Новото лого

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Новото лого

Мнение от MrGeek »

mwanza написа:Ето го и с преливащи към бяло краища.
Можеш ли да направиш мялко по-стеснен вариант на височина? Вместо 200 пиксела да излезе около 150?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новото лого

Мнение от IRA »

И да го разчекнеш малко. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новото лого

Мнение от Koko »

На мен сегашното лого ми харесва повече :y:
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новото лого

Мнение от optics »

И аз виждам един кусур, който е по-скоро проблем на файърфокса (в Хрома го няма), но айде малко да оставим човека на мира. Или да се съберат препоръките на куп и тогава. Щото сигурно и на вас ви се е случвало някой като почне - ма оправи туй цък, ма айде и тва, айде и тва и така до безкрай.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Новото лого

Мнение от IFF »

От това последното ми се разфокусира погледа, да го махате, ей! Обаче онова предното, сивкавото, е супер, само знамето да му махнете.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новото лого

Мнение от mwanza »

Хмм... Ифф да не би да е заради линиите? Понякога ако са на ситно и мен ме замаяват. Идеята е хедъра да е по готин, а не да дразни. Мога да ги махна.

Оптикс и аз видях лека драма с файърфокс. Но там вече опира до кодинг. Гийк да каже.

Приготвям една нова версия, ще постна и вариант без линии. Ифф проверявай темата и кажи дали е ок, моля.
Питах за размера в пиксели, щото аз съм на 1920х1200 и на мене сичко ми е малко. Новия хедър е 1500х150 пиксела, дето го приготвям.

Днес си мислех, че тази тема трябваше да се казва за и против новото лого и новия хедър. Щеше да има 68 000 мнения. :)

Ааа и друго се сетих. Някой може ли да пусне анкета, колко на колко ви е резолюцията на монитора. Да се ориентираме горе доле. Че аз незнам как става :$
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Новото лого

Мнение от Independent »

mwanza написа:Някой може ли да пусне анкета, колко на колко ви е резолюцията на монитора. Да се ориентираме горе доле. Че аз незнам как става :$
То за можене, може. Ама много работа бе. Аз викам всеки да си каже, пък ти, ако ти се занимава, си ги агрегирай.

1600x900 на лаптопа (ма аз само там го гледам), на таблета не ме грее, щото така или иначе трябва да зумвам. (BTW, не може ли да има и версия на форума за мобилни устройства, това зумване не си е работа)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новото лого

Мнение от mwanza »

Independent написа:
mwanza написа:Някой може ли да пусне анкета, колко на колко ви е резолюцията на монитора. Да се ориентираме горе доле. Че аз незнам как става :$
То за можене, може. Ама много работа бе. Аз викам всеки да си каже, пък ти, ако ти се занимава, си ги агрегирай.

1600x900 на лаптопа (ма аз само там го гледам), на таблета не ме грее, щото така или иначе трябва да зумвам. (BTW, не може ли да има и версия на форума за мобилни устройства, това зумване не си е работа)
Аз питах за анкетата, за да знам средно горе-долу какво е положението. Сега е 1500х150 (банера дето го правя де). Та ако повечето съфорумци са като теб е ок...мисля. Аама пък надоле :) резолцията е 900 и кат се махнат 150 за хедъра...незнам. Аз навсякъде съм с 27 инчови монитори и сам ок. Ама нъл искаме да е 6 сичко...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Новото лого

Мнение от MrGeek »

mwanza написа:1500х150 пиксела, дето го приготвям.
Mwanza, няма как да го разберем, ако не го пробваме. Моят лаптоп е с резолюция Full HD, т.е. 1920х1080 и няма да има никакви проблеми с този размер, но предполагам доста потребители използват по-ниски резолюции. Направи го този вариант и ще го сложим, пък след това ще обсъждаме евентуално намаляне на размерите ако не изглежда добре на ниските резолюции. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новото лого

Мнение от mwanza »

То е ясно, че ще го правим в движение. Все пак това което правите с форума е на доброволни начала. И аз с тази идея помагам. Питах само за ориентация.
Че сега майка дойде на гости...немога да си позная апартамента, нищо немога да намеря. Одеве като гид ми обясняваше кое къде е. пет години сичко си беше ок, ся за 2 дена б***и хаоса. Та не ми се очертават свободни дни :)

Е има и добри страни де. Имам нови книги :)

Утре ще постна новия хедър. С линии и без.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Новото лого

Мнение от MrGeek »

Разбира се, форума няма толкова зор - гледай си първо твоите ангажименти, пък когато ти остане време. Дори и на този етап имаме предостатъчно варианти. :y:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Новото лого

Мнение от Independent »

Гийк, ти кажи за мобилния сайт, плиииийз. Нещо ей-такова: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=2131689
А иначе за логото: сегашното е много разтегнато на височина и заема много място на страницата, въпреки че е хубаво :(
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Arwen
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:04 am
Местоположение: Mtl

Re: Новото лого

Мнение от Arwen »

На мен много ми харесва както е в момента. :y: Няма нужда от промени. :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новото лого

Мнение от martatabs »

Е, друго е когато логото се пипне от човек, който разбира от тези неща. Поздравления за него и разбира се на неговия автор mwanza. :y:
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новото лого

Мнение от mwanza »

Благодаря.


Само да кажа, че понеже ми писна от разни олигофрени в този форум и за в бъдеще смятам да влизам колкото се може по-рядко и изобщо да не пиша. Ще направя лого което няма да е коледно и ще прикючим дотам.
Публикувай отговор