Загубихме "битката","войната" продължава

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Misty
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Юли 12, 2004 3:49 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Загубихме "битката","войната" продължава

Мнение от Misty »

Днес след дълго чакане и огромни надежди...получихме официален отказ на кандидатурата ни...
много се надявах на по-добро развитие на нещата...но...сигурно утре нщата няма да ми се струват толкова фатални както днес...

Имам намерение да кандидатствам пак...Може ли някой да ми каже след колко време мога да пробвам пак...и дали има нещо по особено при второ кандидатстване?!
Искам да благодаря на агитката от Добрич за ОГРОМНАТА подкрепа...и на всички съфоромци...който не познавам лично, а са ми писали невероятно мили и насърчителни думи!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРИЯТЕЛИ!!!!
Казвам довиждане ...не сбогом..
...И макар, че от кал сме направени, Господи, аз не искам във кал да прекарам живота си. И не искам тъй ням да стоя край брега да очаквам промяна и все да мълча!
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Горе главите има и следващи тиражи !!! А по-важното е че желанието го имате !!! :thumbsup:
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Kofi raota. Bravo za kuraja. Az lichnoi nikade ne sum vijdal da pishe za niakakvi ogranichenia vav vremeto. Shtom pri vas ima promiana i subirate poveche tochki (nauchili ste ezika po-dobre, imate podkrepata na priateli ili kakvoto tam vi hrumne i moje da mine kato +)mojete vednaga da podadete dokumenti. Ako niakoi ima drugo info neka go dade, no tova e koeto si spomniam otpredi 1 godina :roll:
Botzo

Мнение от Botzo »

За това след колко време може пак да се кандидатства и аз не виждам някаква граница, но тук преди в една друга тема казаха че е шест месеца. Незнам ако пуснеш сега и срока наистина е шест месеца дали няма да стане някаква беля.
Не де отчайвайте, има много хора на които първия път им е отказвано и с втория са успяли. Сега обаче вече ще се наложи да наблегнете на френския повечко.

Успех!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Искренни съжаления за вас ,загубили сте първата битка ,предстои ви втора по решаваща ,а войната започва със стъпване на канадска земя.
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Няя се пуашите. Учете френски и кандидаствайте пак. Аааа Добрич е един хубав град с едни още по-хубави жени :mrgreen:
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

Misty,

хич да не ви пука, горе главите и нов щурм!! :D :D

Виж мен толкова бързо ме отрязаха като зелена краставица, че дори не разбрах какво стана, дори още си мисля, че не са ми отказали, а само са ми върнали документите... :lol: :lol: Може би факта,че изобщо не стигнах до интервю, направи агонията по-малка, хехе. Това обаче не им попречи пак да ми приберат паричките.
Може да погледнете факта и от положителната му страна - вече бяхте на интервю и знаете какво е и какво да очаквате, това е огромен плюс. Така че подготовката ви сега ще е по-насочена!
Успех и само напред! Времето лети много бързо.

А за 6те месеца и аз не знам от къде е тази инфо. Не съм я виждала черно на бяло. Може би Linko знае :wink:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Кураж!
на една презентация имаше такъв въпрос и отговора беше 6 месеца, така че починете си малко но не се отказвайте от мечтите си и успех
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Suny
Мнения: 421
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 3:37 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Suny »

Misty,smelo na pred!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Njama da se predavate,nali znaete-tova koeto ni ubiva ,ni pravi po silni :wink: Taka 4e ,samo optimisti4ni misli i stiskame palzi da produljite e novi sili!!!
KUSMET i USPEHI !!!
"Global Warming: Point of No Return?".............
http://www.youtube.com/watch?v=7FVZSUsT ... ed&search=
Vesi K
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 2:24 am
Местоположение: Dobri4

Мнение от Vesi K »

Много съжаляваме за вас! Не се отчайвайте и смело напред!
Гадно е, но ще опитате пак! Нали започна работа по специарността - това са допълнителни точки, ще повишите нивото и на френския и както казват съфорумците след 6 месеца пак ще опитате.
Надяваме се скоро да се видим.
Vesi K
Misty
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Юли 12, 2004 3:49 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от Misty »

...нямам думи...
БЛАГОДАРЯ!!!
...плача и чета това, което сте ми написали....
НЕВЕРОЯТНИ СТЕ!!!
НЯМА ДА СЕ ПРЕДАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...И макар, че от кал сме направени, Господи, аз не искам във кал да прекарам живота си. И не искам тъй ням да стоя край брега да очаквам промяна и все да мълча!
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Мнение от eva-vet-eva »

Опитвайте до дупка.Вие можете.И сте доста по-качествени от 80% от населението,което съм срещала тук.Успех!
Misty
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Юли 12, 2004 3:49 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от Misty »

eva-vet-eva написа:Опитвайте до дупка.Вие можете.И сте доста по-качествени от 80% от населението,което съм срещала тук.Успех!
Благодаря...ти...
...И макар, че от кал сме направени, Господи, аз не искам във кал да прекарам живота си. И не искам тъй ням да стоя край брега да очаквам промяна и все да мълча!
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Смелост!!!!!!!!!
ИзображениеИзображениеИзображение
Невъзможното е предизвикателство!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Информацията за някакъв задължителен период на изчакване до подаване на нова молба за селекция си остава непотвърдена от официален писмен документ. Аз също не съм срещнал никакво такова изискване във всичките им закони, правилници, пътеводители, инструкции и учебници, които съм прочел. А те не са малко.
Дори в пътеводителя GPI-5-10 (GUIDE DES PROCÉDURES D’IMMIGRATION), в който е описана програмата SEPTE (Sélection permanente et temporaire à l’étranger) и как интервюиращите да работят с нея, прочетох, че е възможно при подаването на новата молба, досието да се номерира със стария номер - на предишното досие.
1.4 Ancien dossier
Ce champ est utilisé lors du déversement dans le système SEPTE d’un dossier
provenant d’un ancien système informatique. Ce champ permet l’inscription
de l’ancien numéro.
Въпросът е не колко време трябва да чакаш до подаването на нова молба, а какво време ти е нужно за да докажеш промяната на някой от фактите, посочени в първата молба. За мен, например, този срок е 1 година. Просто защото трябва да докажа 1 г. стаж по специалността си в последните 5 г. преди подаването на документите. В първата си молба (есента на 2003 г.) не го бях направил и затова получих отказ. От тогава измина достатъчно време за да докажа този стаж и мога вече, по всяко време от тук нататък, да пусна нова молба.
Та за всеки е различно. Не виждам обаче какъв нов факт, водещ до значително увеличаване на точките, може да се посочи в една повторна молба, подадена няколко седмици след отказ при проведено интервю или преди него.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено