Английско училище за детето

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Lub0 написа:Не пречи, да, университета определено трябва да е на инглиш и по възможност в САЩ.
:D Само че в обратна последователност...Първо в САЩ и после инглиш. Ако не е в САЩ, а в Квебек, инглиша не само не е задължителен, но и нежелателен. Имам разбира се впредвид обучение на английски в съответните учебни заведения, а не изучаването на езика, който е добре дошъл за всяка точка на света.
И за да не звучи пак крайно мнението ми, ще поясня, че англофонско образование в Квебек може да е от полза само за някои професии и далеч не тези, които определят елита в провинцията.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

който работи в мойта сфера - имайте предвид че френча е не само неизползваем , ами и непрепоръчителен, според по-опитни местни сиви на френски отива директно в кофата
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

франкофоните бачкат основно неквалифицирана работа по строежите , канализациите и почистването , при това тази работа е добре платена(но от работа не се забогатява :idea: ) и на новодошъл му се струва добра идея да я започне ,само че е резервирана за местни.

повечето бизнесмени и селф мейд мен , особено тези, които не са наследници на голямо имане , са англофони по обясними причини(протестантско тудолюбие срещу френски вина-не може да се сравнят)

повечето малки мошенически фирми , като тази за която някой се беше оплакал че набира статисти са франкофонски :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

THC написа:който работи в мойта сфера - имайте предвид че френча е не само неизползваем , ами и непрепоръчителен, според по-опитни местни сиви на френски отива директно в кофата
Има и други сфери като твоята, но такива са много малко, а и определено не са от тези, които желая за детето си... :?
Вероятно това е първото, което човек трябва да реши за себе си...
При всички случаи, какъвто и да е проф. избор, френското училище дава отлични знания и на английски, така че, винаги е реално професионалното обучение на котируемия за професията език.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

JOY написа:И за да не звучи пак крайно мнението ми, ще поясня, че англофонско образование в Квебек може да е от полза само за някои професии и далеч не тези, които определят елита в провинцията.
Joy, zvuchi ujasno kraino. I az kato tvoi fen sum dlujen da te predupredia :P Daje i moite kolegi quebecois sa 100% ubedeni i davat ludi pari za obuchenie po angliiski na detsata si. Na po-starite daje detsata im uchat v McGill i Concordia i ne iskat i da chuvat za frankofonski universiteti deto taka i taka pak shte uchat po angliiski uchebnitsi :(
P.S. samo da dobavia che samia az predpochitam frenskia i angliiski nauchih ot zor, no ako sega mojeh da si razmenia ezitsite vednaga sum gotov da go napravia. Angliiskia mnogo mi kutsa i me spira v rabotata mi :x
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

франкофоните бачкат основно неквалифицирана работа по строежите , канализациите и почистването , при това тази работа е добре платена(но от работа не се забогатява ) и на новодошъл му се струва добра идея да я ...
Ооохо-хо! :D Мерси че ни информира! :D Вероятно провинцията изцяло е управлявана от англофони. :lol: :lol:
Има още хляб да ядеш докато прозреш някои истини за живота в Квебек. :wink:
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

JOY написа: При всички случаи, какъвто и да е проф. избор, френското училище дава отлични знания и на английски, така че, винаги е реално професионалното обучение на котируемия за професията език.
Porednata zabulda, da ne kaja neshto po silno :roll:
Frenskite uchilishta tendentsiozno ne uchat detsata na angliiski, a samo se zanasiat s tupite si idei za velik i nezavisim Quebec i saotvetno fresnki ezik. Takiva sa direktivite. Verno che detsa nemam i ne sum tolkoz navutre kato tebe, no taka mi kazvat poznati s detsa. Puk az sum si edno doverchivo pomiarche i kvo sia da napravia :nenam:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

кебек има гадното свойство да се мъчи да се отдели от останалата част на страната, да дава социал и да поддържа тежка бюрокрация и отделно правителство , всички тези фактори вероятно ще докарат черни дни - повечето хора ще искат да се разкарат в истинската канада щото все пак натам бяха емигрирали в края на краищата, а в другите провинции френски практически никой не говори.

в южната съседка сщо много хора са се нацелили-там френски хептен никой не говори :idea: :idea:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Joy, zvuchi ujasno kraino. I az kato tvoi fen sum dlujen da te predupredia Daje i moite kolegi quebecois sa 100% ubedeni i davat ludi pari za obuchenie po angliiski na detsata si. Na po-starite daje detsata im uchat v McGill i Concordia i ne iskat i da chuvat za frankofonski universiteti deto taka i taka pak shte uchat po angliiski uchebnitsi
Дали си струва да спорим? Така или иначе, всеки ще си остане при собственото мнение...Аз нямам за цел да отварям очите на никой-който умее- ще види. :)
В която и да е държавна структура е за предпочитане френско образование, а също и за най-важните големи и стратегически компании на провинцията.
Аз пък имам приятели англофони, които са категорични,че в Мак Гил и Конкордия няма да стъпят. Това показателно ли е? Ни най-малко според мен...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

THC написа:кебек има гадното свойство да се мъчи да се отдели от останалата част на страната, да дава социал и да поддържа тежка бюрокрация и отделно правителство , всички тези фактори вероятно ще докарат черни дни - повечето хора ще искат да се разкарат в истинската канада щото все пак натам бяха емигрирали в края на краищата, а в другите провинции френски практически никой не говори.

в южната съседка сщо много хора са се нацелили-там френски хептен никой не говори :idea: :idea:
Ама за който накъдето се е нацелил, само ще му пожелаем скорошен и успешен път. :D Някой разправяше, че Онтарио бил "завода", пък Квебек курорта. :D Ние предпочитаме да живеем в курорта и да имаме по-голям доход от този в "завода". Всеки с мнението си... :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

JOY написа:И за да не звучи пак крайно мнението ми, ще поясня, че англофонско образование в Квебек може да е от полза само за някои професии и далеч не тези, които определят елита в провинцията.
Не разбирам много от английско и френско образование в Квебек, обаче познавам двама в Онтарио завършили в McGill,а са голямо добр'утро в прилични фирми. Та ако някой завърши McGill и няма начин да си намери елитна работа в Монреал, може да вземе да дойде да се пробва в Торонто :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

но все пак-в полза на френските училища:
-френския е по-труден,английски винаги можеш да научиш в северна америка - добре е децата според мен да научат първо френски.
-един език повече е винаги от полза
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

която и да е държавна структура е за предпочитане френско образование
ако си носите комунистическия манталитет от къщи и гоните държавната структура, да знаете че там са се окопали здраво и са подготвени за вашата атака :lol: :lol:

според мен , за да работи добре икономиката държавната структура ще трябва да се ореже максимално-на първо място предвиждам срутващото се канадско здравеопазване да поведе хорото.
недоволството и добрия приемр на сащ в това отношение не могат да не подействат
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

ако си носите комунистическия манталитет от къщи и гоните държавната структура, да знаете че там са се окопали здраво и са подготвени за вашата атака
:D Няма начин да не са се окопали, но ние няма да ги атакуваме с имигрантски манталитет или неместно или англофонско образование. :wink:
5 свободни езика + елитно френско образование+ нужните връзки ще отворят всяка врата- дори най-окопаната. :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

така не случайно съм пратил жената да учи в Университе дьо Монтреал :lol: :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Заключено