предложение за две нови правила/допълнения на сегашните

Ако имате забележки, коментари, предложения по сайта.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

предложение за две нови правила/допълнения на сегашните

Мнение от lz2arn »

Потребителите се задължават да спазват добрия тон и да се отнасят с уважение един към друг. Използването на ругатни, расистки обръщения, сексуално ориентирани обръщения и всякакъв друг вид груб език в лични съобщения са допустими само ако се приемат с чувство за хумор и разбиране от отсрещната страна. В противен случай потребителят нарушил това правило ще бъде наказан с предупреждение или бан. Форумът не е място за решаване на лични конфликти.

Системно тормозене от страна на един потребител към друг и при оплакване на втория се се наказва след предупреждение с бан за десет дена, като преди това вторият трябва да добави ЛС-овете с които е бил тормозен и съответно първият да изрази мнение по въпроса. След изтичане на наказателният срок и продължаване в същият дух от страна на потребителя съответният получава без предупреждение постоянен бан.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: предложение за две нови правила/допълнения на сегашните

Мнение от ablood »

lz2arn написа:... са допустими само ако се приемат с чувство за хумор и разбиране от отсрещната страна.
Това не ми много ясно. Някои приемат всичко на нож, други са безкрайно търпеливи.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ЛС-овете
Това не го разбрах много какво е-лосовете,лесовете или нещо друго?!?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: предложение за две нови правила/допълнения на сегашните

Мнение от Koko »

lz2arn написа:Потребителите се задължават да спазват добрия тон и да се отнасят с уважение един към друг. Използването на ругатни, расистки обръщения, сексуално ориентирани обръщения и всякакъв друг вид груб език в лични съобщения са допустими само ако се приемат с чувство за хумор и разбиране от отсрещната страна. В противен случай потребителят нарушил това правило ще бъде наказан с предупреждение или бан. Форумът не е място за решаване на лични конфликти.
Чуството за хумор е твърде разтегливо и твърде субективно понятие - това което на някой може да се види смешно, за друг може да е обидно.
lz2arn написа:Системно тормозене от страна на един потребител към друг и при оплакване на втория се се наказва след предупреждение с бан за десет дена, като преди това вторият трябва да добави ЛС-овете с които е бил тормозен и съответно първият да изрази мнение по въпроса. След изтичане на наказателният срок и продължаване в същият дух от страна на потребителя съответният получава без предупреждение постоянен бан.
Мисля че когато даден потребител тормози друг - не е нужно потърпевшия да се оплаква специално, за да бъдат взети мерки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Re: предложение за две нови правила/допълнения на сегашните

Мнение от lz2arn »

Koko написа:
lz2arn написа:Потребителите се задължават да спазват добрия тон и да се отнасят с уважение един към друг. Използването на ругатни, расистки обръщения, сексуално ориентирани обръщения и всякакъв друг вид груб език в лични съобщения са допустими само ако се приемат с чувство за хумор и разбиране от отсрещната страна. В противен случай потребителят нарушил това правило ще бъде наказан с предупреждение или бан. Форумът не е място за решаване на лични конфликти.
Чуството за хумор е твърде разтегливо и твърде субективно понятие - това което на някой може да се види смешно, за друг може да е обидно.
Именно. Ако потребител обижда другиго в ЛС са необходими мерки. Ако чувството за хумор на двамата се различава модераторския екип може да влезе в ролята на арбитър, като изиска извинение от човека със по-странния хумор. В живота може да се стигне до съд. Във форума ще съдят модераторите. Оставянето на потребителите да се изяснят в ЛС сами води до изливане на отрицателната енергия във форума в крайна сметка.
Koko написа:
lz2arn написа:Системно тормозене от страна на един потребител към друг и при оплакване на втория се се наказва след предупреждение с бан за десет дена, като преди това вторият трябва да добави ЛС-овете с които е бил тормозен и съответно първият да изрази мнение по въпроса. След изтичане на наказателният срок и продължаване в същият дух от страна на потребителя съответният получава без предупреждение постоянен бан.
Мисля че когато даден потребител тормози друг - не е нужно потърпевшия да се оплаква специално, за да бъдат взети мерки.
Нужно е. Никой не контролира личните съобщения, които могат да бъдат отправени към някого. Само ако потребител се оплаква за отправени ЛС модераторския екип може да реагира спрямо интернет хулиганите.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

