Съвет от семейство имигрилало в Канада-Монтрел, да или ...?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Svilko написа: ... За гражданство до колкото ми е известно, можеш да кандидатстваш след като си живял в Канада 3 години от 5. Ако бъркам нещо, моля да ме извините, но това ми е останало в главата ...
Годините са 3 от последните 4.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

HORNET написа:Мисля 4е този документ е важен защото аз като се обаждах до емиграционните понеже на сина PR картата се беше забавила те ме питаха дали имаме тези формуляри,аз казах да и те няколко пъти ми повториха 4е са много важни и 4е триябва да ги пазим но сега не се сещам дали ми казаха защо.
а дали става само с ИММ 1000 или ти трябва и ПР картата, т.е. ако имаш само първото, задължително ли е и второто - аз не съм си вадила, пък сега да си вадя само за да подавам за канадско гражданство :?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Мда ще се обадя - 10x :-)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

PoLuX написа: Ааа и между другото - преди 1-2 седмици имах нещастието да си загубя Record of Landing-а (IMM-5292 мисля че беше) - този документ нужен ли е след получаване на PR карта, приятели ми казаха, че е нужен за молба и съответно получаване на гражданство? Някой знае ли нещо по въпроса?
Наистина Record of Landing-а е много важен документ - нужен когато се кандидатства за канграждаство, а също така трябва да се пази и живот и здраве за времето когато човек се пенсионира, така че е важно да разбереш какво трябва да се направи в случай че си го загубил.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Koko написа:
PoLuX написа: Ааа и между другото - преди 1-2 седмици имах нещастието да си загубя Record of Landing-а (IMM-5292 мисля че беше) - този документ нужен ли е след получаване на PR карта, приятели ми казаха, че е нужен за молба и съответно получаване на гражданство? Някой знае ли нещо по въпроса?
Наистина Record of Landing-а е много важен документ - нужен когато се кандидатства за канграждаство, а също така трябва да се пази и живот и здраве за времето когато човек се пенсионира, така че е важно да разбереш какво трябва да се направи в случай че си го загубил.
Just for the record - От CIC в тоя случай изпращат application form - по поща или e-mail, както предпочитате. Пращаш application-а, такса от 30 CAD, и до 2-3 месеца ти изпращат копие на Record of Landing.

Между другото, направил съм грешка - документа не се казва Record of Landing, а Confirmation of Permanent Residence. Двата документа са едно и също нещо, само че вече не се издава Record of Landing (IMM 1000), това е по-стария вариант на документа. Новия вариант е Confirmation of Permanent Residence (IMM 5292). И от CIC казаха, че е много важен, трябва да се пази... Защо - не уточниха :-)

Ами това е.
Последно промяна от PoLuX на Сря Авг 31, 2005 11:32 am, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

www.mls.ca - цени на имоти из цяла Канада
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

po vajen dokument ot IMM1000 ili ekvivalenta mu niama. tam e cialata infomacia za tebe kakto i vav faila pri imigracionnite. taka che ako si go zagubil tova e goliam problem. triabva da go pazish do grob. svarji se sas CIC i im obiasni sluchaia.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Rabota imalo mnogo ??!!

Мнение от filipne »

Niakoj spomena che imalo mnogo rabota ? kade tochno e tazi rabota ? Saprugata mi se opitva da nameri neshto rabota , ne kato direktor , a naj-obiknovena - vav fabrika , prodavachka i ne moje. Veche 7 meseca tarsi naprazno. Taka che rabota ima , no ... ne za vseki :)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Филипинец- да пробва в Тим Хортънс на шербук и юнивърсити - там веднага ще започне-изискват се 2 езика на ниво "горе-долу", във една фбрика за сепариране на боклук също-не знам адреса-нека тея дето го знаят да го напишат - те си знаят.

в мега блок също набират хора доста често,но е далече.

по принцип всички фаст фуд-и набират постоянно хора.

не мога да разбера как за 7 месеца без претенции не може да започне?

обикновенно трябват 7 дни
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

sasho71 написа:
todor++ написа: повече пот в ученето, по-малко кръв в боя (май имаше и такава глупост навремето)!
:luk: :luk: :luk: :luk:
това беше голям лаф едно време по време на НВО. по-възрастните знаят какво е туй :lol:
Глупостта си е голата истина и е крилата фраза на другаря Дзержински(ако на някой му говори нещо това име,бил той повече или или по-малко възрастен).
НВО-начално военно обучение ли е ? или
НВО-платения филмове канал? :roll: :roll: :wink: :wink:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Заключено