Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от newlifeform »

Искам да направя конструктивно предложение да се пооправи малко тоя форум.

Не знам дали само аз мисля така, но -полезната- информация тук е изключително малко (в процентно съдържание), и още по-трудно намираема измежду цялата Българска работа по изс**** се на главата на другия, и си покажи колко ти е по-голям .. ипотечния кредит'

Няма ли някакъв разумен начин полезните теми да си останат незацапани от толкова много Българщина?!

Има 4-5 човека които буквално спамят навсякъде (няма да се извиня за думата), дразнят останалите, те почват да играят дефанзивно и цялата полза от темата се размива.

Не знам за другите, но аз съм щастлив че открих тоя форум СЛЕД като кацнах тук, не преди това. Ако бях видял цялата тая Българщина преди да дойда, категорично щях да се откажа. Наистина, това че сме се преместили да живеем на -една-идея-по-добро- място за живеене, не ни е направило нас по-добри.

Не мога да проумея какво толкова трудно има, ако имаш нещо полезно да кажеш на хората които НАИСТИНА ПИТАТ ЗАЩОТО ИМАТ НУЖДА - стегнато и ясно да го кажеш. Ако нямаш - просто да си замълчиш до темата в която имаш.
Няма нужда да споменавам че повечето сме минали от там - безизходицата на милата ни родина, и всички отчаяно сме търсили съвет, помощ, отговори ... Някои от тях очевидно ги търсят тук.

Защо не се опитаме да им помогнем.

Не може ли модераторите да "мютват" някои хора - дъ трабъл мейкърс, за известно време.
Защото постовете им са безкрайни и няма да им стигне физически времето да ги трият.
Просто тия спамят по-бързо отколкото всички други могат да чистят.

На няколко пъти се въздържам да напсувам конкретни индивиди (никога през живота си не съм псувал, но те ме предизвикват)
и просто да си го сложа тоя форум в deny list-a на рутера ...
В крайна сметка аз съм вече тук, нямам нужда от помощ. Защо да си правя труда да помагам на някой като всички други ми се подиграват на труда ... ?


Не може ли малко поне да се опитате ?!
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от Pupped87 »

Адмирации за този пост! Напълно съм съгласна с мнението и го подкрепям на 100%!
Чета и пиша в този форум от има няма 2-3 седмици, да не кажа и месец и вече ми се набиват на очи адски неприятни индивиди, компетентни, некомпетентни или кой знае какви... Но човек не може да каже една дума без да бъде нападнат или оплют за нехайството си и неосведомеността си. Думи нямам!
Мисля, че ако някой ден живот и здраве кацна в Канада ще избягвам всякакъв контакт с българи и това, което чета тук ме убеждава, че решението ми е правилно. Дори и на милиони километри от България, някои хора си остават с простия селски манталитет ако ще и на пъпа на Пловдив да са живели!
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от martatabs »

newlifeform, разбирам недоволството ти, но мнението ти е меко казано не лице приятно, за това съм го редактирал. Следващият път ще те помоля да си по въздържан в коментарите си. Колкото до полезната информация във форума, тя е полезна за тези, които знаят какво търсят......по принцип форума не е само за информация, той служи и за разпускане с теми извън контекста на форума.
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от newlifeform »

Марта/Марто ..

Не съм съгласен с редакцията.

Най-малкото защото се губи целият смисъл. Възпитанието и търпението ми се изчерпаха много преди да напиша горното. И то не беше просто изливане на емоция, всяка дума беше премерена. Нарочно използвах много от тях за да предизвикам реакция, в конкретна насока. Това което си редактирал НЕ е моето мнение и не предизвиква никаква емоция/реакция, и сътоветно никакви резултати не може да се очакват.

Според мен за тези усилия които си изхабил да ми премахнеш думата 'дефекирам' на жаргон ... е можело да изтриеш 500 поста на определени индивиди. Така или иначе полза от тях никаква...

Както и да е, усещам че това ще остане глас в пустиня.

