бъг в търсачката ?

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

бъг в търсачката ?

Мнение от optics »

Написвам две напълно редовни думи, търсачката не ги приема.

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: бъг в търсачката ?

Мнение от MrGeek »

Прав си за бъга, но той не е в търсачката, а в българския превод на оригиналното съобщение на английски. По принцип търсачката не използва общоразпространени думи за търсене, които са определени в списък на общите думи. В случая при задаване на "трябва какво" и двете думи се явяват твърде общи в българския език, поради което търсачката отказва да прави търсене само по тези зададени ключови думи. Ако промениш форумния език по подразбиране на английски, съобщението вече е съвсем ясно (на снимката по-долу). Ще гледам да оправя този конкретен превод на български, който очевидно е прецакан.


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: бъг в търсачката ?

Мнение от Marto »

Да бе и аз бях забелязал подобен проблем и да си призная доста ме изнерви. Но има сравнително добре работещ уъркъраунд - търсиш ключовите думи в гугъл + едно bgcanada в полето за търсене и готово - гугъл ботовете са свършили добра работа. Може да има и по-елегантен начин де...
Публикувай отговор