URL на кирилица

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Публикувай отговор
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

URL на кирилица

Мнение от grozdan »

Здравейте,

случайно установих, че не превръща текст, който съдържа кирилица на hyperlink. Ето пример:
http://spas-antonov.blogspot.ca/search/ ... ки%20хумор.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: URL на кирилица

Мнение от MrGeek »

За съжаление софтуера на форума не нормализира автоматично URL-тата на кирилица, затова трябва първо да го отвориш в браузъра и след това да копираш нормализирания URL, по този начин:

Код за потвърждение: Избери целия код

[url=http://spas-antonov.blogspot.ca/search/label/%D1%88%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D1%85%D1%83%D0%BC%D0%BE%D1%80]шопски хумор[/url]

като в крайна сметка резултата е този:
шопски хумор
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: URL на кирилица

Мнение от grozdan »

Хм, интересно - с Опера изглеждаше както съм го постнал аз, а с Хром - както е с зеления шрифт. Както и да е, ще си знам за другия път.
Благодаря!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: URL на кирилица

Мнение от MrGeek »

grozdan написа:Хм, интересно - с Опера изглеждаше както съм го постнал аз, а с Хром - както е с зеления шрифт. Както и да е, ще си знам за другия път.
Благодаря!
Не ползвам Опера, но дори да се вижда на кирилица, би трябвало като го копираш от вече заредената страница в браузъра да се пейстне в нормализиран вид. По този начин работи и във Файърфокс. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор