Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от the_coach »

Търсят се шофьори Клас 1. Компанията е изключително добра.

Трипове:
Калифорния за плодове и зеленчуци.
Централен и Източен Уошингтън ( Паско, Ричланд, Отело, Уордън) за лук, картофи, замразени храни.
Работи се основно за Gordon Food Service и Overwaitea Foods.
Миналата зима поддържахме линия до Беър Ривър Сити, Юта за тоалетна хартия за Костко. Тази зима е възможно компанията пак да вземе тази линия.

Екуипмънт:
Волво и Фретлайнър, 2014, може би догодина ще започнат да ги сменят с нови. Половината са автоматик, половината - стандард.
Трейлърите са също нови и отлично поддържани. Рийфърите са доста безшумни.
Всеки камион има СириусХМ радио, повечето имат и телевизор.
Всеки е оборудван и със СБ Радио.
Всеки е оборудван с онези пищялки с които байпасваш скейловете ;)

Организация на работа:
Работи се с електронен логбуук - никога няма да искат от вас да направите нещо незаконно.
Обикновено сме 5 дни на пътя , 2 дни хоум тайм.
Ярда е точно на границата с щатите, така че отваряш логбуука след като влезеш в щатите и чакането не ти се отразява на часовете.
При тръгване от ярда трейлъра е предварително натоварен, при връщане от трип дропващ трейлъра в ярда - сити драйвъра ще го достави до клиента.
Никога няма да бъдете изпратени някъде ако диспача няма обратен товар за вас.
Апойнтмънтите за деливъри и пик-ап си ги прави всеки шофьор, това за мен работи перфектно.
Имаме ярд с механик в Ред Блъф, Калифорния, където може винаги да отстраните дребни проблеми.
Съпорта от диспача е повече от добър, ако някъде ви бавят просто се обаждате на диспечера и той ще ги размърда.


Заплащане и бенефити :
49 цента на миля
3 цента на миля сейфти бонус (на всеки 3 месеца)
20 долара на бордър кросинг
Live load and unload - 25 долара
Екстра пик-ап - 50 долара всеки
20 долара на седмица за разликата в курса на канадски и американски долар
50 долара на месец за телефон
Много добър бенефит план.
Зареждаме гориво на Loves и честно казано само от точки имам към 70-80 щатски долара на месец.
Заплаща се на всеки 2 седмици.
При започване на работа ви дават 200 щатски долара в брой да имате за разходи по пътя. При отчитане на пейпъруърка си описвате разходите и те ви ги възстановяват, така че вие винаги имате едни техни 200 долара в себе си. Просто забравяте за простотията с каш-адванса която повечето компании използват.
Ако ви се работи, ще правите по над 12000 мили на месец.
Ако ви се работи, ще правите над 5000 долара чисти на месец.

За допълнителни випроси, обадете ми се:
778-321-3371
Павел
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от the_coach »

Поддържам обявата :y:
Компанията е супер :y:
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от KamPomme »

И аз поддържам обявата въпреки че нито знам фирмата нито хората там.
Обявата е безупречна, пълна със всякакви детайли.
А в интерес на истината и парите са много добри.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от the_coach »

Вече са поръчани 10 нови камиона, има шанс новозапочнал да вземе чисто нов камион. Носи се слух че ще вдигнат заплащането на на 51 цента на миля.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от KamPomme »

А аз забравих да питам ....
Трябва ли да е корпорация шофьора или ще буде като работник?

Както знаете задават се тежки времена за тия които са корпораций и нямат лични камиони!
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от the_coach »

KamPomme написа:А аз забравих да питам ....
Трябва ли да е корпорация шофьора или ще буде като работник?

Както знаете задават се тежки времена за тия които са корпораций и нямат лични камиони!
Назначават те като къмпани драйвър, работник към компанията си.
GSV
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:02 am

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от GSV »

Здравейте тръкъри :)
Казвам се Георги и съм на 33 години - живея в София. В момента карам курс за С+Е категория и всички останали съпътстващи документи и свидетелства за да мога спокойно да започна работа като международен шофьор. Мечтата ми е да карам в Канада или САЩ - 2006та година бях на студентска бригада в Пенсилвания и Джързи, имах допир с тръкъри замалко и знам горе долу за какво иде реч. Жалкото е, че не ги послушах още тогава с 22годишния си акъл и не започнах да търся варианти да остана и да започна. Както и да е, хората се променят и определени неща им се случват в определения за тях момент.
Та директни въпроси, за който му се занимава да ми сподели малко информация и опитност:
- Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/?
- Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ?
- Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ?

Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави
“Raise your words, not voice. It is rain that grows flowers, not thunder.”
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от the_coach »

GSV написа:Здравейте тръкъри :)
- Колко стаж ми е нужен тук в Европа за да мога да се свържа с Канадска фирма и спокойно да кандидатсвам за тръкър в Северна Америка /предполагам, като чета повечето теми, че всъщност ще трябва да се вкарам 1во в процедура по емиграция като по-лесен вариант отколкото да търся директно работодател/? Добрите компании тук искат поне две години зимен и планински опит. Пропускаш най-важното - книжката ти трябва да ти позволява да караш камион в Канада.
- Чета навсякъде, че в момента има недостиг за тръкъри в международен мащаб и тенденцията в близко бъдеще остава същата - има ли компании, които биха наели сериозен човек с не много опит, който да се обучава/добива опит при тях съответно при по-ниско заплащане ? Недостига идва откъм компаниите които плащат малко. Точно в такава компания ти е шанса да започнеш.
- Кой според вас всъщност е най-добрия вариант за добиване на така нижния ми опит - да търся фирма с занижени условия и да стискам и мизерствам докато натрупам стаж или да търся стар драйвър, който би ме взел с него за да ме понаучи докато не стана сигурен да карам сам ? ...........

Ще съм ви благодарен за всякакъв вид съвети, информация, било то и градивна критика по отношние на моя "казус" :)

Поздрави
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Mac's Transport Services - Class 1 Truck Drivers needed

Мнение от KamPomme »

fighter написа:Назначават те като къмпани драйвър, работник към компанията си.
Хахахааа ... мдам.
Това е най-голямото дърво. На никого не го препоръчвам ... а на всичко отгоре за камионите е нелегално да си компания ако нямаш личен камион.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Публикувай отговор