Въпрос за трудовия стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Въпрос за трудовия стаж

Мнение от arci »

Здравеите . Работя 6год. в една фирма,но без осигуровки,работодателя отказа да ми издаде трудова книжка,но ми издаде УП-3 за 6год. работа.Здравните осигуровки съм ги платил.Въпросът ми е дали на интервюто(ако има изобщо; ще се признае УП-3 или ще искат трудова книжка.Надявам се някои да знае.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Не знам за УП3.
Можеш да опиташ с трудов договор и сертификат, издадени от работодателя. На информационната сесия в София бе съобщено, че трудовият договор би могъл да бъде признат за документ, с който можеш да докажеш трудов стаж. Заедно с трудовия договор обаче трябва да покажеш и актуално удостверение, че още си на работа там.
Моето лично мнение е, че е малко рисковано.
Защото на хартия и теория - имиграционните служители 'биха' могли да се съгласят с много неща, но на практика - това е много трудно.
Успех, каквото и да решиш.
ПС - Най-добрият съвет, който мога да ти дам е - пиши писмо до Виена и опиши случая си. Ще ти отговорят със сигурност. :)
DOLPH

Мнение от DOLPH »

За едната от работите си аз представих УП-3 и нямах проблем на интервюто. Така че не се притеснявай! Можду другото УП-3 е по-важен документ от трудовата книжка, поне според българското законодателство! :wink:
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Хубаво е когато получаваш подкрепа .Благодаря ви за отговорите ,ще пускам документите до ВИЕНА за втори път пък дано да е всичко наред. РС;Дали ще ми искат от НОИ удостоверение ,че са ми платени социалните осигуровки за този период
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Никои ли не знае по въпроса за социалните осигуровки.Пишете ако знаете.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

аз ще ходя до НОИ за социалните осигуровки, да покажат, че наистина съм работила по време на тр. стаж..така ме посъветваха..после превеждаш и пращаш..това знам аз
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

Здрасти!

Мнение от NIAnia »

Здрасти, аз знам друго - че трябва да пращаш само това, което са ти поискали.
Изпрати това, което имаш, те ще преценят дали им е достатъчно. Ако ти поискат справка тогава я вади.... ако това ти е точно притеснението.
Късмет!
nia
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Притеснението ми е ,че ако ме накарат да извадя удостоверение от НОИ ,няма да мога ,защото не са внасяни социалните осигуровки за този период.Ако някои има идея как да стане да сподели.
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

тогава не се занимавай с тези справки от НОИ

Мнение от NIAnia »

Когато не лъжеш нещата се подреждат, защото няма да се наложи да съчиняваш невероятни неща и да се оплиташ като патка в кълчища. Не се мъчи да копаеш натам, щом нещата не са изрядни в тази посока. Едно трябва да е ясно - че тях не ги интересува с колко си напълнил държавната хазна, а дали наистина имаш толкова трудов стаж по специалността, която си посочил. Затова си вземи документ от работодателя, че от еди коя си дата работиш в тази фирма, на еди каква си позиция, задълженията ти се състоят в еди какво си и накрая да пише, че и към настоящия момент ти продължаваш да работиш там. Прилагаш и заверено и преведено копие на трудовия договор. /Аз обаче се съмнявам, че имаш такъв, защото ако има сключен трудов договор работодателят е задължен да го регистрира в НОИ до третия ден от сключването му, нали?/ Какъвто договор имаш такъв пращаш.
Ако имаш пари, и ти се ще да направиш това, внеси си осигуровките сам, извади си справка от НОИ и после ако ти искат обяснение за ситуацията обясни, че си ги внасяш сам, защото работодателят ти не ще да го прави.
Дано да съм била полезна....
Поздрави!
nia
ina_mk
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 2:00 am
Местоположение: Varna

Мнение от ina_mk »

Може от страницата на НАП да си извадиш и сам справка за, но само за здравните само с ЕГН -то, но не знам дали ще ти го признаят.
predator3
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 11:44 am
Местоположение: bourgas

vapros zza trydovia staj

Мнение от predator3 »

bihte li mi kazali kakvo e tova - YP 3 dokument za trydovia staj li?
is better to burn out than to fadeaway
ina_mk
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Окт 09, 2005 2:00 am
Местоположение: Varna

Мнение от ina_mk »

Това е документ, в които пише данните на фирмата, твоето име, егн, дата на раждане, длъжност, на която си работил, от кога до кога и общо стажа. Издава се от фирмата, ако още работиш там пише стажа от кога си започнал до момента на издаването на UP 3 и пише, че още работиш. Едно време му викаха Образец 30.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

tr.staj

Мнение от renata12 »

arci написа:Никои ли не знае по въпроса за социалните осигуровки.Пишете ако знаете.
Niakoi znae li naistina neshto, praviat li spravka za plateni socialni osigurovki. Nie imame problem zashtoto prez poslednite godini kato sobstvenik na ET majat mi ne si e plashtal osigurovkite i sega ako otida v Noi za spravka shte trasnat jaki globi i niama da izdadat sashtata ako ne se platat zadaljenieta. Niakoi ako znae neshto ili ima hora v sashtoto polojenie pls. help
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

DOLPH написа:! Можду другото УП-3 е по-важен документ от трудовата книжка, поне според българското законодателство! :wink:
a tova УП-3 zaveriava li se v NOI
Заключено