ste zapocvam procedurata za vtori pat

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

ste zapocvam procedurata za vtori pat

Мнение от arci »

iskam za vtori pat da opitam.Parvia pat polucih otkaz bez da stigna do intervu.V pismoto ot VIENA JAN la rue me savetva da vdigna nivoto si na frenski[ biah posocil 4/4],ida opitam otnovo no sled niakolko godini.poslednoto pismo polucih na 12.03.2005.Mislite li ce triabva da izcakam oste vreme.ste sam blagodaren ako pishe niakoi po vaprosa
kalia
Мнения: 211
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 7:21 am
Местоположение: Montreal

Здрасти!

Мнение от kalia »

според мен трябва да опиташ, (не трябва толкова лесно да се отказваме).Започни да учиш френски език, ако можеш се запиши в по- високо ниво, има интензивни курсове.Надявам се да успееш :D :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ste zapocvam procedurata za vtori pat

Мнение от Linko »

arci написа:Mislite li ce triabva da izcakam oste vreme.ste sam blagodaren ako pishe niakoi po vaprosa
Трябва да промениш разбирането си за съдържанието на това понятие "чакане" по смисъла на процедурата. Работата не е в това да гледаш как часовника отброява отминаващото време, а да вземеш необходимите мерки за повишаване броя на точките си за достигане необходимия минимум за селектиране от Квебек.
Повишаването на общия брой точки става чрез повишаване нивото на владеене на двата официални езика в Канада и особено на френския (карат се съответните курсове или по някакъв друг начин), чрез трупането на трудов стаж ( за всеки 0,5 г. се дава по 1 т.), чрез повишаване на образованието си (признава се редовно обучение минимум от 1 г.) и т.н. Та за такова "чакане" са те върнали. Пък ти сам ще си направиш сметка как си "чакал" досега и готов ли си да подадеш нова молба или ще трябва да "почакаш" още за да увеличиш още малко броя на точките до достигане на необходимия минимум - 58 т. за сам кандидат.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Здравеи

Мнение от arci »

Благодаря за мненията.Имам 2-деца на 10 и 5 год.При пьрвата молба за селекция не ги бях включил.От Виена ми изпратиха писмо в което ми дадоха 60 дни срок да ги убедя да променят решението си за отказ.Изпратих им 300СА за апликация за децата и диплома за 100 учебни часа по френски.След 50 дни ми изпратиха отговор,че независимо от набавените точки ми отказват и в израз на добра воля ми върнаха чека за децата.Като ми пишеха ,че квалификацията ми е възможна но не в близко бъдеще. И затова изчаквах.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Приятел, ето ти линка - http://www.canlii.org/qc/legis/regl/i-0 ... /tout.html

Смятай добре. Колкото над 58 събираш, толкова по-добре. А ако не можеш и 58 да събереш - няма смисъл да подаваш.
Успех
ress
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 4:49 pm
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от ress »

Едно уточнение - 50 или 58т. е минимума за сам кандидат? Според дадения по-горе линк е 50...
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

ress написа:Едно уточнение - 50 или 58т. е минимума за сам кандидат? Според дадения по-горе линк е 50...
Трябва да събираш 50т., за да те поканят на интервю.
58т.е минимума, с който получаваш Сертификат за селекция.
Просто някои от нещата се оценяват на интервюто - лични качества, мотивация и познания за Квебек.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

А ако сте двама възрастни, точките съответно са 58 и 68. :lol:
ress
Мнения: 112
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 4:49 pm
Местоположение: Bourgas
Обратна връзка:

Мнение от ress »

Ясно :idea: , мерси за разяснението.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Прегледах линка но не зная по коя от 2-те таблици да сумирам точките.От FEVALA който ми изпратиха по EMP-27ТОЧКИ ,а TOTAL=32.След това изпратих чека и документите за децата.Кандидатсвам само аз идецата без съпруга.Професията ми е от търсените в списъка.Минимум колко точки трябва да събера в този случаи.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Аз мисля че за да имаш точки на EMP значи не са ти зачели професията за търсена Нали е така нека и други да кажат че може и да греша
И понеже на EMP не си събрал необходимите 30 точки за да ти дадат за професия 8точки са ти писали 0 т. за професия
Заключено