Промени в цените на Jean-Talon !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Botzo

Промени в цените на Jean-Talon !!!

Мнение от Botzo »

Така задава се голямо дърво за новодошлите. Блока го купи един дядка и сега сменя цените. За апартамент 3 и 1/2 са следните:
-> без постоянен договор - 775 с включени ток и отопление
-> с договор за 1 година - 600 в включено отопление, но без ток

Мдам, много жалко. Говорих с консиержката по въпроса и тя ми каза че той не желаел да има тука временни наематели. Затова вдигнал цените със 125 долара.
Много жалко .......
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Колко жалко!!!!
Направо да умреш от мъка!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Botzo ne stradai - kato doide nekoi naema go za godina, a sled 3 meseca napuska - kakuv e problemut:-) Makar che edva li shte e tolkova lesno da prekratish dogovora,,,V nashia blok niama nikakvi griji, ama mai na drugite mesta ne e taka lesno...
iazuk! Beh si go zaplula za edni priateli...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Botzo

Мнение от Botzo »

Elia написа:... kato doide nekoi naema go za godina, a sled 3 meseca napuska...
Ми проблемът е че дядката със сигурност го е измислил така че да няма мърдане. Аз иначе знам хубави блокове, в които договора е за 2 години ама спокойно можеш да напуснеш след 3 месеца с предизвестие. Лошото е че за новодошли не стават. Нямат там 2 тукашни документа със снимка, реални доходи от последните 3 месеца и препоръки от предишно местожителство и т.н.
Затова съжелявам.
Ще видим .... дано не са променили вече навсякъде.
Иначе като цяло цените на наемите са се дигнали с една идея .... не мислите ли?
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

аз пък чух, че падат ....
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

не мога да разбера аз ли съм нещо мръднал или си има хора дето си говорят ей така за спорта

В БГ наемите били като тук :shock: :shock: :shock:
за справка аз взимам за:
гарсионера в кв. Лозенец (50 м2) - 100$
двустаен в кв. Св. Троица - 250 лв
тристаен в кв. Витоша - 300EU

Ако някой или ми намери наематели за горните апартаменти на тукашни цени или ми намери апартамент тук за тези цени ще му дам здрава комисионна!!

Иначе цените тук се вдигат защото идва 1 юли и тогава изтичат повечето договори
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Саmо за сведение,живея в един и същи блок четвърта година вече ,започнахmе на 680 за 3,12,сега сmе на 775.Кво става с тая Канада не знаm ,цените растата с дни,а заплатите не.
Друга справка ,преди 3,5г. заварих цената на цигарите-5д.,на бензина 60-65ц.,в mоmента са 7-8д и 95-100 ц. респективно.
Спираm до тук ,че сега ще mе захапят позитивистите в черногледство и липса на оптиmизъm.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Саmо за сведение,живея в един и същи блок четвърта година вече ,започнахmе на 680 за 3,12,сега сmе на 775.Кво става с тая Канада не знаm ,цените растата с дни,а заплатите не.
Друга справка ,преди 3,5г. заварих цената на цигарите-5д.,на бензина 60-65ц.,в mоmента са 7-8д и 95-100 ц. респективно.
Спираm до тук ,че сега ще mе захапят позитивистите в черногледство и липса на оптиmизъm.
bate zaplatata ти е пораснала здраво от 0$ до хххх :wink:

иначе си растат, но с 2-5%
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Abe da ne spomenavame cenite na nedvijimoto imushtestvo.

Inache Botzo, za mnogo po-malko ot citiranite sumi mojesh da si namerish 3 1/2 na mnogo po-priatno miasto ot Jean Talon.Ako tarsish, obadi se.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Botzo

Мнение от Botzo »

huba написа:Inache Botzo, za mnogo po-malko ot citiranite sumi mojesh da si namerish 3 1/2 na mnogo po-priatno miasto ot Jean Talon.Ako tarsish, obadi se.
Аз одавна съм си намерил, за мен това вече не проблем.
Темата беше за новодошлите. Бах правил снимки на улицата и на блока и ги пращах в БГ че ме питаха преди хората. Харесваше им идеята времено да отседнат там.
И сега какво ..... как да им кажа че наема е със 125 долара повече.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аmи обясни иm го така ,в Канада изненадите са mного и ударите под кръста следват един след дръг ,mакар и поднесени с усmивка .Хеm и хората ,ще са по подготвени за действителността с по mалко илюзии.
Познаваm хора които живеят в Бг. от 10 год. на 100 д. наеm и за тоя период не са иm го вдигнали дори и със стотинка ,а на mен за 3 год. наеmа mи стана 100 д. в плюс,е и mин. заплата от 7,25 на час скочи на 7,50 ако не греша. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Познаваm хора които живеят в Бг. от 10 год. на 100 д. наеm и за тоя период не са иm го вдигнали дори и със стотинка ,а на mен за 3 год. наеmа mи стана 100 д. в плюс,е и mин. заплата от 7,25 на час скочи на 7,50 ако не греша. :D
Бате, ако в България наистина има такива хора, то те се радват изключително и само на невменяемостта на наемодателя си, а не на икономическата ситуация в страната, е може и другия вариант - наема да е на приземна стая в село Горно Бусманци. :lol: :beer:
Аватар
BlackSpeech
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 10:31 pm

Мнение от BlackSpeech »

Ах та това е истинска трагедия. Разревах се чак :cry:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

MrGeek написа: Бате, ако в България наистина има такива хора, то те се радват изключително и само на невменяемостта на наемодателя си, а не на икономическата ситуация в страната, е може и другия вариант - наема да е на приземна стая в село Горно Бусманци. :lol: :beer:
По приказките ти става ясно, че не си наемодател... :wink: Но не ми се обяснява точно сега защо не е нужно някой да ламти за пари, ако предпочита малко, но сигурно странично доходче...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Elia написа:По приказките ти става ясно, че не си наемодател... :wink: Но не ми се обяснява точно сега защо не е нужно някой да ламти за пари, ако предпочита малко, но сигурно странично доходче...
Elia, с най-голямо уважение, но само за последната година в България имотите скочиха с пъти, а не с проценти. Да държиш 10 години един и същ наем в подобна ситуация не е сигурен доход, а нещо съвсем друго. Извинявам се, ако с това съм обидил някого.
Заключено