ПП В крайна сметка допълненията са насочени към защита на потребителите в личните им съобщения. Форумното пространство се контролира по-лесно, тъй като е публично, но това не пречи на троловете да превръщат личните съобщения в сива (или черна) зона и да продължават да тероризират останалите.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ако даден потребител е херувимче във форумите а псува и въобще е грубиян в ЛС до друг потребител то за останалите потребители, освен потърпевшия, това няма никакво значение и не би трябвало да се вземат никакви мерки. Потърпевшият може да изтрива обидните и въобще всички ЛС от "неприятеля" и толкова. Но ако "войната" се пренесе на страниците на форума, то тогава вече е необходима и задължителна модераторска намеса. Да не прекаляваме и се увличаме в действията си по "защита на потребителите", това не се знае до къде може да доведе.
На даден абонат ще му отказчат телефона ако не си плати месечната сметка,но не и ако звъни и псува съседа си.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:На даден абонат ще му отказчат телефона ако не си плати месечната сметка,но не и ако звъни и псува съседа си.
Ако звъни и псува съседа си, то ще го посетят от районното МВР или SQ/SPVM. Идеята не е в триенето, а в бана, защото не е приятно някой да ме тормози и аз да трябва просто да спра да си вдигам телефона. Да аз мога да трия ЛС, но защо трябва да ме принуждават да го правя ?
Някои от нас живеят в свободна страна, където всеки е в правото си да прави каквото си иска, СТИГА ДА НЕ ПРЕчИ НА ОСТАНАЛИТЕ.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ами именно, poumpy, съседът не се обажда на телефонната компания да се оплаче и да прекъснат линията на телефонният грубиян, а на "районното МВР или SQ/SPVM". Така че ако някой прави същото спрямо теб не по телефона, а ползвайки интернет, то можеш да се обадиш на същите тези органи. Нека не превръщаме модераторите и в бавачки.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Телефонна компания предлага услугата: блокиране на номер. :D
Изображение
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Linko написа:Да не прекаляваме и се увличаме в действията си по "защита на потребителите", това не се знае до къде може да доведе.
Linko, знам, че пътят към ада е постлан с добри намерения, но още ми се струва, че трябва поне да се "блокира номер" както в телефонната компания. Иначе порядъчните потребители си отиват и отиват, и е достатъчен един трол да превърне цял форум в пустопаш.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

lz2arn написа:
Linko написа:Да не прекаляваме и се увличаме в действията си по "защита на потребителите", това не се знае до къде може да доведе.
Linko, знам, че пътят към ада е постлан с добри намерения, но още ми се струва, че трябва поне да се "блокира номер" както в телефонната компания. Иначе порядъчните потребители си отиват и отиват, и е достатъчен един трол да превърне цял форум в пустопаш.
Пич,не се впрягай чак толкова,това е просто един форум.Иска малко студена вода от време на време за да се поуталожат страстите и малко побутване да не заспят потребителите.Прекалените мерки само ще отблъснат хората.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

IFF написа:Пич,не се впрягай чак толкова,това е просто един форум.Иска малко студена вода от време на време за да се поуталожат страстите и малко побутване да не заспят потребителите.Прекалените мерки само ще отблъснат хората.
:D :thumbsup:
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Моля дугарко, Gazara ме нараче "лайнар"
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

ablood написа:Моля дугарко, Gazara ме нараче "лайнар"
Докажи!
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Публикувай отговор