Тъпото е че много хора като мен са се отказали ... е, аз не бях, но съм на път.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от klisurov »

newlifeform написа:... много хора ... са се отказали ...
Не един или два пъти съм се питал каква е цалта на този форум ...
Не малко хора влизат тук за да намерят отговори на въпросите си.
По много от въпросите (да не кажа по всички въпроси0 има противоположни мнения.
Принципно е нормално, т.к. нещата не са само черно и бяло.
Но в едно си пра/а: Има никове, които могат да откажат когото и да е било да пише тук.
Познавам двама от съ-основателите на форума, които отдавна са се отказали да влизат тук.
Познавам и доста хора, които все по-рядко и по-рядко влизат тук.
От многото никове, регистрирани тук, реално активни са няколко десетки.
Аз самият често се чудя какво правя все още тук (още повече, че по-добрата ми половинка не одобрява "присъствието" ми тук), но все си мисля, че има какво да споделя от опита ми по пътя на емигррирането ми от БГ и имигрирането ми в Канада.
Знам, че тук има много информация за емигррирането от БГ и имигрирането в Канада.
Но наистина не разбирам как човек би могъл да намери зрънцето полезна информация сред многото страници плява.
Имам усещането, че хората, които са или са били в Канада и все още списващи тук са не повече от 20.
Ето защо се възхищавам на никове, които са тук от 2003 и все още списват.
Адмирации за тях!

А за другите - просто поредния ник, който ще бъде ...... II, ...... III и т.н.
за нъколкото години тук присъствах на не едно или две "прераждания" на нокои елементи.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от apple »

А за другите - просто поредния ник, който ще бъде ...... II, ...... III и т.н.
за нъколкото години тук присъствах на не едно или две "прераждания" на нокои елементи.
Реинкарнацията е хубаво нещо... Втори, трети шанс да имаш па макар и виртуален какво му е лошото. Ето Бистрето е жив пример от най-ярките. За другите ще си мълча, че бяха на моя бряг ама като хванаха и геврека освен дупката се прекръстихаи взеха наедро, наедро да се хвалят... С тия гоненици и цензуриране на принципа свой/чужд какво друго очаквате? :?:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от MrGeek »

apple написа:С тия гоненици и цензуриране на принципа свой/чужд какво друго очаквате? :?:
Сигурно стотици пъти сме го повтаряли, но явно няма кой да чете, защото всички са писатели по рождение. Този форум е ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ и прилагането на модериране и администриране са си изцяло прерогатив на собственика. Всеки, който се е регистрирал, безпрекословно е приел това, кликайки върху бутона за регистрация. Тази концепция е толкова елементарна, че изобщо не разбирам защо трябва да я обсъждаме вече за хилядаосемстотинипетнадесети път. Предполагам ябълката като кани гости у дома си, не е благосклонна да им предоставя избор на всичко, свързано с гостоприемството на домакините. Включително демократичния избор на поведение, например да се сяда гол на масата. Та толкова за принципа чужд/свой.
Един въпрос към автора на темата. Ако прогонването на дразнещи елементи във виртуалното пространство е сравнително лесно за изпълнение, как уважаемия господин се справя с подобни образи в реалния свят? Например на работното място. Там определено нямаш възможноста директно да ги елиминираш, освен ако не си CEO на компанията разбира се. Интересно ми е да получа някакво обяснение, как намира изход в подобна ситуация в реалния свят. Правиш подписка за принудителното им изгонване или някакъв друг ефикасен подход, гладни стачки, масови протести, какво точно?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от newlifeform »

От модератора:
Получаваш първо предупреждение за неприличният си тон!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от miteto »

newlifeform написа:На няколко пъти се въздържам да напсувам конкретни индивиди (никога през живота си не съм псувал, но те ме предизвикват)
и просто да си го сложа тоя форум в deny list-a на рутера ...
Има опция "Добави Враг" като кликнеш на профила на даден потребител и след това няма да му виждаш мненията. Иначе модераторите се стараят, но спамърите просто имат много повече време за убиване от нас и понякога не можем да им насмогнем :D
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от newlifeform »

Модераторе ...

