България е потънала в бедност, корупцията расте (от Гювеча)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
The Great Bastun
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:08 am
Местоположение: ПАМПОРОВО, БОРОВЕЦ И МОРЕТО !!!

България е потънала в бедност, корупцията расте (от Гювеча)

Мнение от The Great Bastun »

'Ромпрес': България е потънала в бедност, корупцията расте

05.08.2003
Според днешна публикация на румънската агенция "Ромпрес" (Rompres.ro) въпреки изключителния си туристическия си потенциал България, една от най-малко познатите страни от Източна Европа (както се твърди в статията), е потънала в бедност.
Героят спасител на българите бе припознат от населението в личността на бившия цар Симеон Сакскобургготски. Някогашният цар стана премиер на правителството в София и заяви, че ще освободи България от тиранията на бедността само за 800 дни, но не успя да спази договора. Уреченото време изтече и българският всекидневник "24 часа" обяви продължаване на срока с 63 дни, се казва в статията. (Грешка! Вестникът брои оставащите дни до края на 800-те - бел.ред.)

Въпреки прозрачността, демонстрирана от българския кабинет, населението е на път съвсем да загуби надежда, а неотдавнашните промени в правителството не доведоха до подобрение. Корупцията все повече се разраства сред администрацията, сивата икономика е в постоянен разцвет, пише "Ромпрес". Неефикасността на борбата срещу корупцията е явна най-вече в съдебната система, която е една от най-бавните по света, а това е причина един процес да продължава седем-осем години, се твърди в статията на "Ромпрес", цитирана по БНР.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Sega kato napisha mneneieto si nyakoy da ne pomisli, che se kefya neshto na bg, ne, prosto se opitvam da bada obektiven, zashtoto sam bil i v dvete gorespomenati strani.
Teya rumanci me razbivat! Razbiram nyakoy zapadnoevropeec ili pone slovenec, cheh, polyak ako shtete da pishe podobni neshta, shtoto teya strani naistina pochnaha da se dvijat uspeshno v pravilnata posoka, ama rumancite da pishat za korupciya, tova veche e outrageous! Teya tikvenici ot Rompress da sa hodili skoro na bukureshtkata gara, kadeto chengetata stoyat na vhoda i ti iskat pari samo za da vlezesh na garata?! Ako pak se ottrvesh da ne ti vzemat pari, kato men, shtoto imah zakupen dvuposochen bilet, mi iskaha pari za bira, za da mi pokajat kade e byuro informaciya na angliyski, pak tehen policay. Za mitnicharite da ne govorim, daje sa po-gadni ot bugarskite. To i bg chengetata ne sa stoka, ama nikoga ne mi se e sluchvalo da gi cherpya po bira za elementarna informaciya na koyato i da e gara v bg. Kato im gledam policiyata moga samo da si predstvay kak im e administraciyata. Kato si uredyat dvora i stignat nivoto na Slovenia, neka togava trgnat da se bazikat s bg. Oshte im e mnogo rano. Da ne govorim, che po Human Resources Development ranking na UN sa dosta zad bg. A, che bg e shibana strana, to si e yasno, nali zatova sme imigrirali tolkova hora, no se yadosvam, kogato nyakoy deto e v sashtiya kalen kyup mi razpravya podobni neshta!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

България и Румъния, Македония и Албания са дупките на Балканския полуостров, а и на Европа...
А коя от тях е последна - не е толкова важно... Щом си дупка, няма значение коя поред си...
А за Симеон...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...много ме кефят тия румънци като започнат с тяхните писаници, a тоя специално, дето е надраскал въпросната статия си е надхвърлил анализаторския талант.
Далеч съм от мисълта да ставам адвокат на "българщината", а от друга страна всичко каквото е нахвърлило момчето си е вярно, обаче им се чудя на скъпите ни съседи защо не послушат Любо Пенев да си "духат мамалигата"...ами си навират осраните гаги дето не им е работа.
Преди няколко години бях в Букурещ по работа /познайте накъде се бях запътил...? - точно така, към канадското посолство/...и да ви кажа честно добре че я има Румъния защото винаги на връщане от там към България се чувствам патриот! :D
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

edit
Последно промяна от Kiwi на Пон Фев 02, 2004 3:38 am, променено общо 1 път.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

според днешна публикация в "Монитор"

Мнение от bis »

Водим ЕС с 2.8% при ръста на БВП

Водим Европейския съюз с 2.8процента при ръста на брутния вътрешен продукт /БВП/. Това става ясно от доклада за конкурентоспособността на българската икономика на вицепремиера Николай Василев. Така за първото тримесечие на 2003 г. реалният ръст на нашия БВП е 3.8 процента, докато в ЕС е бил 1 процент.

Още по-голяма е била разликата през второто и третото тримесечие на миналата година. До юни 2002 година ръстът на БВП у нас е 5.6 процента, а в ЕС отново 1 процент. За третото тримесечие на 2002 г. цифрите са 6.4 процента за България и 1.2 процента за ЕС. През миналата година най-голямата част от БВП е идвал от сектора на услугите ­ 17.009 милиарда лева, а най-малко от селското стопанство ­ 3.557 милиарда лева. Делът на индустрията е 7.927 милиарда лева.

В частния сектор са се произвели 20.728 милиарда лева, а в обществения 7.766 милиарда лева.

През 2001 г. пък 18.823 милиарда лева са се произвели от частници, а от обществения сектор ­ 7.533 милиарда лева.

ЗАЩО ЛИ КАТО ГИ ЧЕТА ТИЯ РАБОТИ ВСЕ ПОВЕЧЕ И ПО-БЪРЗО ИСКАМ ДА СЕ МАХНА ОТ БГ?

БЕЗ КОМЕНТАР
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

IvHaydu написа:България и Румъния, Македония и Албания са дупките на Балканския полуостров, а и на Европа...
А коя от тях е последна - не е толкова важно... Щом си дупка, няма значение коя поред си...
А за Симеон...
E, Romania e mai dosta po-goliama dupka ot Bulgaria, ne sa postradali kato nas ot 10-godi6nite voini v Ugoslavia, grani4at s po-bogati durjavi, i pak sa po-zle ot nas :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

Ами не е ли вярно, че Бг е потънала в бедност и корупцията расте ?? :?:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Kiwi, vpechetliava me nachina po-koito izraziavash mnenieto si, mislia che si nai-DZEN postvashtia uchastnik, niakoga poseshtaval tezi forumi. :D

Davai vse taka, az sam fen :D
Заключено