole.html или бъркам нещо или по-добре да спра с цялата подготовка. Молбата ми е ако на някой не му представлява проблем нека ме оцени и каже мога ли да продължа напред или няма смисъл да изпращам вече подготвените от мен документи и заявленията до Виена "Demande de certificat de sélection".
Малко инфо за мен и жена ми:

Семейни повече от 3 години, с 1 дете на 2,5 г.
Аз водещ - висше Магистър по Аграрна икономика(5г.) - на 31 г. съм
стаж, но не по специалноста а като менажер и счетоводил 6 г.
език Английски - 9-10 по дванадесетобална система
Френски за сега 5-6 по дванадесетобална система
Жена ми 29 г. рехабилитатор Бакалавър 3 г. срок на обучение
повече от 5 г. стаж по специалността си и минимални езикови познания и по двата езика. Нямаме познати или близки в Канада. Достатъчна парична сума
и така Разчитам на Вас да разбера истинета на този етап ! Благодаря Ви предварително
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

Нещо сигурно не си сметнал както трябва.Аз ти ги изкарах около 60, а това е напълно достатъчно.А пък и без да ти ги смята човек направо си звучиш като идеалния кандидат.Аре don,t worry 8)
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Човече дано си прав - току що свали от мен всички мрачни мисли и вече съм във облаците. Ако беше по-наблизо със сигурност тази вечер щеше да има здрава почерпка, но ако успея в мечтата си за Канада - Вярвай ми ще намажеш и ти! Успех желая на Всички! :lol:
aseto

Мнение от aseto »

АЗ дотук ги изкарвам над 63, тоест достатъчно, ама сам в движение и малко разконцентриран. Ще се опитам да ги сметна пак довечера и ще ти ги пратя на лс. Можеш и сам да изчисляваш тук:http://www.canlii.org/qc/legis/regl/i-0 ... /tout.html
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

грешката е при твойта математика. явно не смяташ раздел ЕМР по който получаваш още 8 точки. този раздел е вторично оценяване за способност за адаптация на трудовия пазар. със сигурност сте вътре. приготвяй документите и ги пращай.
предупреждение:
трудовият стаж не включва военната служба, много груба грешка допускана от някои. ако имаш 5 или повече години получаваш 10 т.
жена ти има специалност която е от по-особена и трябва да погледнеш за нея в сайта заради допълнителния формуляр, който се праща. изтегляш гои и го попълваш. виж сайта за професиите.
френският ти от 6/6 отговаря ли на това ниво. трябва да знаеш около 1500 думи минимум или да си изкарал около 200 часа за да го покриеш и то задължително с разиграване на въпросите за интервюто с преподавател. не може да отидеш на сухо пробване.
жена ти да се хване да си подобри френския. за нея английския като придружаващ не се взема под внимание.
това е.
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

Това със точките е малко стряскащо, защото и ние като ги смятахме понякога ги изкарвахме повече, понакога по-малко, но ето че минахме.

Подаваите смело документи и учете езика.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

И аз набързо ти ги изкарах 62 точки при минимум 58.Вече за интервюто ще ви искат 68.Учете френския за да сте сигурни ,без френски вече не става.И добре дошъл в форума :D
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Човече, според мен имаш повече от добри шансове за успех. Аз след това, което видях само мога да ти пожелая УСПЕХ !

VOULOIR C'EST POUVOIR !

само , разбира се, учете френски
OTBOPKO
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:08 am
Местоположение: Shoumen
Обратна връзка:

Malyk syvet

Мнение от OTBOPKO »

Shte si pozvolq da dam malyk syvet - Jean,ot mneniqta ti vijdam 4e ne mnogo trudno se ot4aivash,no hubavoto e 4e sled tova byrzo se obnadejdavash kogato nqkoi te podkrepi.Bez da se pravq na golqm expert
ili analizator shte kaja nakratko slednoto - ot moq opit (a i na drugi hora s koito se zapoznah,kyde li4no,kyde po Internet) smeq da tvyrdq 4e shte trqbva da porabotish malko pove4e nad uporitostta si - tova spored men e osnovno ka4estvo koeto e nujno osven vsi4ki kvalifikacii, ako iskash da zaminesh za Canada.Az 3-4 meseca se blyskah da namerq na4ina godenicata mi da me iztegli tam,zashtoto tq zamina sama i nqmashe kak da se ojenim zaradi vizata i bla-bla.Sega imame ly4 svetlina v tunela, no e strahotna bumashtina - iskat se zdravi nervi,absolutna reshimost i tvyrdost.I ne trqbva da pozvolqvash nishto da te otkaje - ako ezikyt ne stiga,podobrqvash go,ako stajyt ne stiga,rabotish oshte i pak podavash, ako parite ne stigat teglish nazaem da izkarash referencia i taka... Jelaq ti vsi4ko da mine dobre i da zaminesh po jivo po zdravo.Kysmet!
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Хе-хе що народ ти е сметнал точките след като каза на първия че ще намаже :lol:
От това, което си казал, жена ти има много по-големи шансове за добра реализация тук в масажо-чекръкчииския бизнес, който е и добре платен, пък и с тукашния климат има много клиенти.
За да успеете учете здраво език/ци защото те имат много голямо влияние върху субективния фактор на интервюто.
Успех!
Заключено