Ако беше на заплата при мен със сигурност щеше да останеш гладен този месец ...

В отговора си съм дал обяснение как се справям с тия ситуации в реалния живот + ново предложение за борба с троловете и хейтърщината. Цялата работа е загубена сега ...

Ако цитираш тук на всеослушание кое е било неприличното ще бъде от полза...

И можеш да си спестиш труда за другите предупреждения, тотално се отказах да пиша тука.

Жалкото е че вие губите от цялата схема, идеята на форума е добра, просто не можете да се преборите със Българщината...
И свестните с желание да помогнат наистина ви напускат.

Успех ви пожелавам в борбата ... дано в един монент тук не заприлича на обществена тоалетна (в България, не в Канада) ...
Просто защото 'цапачите' са много повече от чистачите
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от klisurov »

newlifeform написа:От модератора:
Получаваш първо предупреждение за неприличният си тон!
Нямам никаква идея кой от всички модове си, но аз не видях нищо неприлично в забърсаното от теб.
Успях да го прочета преди намесата ти и съжалявам, че не си го копирах.

Аз самият неведнъж съм писал, че този форум е частна собственост и собственикът му определя правилата.

По причина, че на мен ми омръзна да търся "иглата в купа сено", повече не мисля да пиша тук.
Ако някой има конкретни въпроси, чийто отговори смята че знам, в подписа ми има Skype.

Успех на всички по пътя, по който са поели!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от Pupped87 »

Избирателна цензура. :swear:
Типично по български... чудя се на кой ден от регистрацията ми тук ще се логна и ще видя как във всички теми последните мнения са от един човек. :x За сега са 30-40% :lol:
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от apple »

Pupped87 написа:Избирателна цензура. :swear:
Типично по български... чудя се на кой ден от регистрацията ми тук ще се логна и ще видя как във всички теми последните мнения са от един човек. :x За сега са 30-40% :lol:
Преди да се хилиш ще трябва да проучиш въпроса... Цензура е не само когато тебе те трият само, защото на някой му се струва неприятно това, което пишеш, но и когато по твой адрес се сипят меко казано обидни коментари и нерядко директни думи съдържащи не дотам приличен език. А ти нямаш правото да се защитиш по същия начин, защото в момента в който го направиш биваш изтрит и предупреден, че нямаш същите права на свободен изказ като на някои други форумни другари... Ето това е избирателна цензура, Кученце родено през 87! ;) Отвреме навреме има и обективна цензура разбира се, то си е до човека, който стои зад администратора/модератора. Всичко и винаги опира до човека разбира се, по делата им ще ги познаете... ;)
Аватар
Pupped87
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 4:57 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от Pupped87 »

Друго имах предвид, но не се доразбрахме. Пределно ясно ми е какво е избирателна цензура и по-скоро визирах ибзирателната цензура и свободата на словото в Бг в момента. Нали в момента пропищяха, че пресата е под политически натиск, но това си е една друга тема... :emo:
„Обществото често прощава на престъпниците. Но не и на мечтателите.“
Оскар Уайлд


05.10 IELTS 6.5
19.10 документи до Whitehorse, Yukon
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Затягане правилата за писане във форума (предложение)

Мнение от apple »

Pupped87 написа:Друго имах предвид, но не се доразбрахме. Пределно ясно ми е какво е избирателна цензура и по-скоро визирах ибзирателната цензура и свободата на словото в Бг в момента. Нали в момента пропищяха, че пресата е под политически натиск, но това си е една друга тема... :emo:
ОК, доразбрахме се! :y: Не мисля, че в БГ има цензура, просто натегачите са много... Тая работа става не по принуда, а понеже дръжат да са удобни на властта, за да имат келепир. Типично българска черта...какво да се прави. Особености на БГ етноса! :(
Заключено