Кирилица!!!

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Кирилица!!!

Мнение от KamPomme »

На тоя кирилизатор дето е под захлавието (като се почва или отговаря на тема) когато е пуснат в независимо кой стандарт не може да се пише нищо. Буквите не излизат. Може да се пише само когато е OFF.
Та това само при мен ли е така?
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кирилица!!!

Мнение от optics »

да
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кирилица!!!

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:да
Не
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Кирилица!!!

Мнение от MrGeek »

Какви са ви браузърите на тези с проблемите с кирилицата?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кирилица!!!

Мнение от optics »

в кой браузър ?
едит: хехе, закъснял съм с една минута за същия въпрос
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кирилица!!!

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:Какви са ви браузърите на тези с проблемите с кирилицата?
В момента от Android 5.1.1 с Chrome независимо кой режим е на кирилизатора приема каквото съм избрал и го изтипосва същото без промяна. Същото е и с вградения браузър.

От компа приема само ако е OFF, на БДС и PHO не приема нищо. Там съм с IE но коя версия ще мога да ви кажа утре заран.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кирилица!!!

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:
MrGeek написа:Какви са ви браузърите на тези с проблемите с кирилицата?
В момента от Android 5.1.1 с Chrome независимо кой режим е на кирилизатора приема каквото съм избрал и го изтипосва същото без промяна. Същото е и с вградения браузър.

От компа приема само ако е OFF, на БДС и PHO не приема нищо. Там съм с IE но коя версия ще мога да ви кажа утре заран.
По принцип не ползвам IE, но реших да го пробвам: IE 10 се държеше според очакванията, за други версии не знам. Забелязах че ако включиш "Compatibility View", опцията за кирилица напълно изчезва и поведението е като при OFF. Ще пробвам и MS Edge, когато си пусна другата щайга.
На iOS никога не съм имал проблем (ползвам Chrome), а на андроидските си у-ва обикновено ползвам Bulgarian Keyboard 2 (https://play.google.com/store/apps/deta ... ard2&hl=en" ) и OFF на кирилизатора (пак в Chrome), но и PHO е ОК освен ако не искаш да пишеш на латиница.

Понякога се чудя защо върнахте кирилизатора, толкова ли е сложно човек да си инсталира поддръжка за български на устройството ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кирилица!!!

Мнение от roumensp »

roumensp написа:Понякога се чудя защо върнахте кирилизатора, толкова ли е сложно човек да си инсталира поддръжка за български на устройството ?
Сам си отговорих: да помогнете на тия дето искат да драскат от служебния комп, но нямат Admin Rights. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кирилица!!!

Мнение от optics »

За съжаление има и просто мързеливи хора, които не си инсталират кирилица. Мой приятел (живеещ в България) например. Но неговия случай е много тежък ;-) Като забравя и му пратя писмо на кирилица (до служебния му мейл, щото друг няма, ми отговаря - нищо не ти разбрах защото "ползвам Линукс и нямам кирилица"
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кирилица!!!

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
roumensp написа:Понякога се чудя защо върнахте кирилизатора, толкова ли е сложно човек да си инсталира поддръжка за български на устройството ?
Сам си отговорих: да помогнете на тия дето искат да драскат от служебния комп, но нямат Admin Rights. :D
Анджък.
Аз имам, но мисля, че не са и небходими да пуснеш кирилица.
Малко дразни на лаптопа че трябва винаги да е off кирилизатора, ама не чак толкоз.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кирилица!!!

Мнение от optics »

Пробвах на Андроид 4.4.2
Chrome: излиза латиница независимо какво е избрано.
Вградения браузър - и двете (PHO & БДС) работят.

За таблети и телефони няма въобще какво да се прави на въпрос, всеки може да си инсталира кирилица.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Кирилица!!!

Мнение от KamPomme »

Това става с IE. Дори и в момента е така. Не знам дали е от мен или нещо от форума.

п.п. За всички, които ще ме посъветват да ползвам други броузери ... благодаря но си спестете съветите!
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кирилица!!!

Мнение от optics »

KamPomme написа:Това става с IE. Дори и в момента е така. Не знам дали е от мен или нещо от форума.

п.п. За всички, които ще ме посъветват да ползвам други броузери ... благодаря но си спестете съветите!
Добре. Ще ги спестим. А да спестим ли също да ГО ъпгрейднеш до версия 11 ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Кирилица!!!

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:
KamPomme написа:Това става с IE. Дори и в момента е така. Не знам дали е от мен или нещо от форума.

п.п. За всички, които ще ме посъветват да ползвам други броузери ... благодаря но си спестете съветите!
Добре. Ще ги спестим. А да спестим ли също да ГО ъпгрейднеш до версия 11 ?
Аз съм с нея - виж по-горе какво е.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Кирилица!!!

Мнение от KamPomme »

optics написа:Добре. Ще ги спестим. А да спестим ли също да ГО ъпгрейднеш до версия 11 ?
Ми аз съм с 11 така че дори и да не съ го спестите ефекта си остава същия.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор