чисто-нов кандидат

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
lubomir
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:27 am
Местоположение: София

чисто-нов кандидат

Мнение от lubomir »

Здравейте на всички! съвсем случайно ви открих, тъй като започнах да се ровя из нета и да търся някаква информация относно емигрирането в Квебек и току виж открих този супер форум. надявам се да ми помогнете с информация по въпроса за емигрирането и процедурите. ще ви кажа накратко до тук каква е ситуацията при мен. аз и моята приятелка изпратихме комплект документи до Виена и след 2 седмици те ни върнаха отговор отново с комплект документи. до колкото разбирам от това, което пише в тях, трябва да започна да събирам различни документи в потвърждение на нещата, които сме описали в първия документи, а също и доказателство за това, че с приятелката ми сме живяли заедно през последната поне една година. доколкото зная, не е задължително да сме женени за да ни одобрят. дайте ми съвет! имаме ли шанс и изобщо всичко което се сетите. ще съб ви много благодарен!
Любо и Ани!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: чисто-нов кандидат

Мнение от Koko »

След като са ви изпратили втория комплект документи, значи имате шанс - действайте смело.
Как сте с френския?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
lubomir
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:27 am
Местоположение: София

10х

Мнение от lubomir »

Благодаря ти!
а може ли да ми кажеш дали всички документи, които ги искат трябва да са преведени на френски.
lubomir
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:27 am
Местоположение: София

Мнение от lubomir »

Забравих да ти кажа, че приятелката ми с френския е доста добре. аз съм го учил едно време, но сега съм зле!
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от коце »

Здравейте!
В писмото което придружава вторите документи е даден списък. Прочетете го внимателно и следвайте по реда. За по важните документи е добре преди превода да си заверите нотариално копията. Когато документите Ви са готови и преведени изпратете ги препоръчано с обратна разписка във Виена заедно с попълнените формуляри, :roll:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Здрасти Любо! :D
За документите разбра, а за френския - сядай и бързо си го припомняй, като е учен някога - не е страшно...
И го учете не само като за интервю, а като за Канада! :D
Успех!
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Хора, не си пилейте времето и парите по разни фирми и агенции!
Има и по-добри начини за употребата им... :D
Във Форума всеки помага - кой с каквото може, едва ли някоя фирмичка знае повече, отколкото всички във Форума, а пък и тук не се плаща... :D
Успех! :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Любо,

Вторите документи се попълват лесно. Хубаво е всичко, което е посочено в списъка да се преведе и легализира или да се завери.
Ако имаш ужда от помощ, ние сме тук. Само питай. И вярно, сядай да учиш френски, там няма да имаш много време.

Успех
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Заключено