получават ли имигрант инвалидите помощ да работят в канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

получават ли имигрант инвалидите помощ да работят в канада

Мнение от nikito »

здравейте, досега тази тема не е била разглеждана затова, понеже и мен ме касае я откривам.
изчетох доста материали от правителствените сайтове и разбирам, че канадското правителство има разработени програми за интегриране на инвалиди от различна степен на инвалидност: работа, преустройство на дома, пенсионни помощи, ако си работил.
на въпроса, има ли някой опит да е отишъл в квебек и правителството да му помага да си намери работа по лесно?

мерси
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Никито, по-големият проблем за един инвалид е да стигне до Квебек като имигрант, т. е. да мине успешно медицинските прегледи. Веднъж стигнал в Квебек със статут на имигрант, човек има право да използва същите правителствени или неправителствени програми, които и всеки друг канадец. А тук грижа за инвалида има, не се съмнявай в това. Дори инвалидите, заедно с етническите малцинства и някои други смятани за по-уязвими групи, имат предимство при наемането на работа в публичната администрация. Същото се отнася за големите компании, където си имат нещо като квоти за инвалиди. Аз например като работех в Уолмарт /голяма търговска верига/ имах за колеги едно джудже и една умствено изостанала жена, като и на двамата им бяха дали длъжности, които бяха съобразени със състоянието им. Хората се справяха идеално. Имай предвид че в този момент със сигурност е имало здрави и прави хора, които са кандидатствали там за работа и не са намирали. В това отношение шапка им свалям на тукашните.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

благодаря ти,
аз мисля че ще мина процедурата защото едната ми ръка е с частична парализа, в БГ се води ВТВОРА група инвалидност и на практика не ме спира да работя всичко освен физическа работа.
има ли вероятност докторите да ме резнат за тая работа?
:shock:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Не съм специалист в тази област, ама освен ако не си пианист или бижутер, не ми се струва логично да те връщат за това.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

кам nikito
не искам да те от4аивам просто разсаждения на глас:
Виж зелта на иммиграцията е иммигранта да носи пари на канада -наи обсто казано .
работат ан аиммиграционния е да оцени то4но това . в КАнада а и на всякаде по света не канят имигранти з ада им дават пари или да ползват привилегии- като става дума за даване на пари -тва е наи лесната работа.
в твоя слу4аи -иммиграционния требе да го излаже6 4е няма опасност да иска6 пари от даржавата- стот утре например може да мине6 в друга група инвалидност и те стат не стат сте трябва да ти пластат. така 4е има6 мноого трудна зада4а- грани4еста с невазможност бих казал.
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Не мисля, че ще имаш проблем за заминаването. Все пак ако искаш запитай някъде - било то във Вита, в МОМ или директно в Букурещ.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Заключено