Въпрос за гарант

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Въпрос за гарант

Мнение от didi-did »

Здравейте :D ,
искам да попитам, ползувал ли е някой от вас учител за гарант( става дума за издаване на канадски международен паспорт).Задължително ли е учителят да е директор на училище, или може да е само учител. :?: Че не става ясно в документите.
Благодаря :D !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

този въпрос ми звучи доста объркващо

не е ли така : ако имаш гражданство - канадско, можеш да си извадиш международен канадски паспорт по пощата и без гарант

или нещо друго се има предвид тук :?:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ami ne e tolkova prosto.

Triabva da ima6 garant - ima spisak s profesii koi moje i koi ne. Osven tova toi triabva da te poznava ot pone 2 godini.
Ako ne poznava6 takav 4ovek - otiva6 na notarius i toi ti stava garant. No osven nego triabva da ima6 o6te 4 garanti, za tiah oba4e niama iziskvania za profesia, vajno e da te poznavat po otdavna. Mejdu drugoto pasportnite se obajdat na tia hora, taka 4e gi preduprejdavaite.

Ne znam kakva e ideiata na vsi4ko tova, no taka sa go izmislili. V application-a za pasport si pi6e vsi4ko.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Не става учител, трябва да е принсипъл. Казвам ти го от опит да мина и аз само с учител :D

Кримон, за канадски паспорт ти трябва гарант със сигурност, и то даже двама гаранти. Питай ВанБС, ако не ми вярваш :lol:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

krimon написа:този въпрос ми звучи доста объркващо

не е ли така : ако имаш гражданство - канадско, можеш да си извадиш международен канадски паспорт по пощата и без гарант

или нещо друго се има предвид тук :?:
Става въпрос за паспорт на бебе :lol: !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Е ти пък за бебето :D двама твои познати ще свършат работа, не се притеснявай.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Всъщност, трябват общо 3-ма човека:
- Един гарант, който трябва да е канадски граждани и с професия от този списък.
- Двама препоръчители (References), които няма значение с каква професия са и няма нужда да са канадски граждани, но трябва да познават кандидата от поне 2 години и да не са му роднини.

В горепосочения списъка пише "Principal of a primary or secondary school" (директор на основно или средно училище) и никъде не се споменава "учител в училище". Има "учител в университет", което по нашему не е "учител", а "преподавател". Това дава отговор на първоначалния въпрос на didi-did.

:D :beer:
Последно промяна от VanBC на Пон Яну 16, 2006 4:06 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Благодаря на всички за отговорите :lol: .Значи, нашият учител няма да може да ни стане гарант.Тогава: издирва се гарант :wink: !!!
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Педиатърът :D Съвсем сериозно.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

survivor написа:Педиатърът :D Съвсем сериозно.
Да, ама бебетата са на 4 месеца :wink: !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Значи да разбирам ,ако си канадски гражданн трябва да имаш гаранти за да ти се издаде паспорт с който можеш да пътуваш в чужбина :shock: леле и полицейската държава ,ако е истина това да ограничава правото на гражданите си да пътуват свободно,както е по конституция.Че то ще излезе по зле тук и от Бгрежневия СССР. :shock:
Я разяснете моля по подробно,при положение,че имаш карта на канадски гражданин не би ли трябвало след като подадеш молба за задграничен паспорт да го получиш по право или и за това са нужни ходатайства.Направо съм в шок ,ако е верно,леле демокрацията ,че на мен българският паспорт ми го издават за 2 дни бърза поръчка и никой не ми поставя тъпи условия да взема референция от кмета или местния бирник. :shock: :shock: :shock:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Mi Canada si e policejska darajava !

kakto niakoi kazvat : Greajdanstvoto si e grajdanstvo, a pasporta e druga rabota
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Sled dva dena chakane na opashka li ti izdavat Bulgarski pasport?
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

bateto написа:Значи да разбирам ,ако си канадски гражданн трябва да имаш гаранти за да ти се издаде паспорт с който можеш да пътуваш в чужбина :shock: леле и полицейската държава ,ако е истина това да ограничава правото на гражданите си да пътуват свободно,както е по конституция.Че то ще излезе по зле тук и от Бгрежневия СССР. :shock:
Я разяснете моля по подробно,при положение,че имаш карта на канадски гражданин не би ли трябвало след като подадеш молба за задграничен паспорт да го получиш по право или и за това са нужни ходатайства.Направо съм в шок ,ако е верно,леле демокрацията ,че на мен българският паспорт ми го издават за 2 дни бърза поръчка и никой не ми поставя тъпи условия да взема референция от кмета или местния бирник. :shock: :shock: :shock:
Ама това сериозно ли е?
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

didi-did написа:Благодаря на всички за отговорите :lol: .Значи, нашият учител няма да може да ни стане гарант.Тогава: издирва се гарант :wink: !!!
Za 5 dolara ti stawa garant ohranitelia na sgradata, w kojato se podawat dokumentite za pasport w Montreal.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено