Как да си сменя аватара?

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Публикувай отговор
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Как да си сменя аватара?

Мнение от bucca »

Не ми приема адреса на новата снимка. Излиза съобщение, че URL-то не е валидно. Снимката е качена в снимка.бг. Там има линкове за споделяне и нито един от тях не стана.
Предишния аватар беше от 2006 година и въобще не помня как съм го сложила.

Благодаря предварително!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от MrGeek »

Какъв е точно URL, който слагаш за аватар? Някои сайтове нарочно правят магарии и не дават линкове на стандартни изображения и така софтуера на форума ги отхвърля.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от optics »

В снимка.бг е направено тъпо.
Пробвай tinypic.com или photobucket.com
и в двата случая гледай за "direct link"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от hadministratora »

Ако пак не стане, пусни тук УРЛ на снимката, че иначе малко се налага да гадаем....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Някои сайтове нарочно правят магарии и не дават линкове на стандартни изображения и така софтуера на форума ги отхвърля.
Извинявам се за офтопика, но това ме подсети за един мой проблем от преди време.
Става въпрос за това, че свалени на харддиска изображения след известен брой часове не могат да се отворят, както и уорд-файла в който са вмъкнати.
Има ли някаква оправия с това и има ли начин да се провери дали има направени подобни "магарии" преди свалянето на изображенията?
Мерси предварително!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от optics »

Озо,
веднъж свален jpeg - си е твой. Няма такива магарии дето да могат да слагат бомби със закъснител в картинки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от agent Ozo »

Искаш да кажеш, Оптикс, че проблемът е в приложенията, с които се опитвам да отворя изображението?
Или пък, че програмата за сваляне ми прави този номер?

Реших да си направя експеримент и свалих същото изображение преди секунди. Ето го:
Изображение
Източник: http://www.fmcoeur.qc.ca/site/c.kpIQKVO ... _noirs.htm"
Отваря се без проблеми от различните приложения, които за същото изображение, но свалено преди време, дават следните съобщения:
Изображение
Изображение

Изображение

Ще изчакам да видя дали ще се случи същото както предния път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от optics »

Ако веднага след свалянето е било Окей, значи програмата за сваляне си е окей. Ако след това разни програми изведнъж започнат да не могат да го отворят, значи скапване е станало след свалянето - най-вероятно от дискови грешки или някаква прекъсната операция по писане. Второто го слагам по-скоро за пълнота на изложението - може да се случи примерно ако копираш картинката на флашка, но извадиш флашката преждевременно. Или да речем отворил си картинката в редактор (фотошоп, пейнт и др) променил си нещо по нея и сейвнал но точно в момента на сейването нещо се прецакало с редактора. Ако картинката е отваряна само с програми които я показват но не я променят, тогава е от грешки във файловата система или физически грешки по диска.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от agent Ozo »

ОК, разбрах. Мерси!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от bucca »

MrGeek написа:Какъв е точно URL, който слагаш за аватар? Някои сайтове нарочно правят магарии и не дават линкове на стандартни изображения и така софтуера на форума ги отхвърля.
Eто това е снимката, която искам да сложа:
Изображение

В снимка.бг има линк за споделяне за форуми - Код за форум (BBCode малка) или голяма, но не става.

Има ли някаква друга възможност освен да се регистрирам в предложените от Оптикс tinypic.com или photobucket.com?

Омръзна ми от регистрации в разни сайтове, та ако мога да го избегна.

Мерси.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от bucca »

Не мога да редактирам предното мнение - ето какви са опциите от снимка.бг
Пробвах всичките линкове, нито един не стана:

Изображение
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от MrGeek »

Значи проблемът е, че тази картинка е твърде голяма за да стане за аватар - ограничението е 120 пиксела, а тази е 600. Намалих размера й след което нямаше проблем да се зареди линка като аватар. Ето го и тук:

http://s3.postimg.org/t95e3ov0v/034603038.jpg"

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как да си сменя аватара?

Мнение от bucca »

Благодаря ти, MrGeek! Кой точно линк използва или ти я качи някъде? В опциите имаше и по-малки снимки, но може би и те са били големи?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор