Eдна молба.

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Публикувай отговор
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Eдна молба.

Мнение от kill_u »

Моля, ако е възможно да се въведе следната промяна тъй като виждам, че бърникате по софтуера на форума:

- интернет връзките да се отварят в нов прозорец.

Хубаво би било и ако може да въведете рейтингова система на потребителите.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Eдна молба.

Мнение от hadministratora »

Подкрепям за връзките! Вече няколко пъти е ставало дума, но не знам защо не ги правят...

А колкото до рейтинга - как си го представяш? Другите потребители да те оценяват, на база на броя мнения или...? Иначе като идея и на мен ми харесва :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Eдна молба.

Мнение от kill_u »

Не имах предвид например другите да могат да ти благодарят. Един бутон от долу под мнението - "Благодаря".
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Eдна молба.

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Не имах предвид например другите да могат да ти благодарят. Един бутон от долу под мнението - "Благодаря".
Ми това е много идейно :) Макар че пак си е вид оценка от другите потребители
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Eдна молба.

Мнение от anxeli »

За какво да благодарим ? И защо да си носим благодарностите като медал, дал си инфо, благодарили са ти, толкоз. Защо трябва да стои отдолу "на 5 човека съм помогнал" или нещо от рода |( . На мен по-забавно ми се струва поздрави към мамка ти някой ако иска да прати :lol:, тогава какво ще стои под аватара незнам, ама ... демокрация, и такава опция трябва да има ;).
Циганите - на Сатурн !
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Eдна молба.

Мнение от kill_u »

anxeli написа:За какво да благодарим ? И защо да си носим благодарностите като медал, дал си инфо, благодарили са ти, толкоз. Защо трябва да стои отдолу "на 5 човека съм помогнал" или нещо от рода |( . На мен по-забавно ми се струва поздрави към мамка ти някой ако иска да прати :lol:, тогава какво ще стои под аватара незнам, ама ... демокрация, и такава опция трябва да има ;).
Тази идея ми харесва. В крайна сметка трябва да има и "мамка ти". Подкрепям с две раце.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Eдна молба.

Мнение от valioiko »

Съгласен съм, ама "Благодаря" и "Мамка ти" да не са анонимни, ами да изписва от кой/и потребител/и са.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Eдна молба.

Мнение от hadministratora »

anxeli написа:За какво да благодарим? И защо да си носим благодарностите като медал, дал си инфо, благодарили са ти, толкоз. Защо трябва да стои отдолу "на 5 човека съм помогнал" или нещо от рода |( . На мен по-забавно ми се струва поздрави към мамка ти някой ако иска да прати :lol:, тогава какво ще стои под аватара незнам, ама ... демокрация, и такава опция трябва да има ;).
Има сайтове за IT например, където всеки може да зададе въпрос и другите му отговарят. След това задалият въпроса посочва кой отговор му е свършил работа. Така другите виждат, кой дава читави отговори. Тук много често има подобни ситуаци. Добре би било тези, които дават смислени и полезни отговори да се отличават по някакъв начин от общата маса потребители и особено от "антиподите" си. Не става дума за фукане, а за своебразна електронна репутация. Според мен е абсурдно да се право бутон "мамка ти" поради следните причини:
- никой не би благодарил без причина, но за това пък всеки би те напсувал и поради това ще има много неоправдани натискания на този бутон
- няма смисъл да посочаш и черното и бяло - като се посочи бялото е ясно че останалото е черно
- ще има МНОГО повече потребители с отрицателен рейтинг отколкото с положителен
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Eдна молба.

Мнение от IFF »

Бутона "мамка ти" има напълно реално приложение.В реалния живот просто не обръщаме внимание на досадниците,и те са принудени да подаряват боклуците,дето са ги намерили на пътя,за да могат да пият една бира с някой.Тука обаче сме принудени да им четем мненията,по простата причина че пишат във всяка тема.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Re: Eдна молба.

Мнение от lz2arn »

IFF написа:Бутона "мамка ти" има напълно реално приложение.В реалния живот просто не обръщаме внимание на досадниците,и те са принудени да подаряват боклуците,дето са ги намерили на пътя,за да могат да пият една бира с някой.Тука обаче сме принудени да им четем мненията,по простата причина че пишат във всяка тема.
С малко повече желание:

Потребителски панел > Приятели & Врагове >
* » Врагове
"Враговете са потребители, които могат да бъдат игнорирани по подразбиране. Мненията на тези потребители няма да бъдат показвани и лични съобщения от такива потребители няма да бъдат получавани."

Таадааааа... Веднаж добавен човекот изчезва и няма нужда да му четете мненията, освен редките такива цитирани от друг потребител.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Eдна молба.

Мнение от hadministratora »

lz2arn написа:...Потребителски панел > Приятели & Врагове...
Аз бях останал с впечатлението, че се говори по-скоро за бутони, които да формират нещо като рейтинг на потребителите, който да е видим за всички.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Re: Eдна молба.

Мнение от lz2arn »

Хмм, рейтинг.... По стара традиция рейтинга във форума го измерваме с :beer:
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Публикувай отговор